DMSO na włosy

DMSO na włosy, a więc związek siarki organicznej, jest substancją, która zdobywa coraz większą popularność w świecie beauty. Z jej właściwości skorzystają przede wszystkim osoby, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem.


Spis treści:

  1. DMSO: czym jest ta substancja?
  2. DMSO na włosy – jak działa?
    2.1. DMSO na wypadanie włosów
  3. DMSO na włosy: jak stosować?

Siarka znana jest ze swoich właściwości leczniczych – nie dziwi więc, że zasila formulacje wielu kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, skóry i paznokci. DMSO pozytywnie oddziałuje na cały organizm, jednak w przypadku urody najbardziej cenione jest za swoje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz antyoksydacyjne.

DMSO: czym jest ta substancja?

DMSO, czyli dimetylosulfotlenek albo sulfotlenek dimetylu, to organiczny związek siarki uzyskiwany z miazgi drzewnej. Środek ten jest naturalny i w pełni bezpieczny, a oprócz działania prozdrowotnego, przynosi również mnóstwo korzyści dla urody – włosów, skóry czy paznokci.

Co ważne, związek ten występuje również – choć w niewielkich ilościach – w popularnych produktach spożywczych, chociażby w mleku, herbacie, kawie, a także wielu owocach i warzywach, m.in. szpinaku, kapuście, brokułach truskawkach, morelach czy awokado.

Substancja ta ma postać klarownego, higroskopijnego płynu, który w zasadzie pozbawiony jest zapachu, lecz posiada gorzki smak. DMSO przynosi spektakularne efekty nie tylko w przypadku włosów czy skóry. Jego szerokie spektrum działania powoduje, że pozytywnie oddziałuje na cały organizm.

Najbardziej cenione są jego właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne oraz antyoksydacyjne. Stosowany jest w medycynie i farmaceutyce jako środek przeciwbólowy, przyspieszający gojenie się ran, zmniejszający obrzęki, poparzenia, czy redukujący procesy i stany zapalne. Wykorzystywany jest chociażby przy artrozie, zapaleniach stawów, leczeniu miażdżycy, cukrzycy czy dny moczanowej.

W świecie kosmetycznym, służy natomiast skórze i włosom. Sprawdza się przy wielu skórnych problemach, m. in. atopowym zapaleniu skóry, egzemie czy łuszczycy. Doskonale walczy z wysypkami i podrażnieniami. Działa antyoksydacyjnie, co oznacza, że hamuje procesy przedwczesnego starzenia się komórek skóry. Działa przeciwzapalnie, eliminuje bakterie, a więc z jego właściwości skorzysta przede wszystkim cera trądzikowa.


Przeczytaj koniecznie: Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry (AZS)


DMSO na włosy – jak działa?

DMSO na włosy jest substancją, która w przypadku kosmyków zdobywa coraz większą popularność. Substancja ta posiada mnóstwo cennych właściwości, które z powodzeniem wykorzystywane są nie tylko w lecznictwie, ale również w kosmetyce – zwłaszcza w przypadku skóry i włosów.

DMSO na włosy jak działa

DMSO, a więc siarka, jest składnikiem kolagenu oraz keratyny, czyli dwóch białek, które są budulcem skóry, włosów i paznokci. Gdy jest ich zbyt mało, kondycja kosmyków oraz cery może się znacznie pogorszyć.

Co ważne, organiczny związek siarki działa na kosmyki wzmacniająco, a to powoduje, że przeciwdziała ich łamliwości oraz ogranicza ich wypadanie. Substancja ta jest więc skuteczną bronią w walce z łysieniem.

DMSO w przypadku włosów sprawia, że stają się one silniejsze, mocniejsze i zdrowsze, ale też bardziej lśniące. Ich kondycji ulega zdecydowanej poprawie. Substancja ta bardzo często zasila szampony do włosów, zwłaszcza o działaniu przeciwłupieżowym lub do kosmyków nadmiernie przetłuszczających się. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z kosmyków, oczyszcza skórę głowy, usuwa zrogowaciały naskórek, łupież oraz łój.


Polecamy artykuł: Jak szampon na łupież wybrać? Postaw na 100% skuteczność


DMSO na wypadanie włosów

Siarka, a więc DMSO, jest kluczowym składnikiem zdrowych włosów. Gdy jest jej w organizmie zbyt mało, włosy stają się słabsze i zaczynają nadmiernie wypadać. Uzupełnienie tego pierwiastka jest więc niezwykle ważne, by zahamować łysienie.

DMSO na wypadanie włosów

Niedobór siarki powoduje, że kondycja włosów pogarsza się i osłabia, tracą swoją miękkość, blask, a w efekcie zaczynają one wypadać. DMSO, wzmacnia strukturę kosmyków, a dzięki temu przeciwdziała ich nadmiernej utracie.


Dowiedz się również: Jak zapuścić włosy? Poznaj 5 skutecznych zasad!


DMSO na włosy: jak stosować?

DMSO najczęściej występuje w formie płynnego roztworu, dostępny jest również pod postacią żelu bądź proszku do rozpuszczenia. Środek też może być stosowany doustnie, ale też zewnętrznie. Warto przypomnieć, że płynne DMSO – pod wpływem tlenu – przekształca się w MSM, a więc siarkę organiczną.


Polecamy artykuł: Suplementy na włosy (WITAMINY, MINERAŁY czy ZIOŁA?)


Jest to substancja działająca bardzo silnie i intensywnie, co oznacza, że zanim wdrożymy ją do swojej pielęgnacji, warto skonsultować się ze specjalistą. Zwykle DMSO dostępny jest w wysokich stężeniach, co oznacza, że przed aplikacją należy go rozcieńczyć. Bardzo ważne jest odpowiednie dawkowanie preparatu, które określa się chociażby na podstawie wagi. Bezwzględnie należy też przestrzegać zaleceń producenta.

Rynek drogeryjny oferuje obecnie coraz więcej gotowych preparatów na bazie lub z dodatkiem DMSO. Jeśli problem wypadania włosów jest poważny, warto skonsultować się z lekarzem-specjalistą, zanim wdrożymy produkt do naszej pielęgnacji. Jeśli jednak chcemy poprawić kondycję kosmyków, możemy sięgnąć po szampony, odżywki do włosów i maski z siarką organiczną.