Komfortowo noszący się podkład, zadowalający zarówno wykończaniem jak i trwałością wymaga użycia odpowiedniej bazy. Spośród wielu dostępnych produktów mianem bazy możemy określić dowolny krem nawilżający jak i specjalny, dedykowany kosmetyk o dodatkowym działaniu na skórę.

Rodzaje baz – przegląd kosmetyczny.

Rynek kosmetyczny w zależności od potrzeb klientek dysponuje szerokim asortymentem baz: matujących, rozświetlających, wygładzających czy korygujących. Zadaniem baz korygujących (odpowiednio do barwy) jest neutralizowanie zaczerwienień, zasinień, przebarwień czy widocznych naczynek. W ostatnim czasie dość popularną formą „bazy” stały się także olejki. Aplikowane na twarz przed nałożeniem podkładu mają maksymalnie nawilżać skórę, uprzyjemniać rozprowadzanie produktu. Skuteczna pielęgnacja jak i trwały, dobrze wyglądający makijaż są dla mnie priorytetem. Z doświadczenia wiem, że treściwe, olejowe produkty zazwyczaj nie lubią się z podkładami powodując ich ważenie jednak dobrze wchłonięte bazy olejowe są odżywczym zastrzykiem dla skóry i świetnym przygotowaniem do trwałego do makijażu.

Bazy pod makijaż

Bazy kolorystyczne – ABC

Dzięki właściwościom korygującym i intensywnemu wyrównaniu kolorytu skóry bazy dzielimy na pięć podtypów:

  • żółty – neutralizuje zaczerwienienia skóry oraz fioletowe przebarwienia
  • zielony – neutralizuje zaczerwienienia oraz maskuje popękane naczynka
  • różowy – rozświetla ożywiając szarą cerę o ziemistym podtonie
  • brzoskwiniowy – maskuje niebieskie i fioletowe przebarwienia, widoczne na cienkiej skórze żyłki oraz brązowe przebarwienia.
  • fioletowy – neutralizuje, żółte tony skóry

Baza neutralizująca pigmentacyjne przebarwienia to ratunek dla wielu kobiet. Dzięki produktom wspomagającym podkłady możemy uzyskać jednolity, zadowalający odcień skóry. Naturalny, wyrównany koloryt skóry gwarantuje produkt odpowiednio dopasowany do potrzeb naszej cery. Należy pamiętać, iż wielość produktów i warstw użytych w makijażu wpływa na jego wygląd. Im więcej produktów tym trudniej o naturalne wykończenie. Niewielka ilość bazy kolorystycznej i dobrze wypracowany w skórę podkład będzie pięknie się prezentował. Warto podkreślić, że umiar w tym wypadku jest kluczem do sukcesu.

Bazy korygujące z kolorem

Baza olejowa. Pielęgnacja.

Makeup Revolution Baking Oil to produkt dedykowany dla skóry normalnej jak i suchej. Zawiera w sobie olej z pestek winogron i pestek brzoskwini a także olejek jojoba. Jest bogaty w składniki pielęgnujące i regenerujące skórę. Ma właściwości ujędrniające. Olejek stanowi doskonałą bazę pod makijaż tworząc warstwę integrującą podkład ze skórą. Produkt doskonale pielęgnuje i wpływa pozytywnie na trwałość makijażu. Intensywny cytrusowy zapach (w zależności od indywidualnych upodobań) może stanowić zarówno minus jak i plus tego olejku.

Najlepszy wybór? To Twój wybór!

Wybór konkretnej bazy i uzyskany efekt będzie najtrafniej dobrany na podstawie testów. Baza wygładzająca jednej marki może się u Ciebie sprawdzić natomiast inna nie. Poświęć trochę czasu na wybór idealnego produktu i testuj go w różnych konfiguracjach. Z pewnością znajdziesz ten, który Cie urzeknie!

WAŻNE!

Podkład na bazie wody będzie dobrze współgrał z primerem skomponowanym na tej samej bazie. Podkłady na bazie wody nie będą lubiły się z bazami tłustymi i silikonowymi.