Fioletowy szampon

Fioletowy szampon to must have w pielęgnacji włosów w odcieniu blond! Dzięki niemu jesteśmy w stanie utrzymać głębię koloru i przeciwdziałać niechcianym refleksom. Jak działa fioletowy szampon do włosów i jakie efekty dzięki niemu uzyskasz? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!


Spis treści:

 1. Fioletowy szampon: jak działa?
  1.1. Fioletowy szampon: efekty, jakich możesz się spodziewać
 2. Fioletowy szampon do włosów – polecane kosmetyki
 3. Jak używać fioletowego szamponu?

Włosy farbowane – zwłaszcza w odcieniach blond – wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji, jeśli zależy nam, by jak najdłużej zachować świetlisty kolor. Warto więc zainwestować w kosmetyki, które chronią kolor i przedłużają jego trwałość, a także neutralizują niepożądane tony.

Fioletowy szampon: jak działa?

Fioletowy szampon jest specjalistycznym kosmetykiem, który ma ściśle określone zadanie – utrzymać pożądany kolor blond włosów, niezależnie od tego, czy jest to kolor naturalny, czy powstały na skutek koloryzacji bądź rozjaśniania.

Kosmyki w odcieniach blondu czy koloru siwego są niezwykle wymagające, bowiem wykazują tendencję do tego, że z czasem pojawiają się na nich nieestetyczne refleksy w kolorze żółtym lub miedzianym. Niekiedy ma to miejsce dość szybko – zaledwie kilkanaście dni po wizycie u fryzjera. Żółknięcie blondu mogą też przyspieszać czynniki zewnętrzne, np. ich przesuszenie w wyniku częstego stosowania prostownicy czy suszarki bądź nadmierna ekspozycja na słońce.

Na szczęście na rynku beauty pojawia się coraz więcej profesjonalnych produktów do użytku domowego, które pozwalają w specjalistyczny sposób zatroszczyć się o włosy farbowane. Do takich należy z pewnością fioletowy szampon, który w szybkim czasie neutralizuje niepożądane żółte odcienie, pozwalając zachować świetlisty lub chłodny blond albo srebrną siwiznę.


Przeczytaj również: Blond włosy: jak je pielęgnować?


Warto przy tym podkreślić, że wiele kobiet fioletowy i niebieski szampon traktuje jako jeden i ten sam produkt. I jest to bardzo duży błąd, bowiem niebieskie szampony dedykowane są brunetkom, które borykają się z kolei z refleksami miedzianymi i pomarańczowymi. Szampony fioletowe powstały z myślą o blond włosach, jednak fioletowe pigmenty, również w przypadku brązowych włosów mogą zneutralizować miedziane tony.

Fioletowy szampon: efekty, jakich możesz się spodziewać

Fioletowy szampon przynosi pożądane efekty w bardzo szybkim czasie. Z uwagi na to, że kolor blond narażony jest na żółknięcie oraz nieestetyczne refleksy, do swojej pielęgnacji należy wdrożyć produkty, które będą temu przeciwdziałać, a więc tonować, neutralizować i niwelować niepożądany tony.

Fioletowy szampon efekty

Tonowanie włosów jest czynnością, która pozwala wyrównać kolor i przywrócić włosom odpowiedni odcień, m.in. chłodny blond, platynę czy srebrną siwiznę. Doskonale sprawdza się w tym szampon zawierający fioletowy pigment, gdyż – jak wskazuje koło kolorów – fiolet znakomicie neutralizuje żółty odcień. Produkt ten jest więc szczególnie polecany osobom, które chcą zachować ciepły blond, platynowy, chłodny odcień włosów.

Fioletowy szampon:

 • przeciwdziała żółknięciu koloru,
 • eliminuje niechciane refleksy,
 • przedłuża trwałość koloru,
 • wyrównuje odcień,
 • rozjaśnia kolor i przywraca mu blask,
 • kosmyki zyskują chłodną poświatę.

Fioletowy szampon do włosów – polecane kosmetyki

Fioletowy szampon do włosów – przez wielu producentów określany też jako srebrny – ma bardzo konkretne zadanie, dlatego też warto wydać nieco więcej i postawić na produkt wysokiej jakości. Kosmetyki te z reguły są dość wydajne i wystarczają na długi czas regularnego stosowania.

