Emoji make-up

Emoji make-up od kilku miesięcy cieszy się sporym zainteresowaniem. Skąd pomysł na jego wykonanie? Trend przyszedł do nas z TikToka. To miejsce, gdzie rodzi się wiele ciekawych inspiracji i czasem nieoczywistych pomysłów na ubarwienie rzeczywistości. Pojawiają się również niebanalne propozycje makijaży, które potem chętnie powielają wizażyści i miłośnicy nowych form makijażu.

Wydawać by się mogło, że w świecie makijażu trudno wymyślić coś całkiem nowego, jednak miłośnicy nowinek w kategorii beauty nadal potrafią zaskakiwać nietuzinkowymi propozycjami makijażu.

Jednym z najgorętszych trendów ostatnich miesięcy jest emoji make-up, który zafascynował zarówno profesjonalnych makijażystów, jak i influencerki urodowe, które w swoich tutorialach pokazują różne wersje tej charakteryzacji.

Polecane produkty:

Emoji make-up – makijaż z ulubioną emotką

Na czym polega emoji make-up? Jeżeli wcześniej nie słyszałaś o tym trendzie, koniecznie zobacz nasz film, w którym pokazujemy, jak wykonać makijaż inspirowany emotkami.

Makijaż w tym trendzie to artystyczna kreacja, która polega na wykorzystaniu symbolu emotki w swoim makijażu. Nie musi być do dosłowna kopia, a pewnego rodzaju nawiązanie, inspiracja kolorem i kształtem danego emoji.

Emoji make-up to bardzo współczesna charakteryzacja, która czerpie wzory z mulimedialnych symboli emocji, czyli popularnych emotek, które w coraz bardziej precyzyjny sposób oddają nasze emocje, trudne dla niektórych do zobrazowania słowami. Emotikony często wygrywają również ze słowem pisanym swoją skrótową formą, która przyspiesza komunikację, dopowiada wiele niezwerbalizowanych kontekstów i pozwala często też uniknąć nieporozumień w przepływie informacji.

Emocji make-up to wariacja na temat emotek, które zawładnęły komunikacją w mediach społecznościowych. Każdy z nas prawdopodobnie ma swoją ulubioną emotkę, którą często się posługuje, aby wyrazić i zwizualizować swoje emocje.

Kwiaty we włosach i w makijażu

W naszym tutorialu podjęliśmy wyzwanie stworzenia makijażu inspirowanego emotką słonecznika. Kolory związane z tą rośliną, które od razu się nam z nią kojarzą, to żółty i pomarańczowy, dlatego też na te barwy postawiliśmy w makijażu oczu.

Piękny, słoneczny makijaż to szuka połączenia i dokładnego rozblendowania dwóch cieni z palety Makeup Revolution X Rachel Leary Ultimate Goddess Palette, której użyła nasza makijażystka. Spektakularny wygląd cieniowania podbija precyzyjne cut crease.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak wykonać cut crease krok o kroku, zobacz nasze video. Wiemy, że wiele z Was lubi tę metodę, ale nie ma odwagi, aby poeksperymentować, dlatego w tym filmie zamieściliśmy konkretne wskazówki, jak wprowadzić cut crease do swojego makijażu.

Po wykonaniu pełnego makijażu ulubionymi kosmetykami lub tymi, których użyliśmy w filmie, czas na niestandardowe elementy makijażu, które uczyniły go wyjątkowym.

Piegi nieodłącznie kojarzą się ze słońcem, więc będą doskonale pasowały do tej charakteryzacji. Pokazaliśmy prosty sposób na ich wykonanie, który można zastosować nie tylko w tym typie make-upu.

Małe słoneczniki na policzku powstały przy użyciu korektora, który stał się bazą dla całego rysunku. Przy pomocy cienkiego pędzelka powstały kontury słonecznika. Żółtym cieniem makijażystka obrysowała kontury, aby nadać im barwę i trójwymiarowy efekt. Czarnym i zielonym eyelinerem zostały namalowane liście i łodygi. Uzupełnieniem looku stał się drugi słonecznik namalowany na skroni i z boku czoła.

Spójrz, jak prezentuje się całość i spróbuj stworzyć swój makijaż inspirowany ulubioną emotką!

Polecane produkty: