Dlaczego krem się roluje? To pytanie stawia sobie wiele kobiet, które zauważyły, że krem po aplikacji na skórze zachowuje się inaczej. Okazuje się, że “wałkowanie się” kremu to efekt działania kilku czynników. Jakich? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.
Spis treści:
- Dlaczego krem się roluje? Co to jest?
- Dlaczego krem się roluje? Poznaj najczęstsze przyczyny
2.1. Nakładanie zbyt dużej ilości kremu
2.2. Nie śpiesz się
2.3. Pamiętaj o peelingu
2.4. Używasz złych kosmetyków
2.5. Zła kolejność aplikacji
2.6. Nieodpowiednie przechowywanie kosmetyków - Jak długo wchłania się krem?
Popularne kremy do twarzy:
Dlaczego krem się roluje? Co to jest?
Wałkowanie się kremu lub warzenie to zjawisko, które można porównać do mechacenia się delikatnego materiału. Każda kobieta nie raz zmierzyła się z sytuacją, gdy na ulubionym swetrze pojawiły się nieestetyczne kulki materiałowe. Podobnie jest w przypadku wałkowania się kremu na skórze. Problem pojawia się, gdy zaaplikowane kosmetyki się nie wchłaniają, tylko pozostają na powierzchni skóry. Wówczas tworzą się grudki i wałeczki, które niweczą cały makijażowy i pielęgnacyjny proces.
Sprawdź również: Skin booster jest i jak działa?
Dlaczego krem się roluje? Poznaj najczęstsze przyczyny
Istnieje kilka powodów, przez które krem na twarzy się roluje. Do najpopularniejszych błędów zaliczamy:
Nakładanie zbyt dużej ilości kremu
Tutaj sprawdza się zasada, że im mniej, tym lepiej. Nowoczesne kremy nie wymagają nakładania grubej warstwy. Używając kremu nawilżającego o gęstej konsystencji lub stosując krem odpowiedni do danego typu cery, może dojść do sytuacji, że krem zacznie się wałkować na powierzchni skóry. By tego uniknąć, należy stosować lekkie kremy i nakładać zdecydowanie mniej preparatu. Dzięki temu lepiej się wchłania i nie stworzy problematycznych grudek.
Pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza w kwestiach pielęgnacyjnych. Jeżeli nie pozwolisz pierwszemu kosmetykowi się wchłonąć, a zaczniesz nakładać kolejny, to w prosty sposób doprowadzisz do rolowania się kremu. Zbyt szybkie nakładanie warstw kremów prowadzi do “tarcia” i ścierania pierwszej warstwy kremu. By tego uniknąć, ważny jest czas. Daj sobie chwilę, by nakładany krem dokładnie się wchłonął. Zaplanuj swój rytuał pielęgnacyjny tak, by znaleźć czas na wszystko.
Dlaczego krem się roluje? Przyczyną może być nakładanie kremów i tworzenie makijażu na skórze, która posiada na swojej powierzchni obumarłe komórki naskórka. To błąd, który prowadzi do pielęgnacyjnej katastrofy. Zrogowaciały naskórek nie przyjmuje dobrze kremów tak jak skóra po kompleksowym złuszczeniu. Regularne peelingowanie skóry, złuszcza naskórek i stymuluje odnowę komórek. O tym zabiegu warto pamiętać zimą, gdy skóra szybko staje się przesuszona i popękana.
Niedopasowanie kosmetyków do rodzaju cery to podstawowy błąd, który może prowadzić do rolowania się kremów. Wiele preparatów nawilżających, baza pod makijaż i podkładów zawiera silikony. Aplikacja podkładu z silikonem na krem nawilżający może doprowadzić do “gryzienia się” kosmetyków, które prowadzi do nieestetycznego zważenia się na skórze. Pamiętaj, by nie stosować po sobie kilku produktów, które bazują na silikonie. Używasz podkładu z silikonem? W następnym kroku zrezygnuj z kremu nawilżającego z tym składnikiem.
By rytuał pielęgnacyjny spełnił swoje zadanie, należy zawsze pamiętać o odpowiedniej kolejności aplikacji kosmetyków. Najpierw powinno stosować się kosmetyki na bazie wody, ponieważ bardzo szybko się wchłaniają. Następnie czas na kremy i inne preparaty na bazie olejków — tworzą one niewidoczną warstwę, która chroni skórę przed utratą wody. Aplikując na twarz olejek, a potem kosmetyk na bazie wody, masz pewność, że dojdzie do rolowania się kremu na twarzy.
Nieodpowiednie przechowywanie kosmetyków
Nieodpowiednie przechowywanie kremów, balsamów i innych kosmetyków lub stosowanie przeterminowanych preparatów, to krótka droga do rolowania i warzenia się produktu na skórze. Wysokie temperatury mogą sprawić, że krem stanie się zjełczały i się zepsuje. Stosowanie takiego kremu może być przyczyną podrażnień i sprawi, że składniki chemiczne zawarte w kremie wejdą pod wpływem w ciepła w nieprzewidziane reakcje chemiczne.
Jak długo wchłania się krem?
Dlaczego krem się roluje? Najczęstszą przyczyną jest zbyt krótki czas pozostawiony do wchłonięcia. Kremy to kosmetyki, które potrzebują chwili na wchłonięcie. Skóra jest w pewien sposób “wodoszczelna” i potrzebuje czasu, by składniki nawilżające i odżywcze weszły w głąb skóry.
W internecie roi się od porad, które podpowiadają jak nakładać krem, jak go wmasowywać i w jakim kierunku go rozprowadzać. Krem do twarzy stosowany rano musi wchłaniać się minimum 5 minut. To minimalny czas, jaki potrzebuje skóra na wchłanianie wszystkich składników. Oczywiście ostateczny czas zależy od rodzaju kosmetyku i jego formuły.
Więcej czasu potrzebuje maseczka — od 10 do nawet 20 minut. Tutaj rozwiązaniem są maseczki stosowane na noc. Aplikujesz je wieczorem, a rano cera się piękna, wygładzona i wypoczęta.
Dlaczego krem się roluje? Jak widać, istnieje kilka powodów, które prowadzą do rolowania się kremu na powierzchni skóry. Stosując się do wyżej wymienionych zasad, pozwoli zamienić codzienną pielęgnację w niezwykle przyjemny rytuał.