Fioletowy szampon do włosów

Poszukując szamponu do blondów, warto zwracać uwagę nie tylko na zawartość fioletowych pigmentów, ale również na dodatkowe substancje, które zadbają kompleksowo o kosmyki – będą je odżywiać, nawilżać, regenerować czy wygładzać. Na rynku dostępne są również preparaty o różnorodnym rodzaju nasycenia – ogólna reguła mówi o tym, że im jaśniejsze włosy, tym szampon powinien być ciemniejszy.


Dowiedz się więcej: Kąpiel rozjaśniająca włosy: jak ją wykonać?


Jednym z najpopularniejszych fioletowych szamponów jest Fanola No Yellow szampon chłodzący i niwelujący żółty odcień. Dzięki fioletowemu pigmentowi, niweluje żółte refleksy i chłodzi odcień blond. Ponadto, odżywia kosmyki oraz skórę głowy.

Dobre recenzje zbiera również szampon marki L’Oreal Paris. Elseve Colour-Vive Purple Shampoo walczy z żółtymi i miedzianymi odcieniami. Szampon oczyszcza włosy i skórę głowy, a przy tym skutecznie neutralizuje żółte tony.

Za produkt z wyższej półki można uznać Olaplex No.4P Blonde Enhancer Tonig Shampoo fioletowy szampon tonujący do włosów blond, który po pierwsze neutralizuje niechciane żółte odcienie, ale też wzmacnia i regeneruje kosmyki. Szampon sprawdzi się w pielęgnacji włosów naturalnych, rozjaśnianych i farbowanych – może być stosowany nawet codziennie.

Jasny, chłodny odcień blondu przywróci również John Frieda Violet Crush intensywny szampon przywracający chłodny odcień włosów, który eliminuje żółte i miedziane refleksy bez ryzyka przepigmentowania włosów, a także John Frieda Sheer Blonde, który rozjaśnia kosmyki i nadaje im chłodny odcień.

Joanna Ultr Color srebrny szampon odżywiający kolor powstał z myślą o odcieniach blond, popielatych i srebrnych, doskonale ożywia połysk i przywraca kosmykom naturalne piękno.

 

Jak używać fioletowego szamponu?

Fioletowy szampon jest niezwykle łatwy w stosowaniu – używa się go po prostu tak, jak każdego innego szamponu do włosów, jednak należy trzymać się zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu produktu. Efekty są zauważalne już po pierwszym użyciu.

Przed zastosowaniem produktu warto nałożyć jednorazowe rękawiczki ochronne, bowiem kosmetyki te mają tendencje do barwienia skóry. Następnie należy postępować, jak przy myciu kosmyków zwykłymi szamponami do włosów – jedyny wyjątek to pozostawienie szamponu na dłuższą chwilę na włosach (dokładny czas uzależniony jest od konkretnego produktu). Pamiętaj też, by nie nakładać go i nie wcierać w skórę głowy.

Pamiętajmy też, że fioletowy szampon do włosów działa dość silnie i intensywnie, dlatego należy zachować ostrożność, by nie doprowadzić do przesuszenia bądź zniszczenia kosmyków. Każdorazowo po jego zastosowaniu, należy zadbać o nawilżenie i odżywienie. Nie należy też użytkować produktu zbyt często – raz lub dwa razy w tygodniu powinny zdecydowanie wystarczyć.


Dowiedz się, jak nawilżyć włosy, poznaj sprawdzone sposoby!


Fioletowy szampon do włosów blond

Fioletowy szampon do włosów blond – must have pielęgnacji

Każda blondynka – niezależnie od tego czy naturalna, czy też farbowana – powinna wdrożyć do swojej pielęgnacji fioletowy szampon, który zadba o to, by na kosmykach nie pojawiały się nieestetyczne żółte tony.

Produkty z fioletowymi pigmentami powodują, że włosy zyskują świeży odcień chłodnego blondu i nieustannie zachwycają swoją głębią. Jeśli więc chcesz zatrzymać piękny kolor na dłużej, a także przedłużyć jego trwałość, koniecznie włącz fioletowy szampon do codziennej pielęgnacji.