fryzury do spania

Fryzury do spania to sposób na to, aby chronić strukturę włosów przed zniszczeniem. Jak ułożone włosy sprawdzą się najlepiej podczas snu? Które będą wygodne do spania, a które mogą zaszkodzić naszym włosom? Sprawdź, jak uniknąć skołtunienia włosów i ich pogniecenia w ciągu nocy. Z naszego artykułu dowiesz się, jak czesać się na noc i poznasz kilka prostych i wygodnych fryzur do spania.


Spis treści:

 1. Jakie fryzury do spania będą najlepsze?
 2. Fryzury na noc do spania, które ochronią Twoje włosy
  2.1. Kok do spania
  2.2. Luźne warkocze
  2.3. Fryzury do spania: krótkie włosy
  2.4. Fryzury do spania: długie włosy
  2.5. Fryzury do spania: kręcone włosy
 3. Co zrobić, żeby włosy po spaniu były proste?
 4. Fryzury do snu – o czym należy pamiętać?

Polecane produkty:


Jakie fryzury do spania będą najlepsze?

kobieta śpi z głową na poduszce

Najlepsze fryzury do spania to takie, które są przede wszystkim wygodne, ale i odpowiednie dla naszych włosów. Inny sposób wiązania włosów będzie odpowiedni dla włosów prostych, a innych dla kręconych, długich czy krótkich. Całkiem inaczej podejdziemy również do fryzury na noc do spania w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć na włosach rano, po przebudzeniu.

Wydawać by się mogło, że najbardziej naturalną fryzurą do spania są rozpuszczone włosy. Jednak po przeanalizowaniu tematu bardziej dogłębnie, można dojść do wniosku, że włosy, które są rozpuszczone, łatwiej ulegają łamaniu i mierzwieniu, bowiem podczas tarcia o poduszkę, kiedy podczas nocy wielokrotnie się przekręcamy, dochodzi o naruszenia struktury włosa. To może powodować późniejsze problemy z włosami w postaci puszenia się, elektryzowania, nieestetycznych odgnieceń, a nawet rozdwajania się końcówek.

Fryzury na noc do spania to również alternatywa dla takich akcesoriów, jak wałki do włosów i papiloty, ponieważ umiejętnie związane włosy zapewnią piękne, naturalne fale następnego dnia.

Jaka fryzura jest najlepsza do spania? Oto kilka naszych propozycji, które spełnią różne oczekiwania. Są łatwe w wykonaniu, nie przeszkadzają nam w trakcie snu, a co najważniejsze są bezpieczne dla włosów.


Twoje włosy chcą się kręcić? Sprawdź, jak wydobyć skręt włosów 


Fryzury na noc do spania, które ochronią Twoje włosy

kobieta wiąże włosy w luźny kok do spania

Być może dla niektórych z Was pierwszą fryzurą na noc, jaka przychodzi Wam do głowy, jest związanie włosów gumką. Jednak nie jest to rekomendowana propozycja, ponieważ standardowe gumki do włosów zbyt mocno uciskają pasma, a te z metalowym zakończeniem mogą dodatkowo je uszkadzać i łamać.

Najczęściej wymienia się dwie proste do wykonania fryzury do spania w różnych wariantach. Oto one:

1. Kok do spania

Luźny kok do spania to doskonała metoda na ułożenie włosów do snu. Najważniejsze w tej fryzurze jest to, aby nie za mocno skręcić włosy, powodując ciągnięcie i napięcie skóry. Należy włosy delikatnie zawinąć wokół własnej osi i upiąć na górze.

Nie przejmuj się wypadającymi kosmykami z koka – upięcie ma być wygodne i swobodne; nie zależy nam w tej sytuacji na nienagannej i eleganckiej fryzurze. Im wyżej upniesz koka, tym wygodniej będzie Ci się spać.

2. Luźne warkocze

kobieta ma splecione włosy w luźny warkocz do spania

Luźny warkocz to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na upięcie włosów na noc. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na klasyczny warkocz, czy dobierany, pamiętaj o tym, aby przed zapleceniem włosów, dokładnie je rozczesać. Warkocz zabezpiecz miękką gumką lub tasiemką. Wygodnym sposobem jest splecenie włosów w dwa dobierane warkocze, co umożliwi przyjęcie komfortowej pozycji podczas spania na plecach.

3. Fryzury do spania: krótkie włosy

Upięcie krótkich włosów do spania może wydawać się niemożliwe, jednak to wcale nie jest takie trudne, wystarczy zwinąć kosmyki w niedbały koczek, małą kulkę i zabezpieczyć ją miękką gumką. Taka fryzura będzie najwygodniejsza dla osób, które śpią na brzuchu lub na boku. W przypadku spania na plecach może okazać się mało przyjemna, ponieważ koczek może nas uwierać.

4. Fryzury do spania: długie włosy

W przypadku długich włosów upięcie ich na noc jest niezwykle proste. Przy takich włosach najlepiej sprawdzi się kucyk upięty wysoko. Należy jednak pamiętać, aby kitka nie była zbyt mocno związana, bo może to nam sprawić ból i nadwyrężyć skórę głowy, a tego nie chcemy. Jeżeli jednak rano dojdzie do takiej sytuacji, że odczujemy nieprzyjemny ucisk na głowie, należy wtedy delikatnie rozmasować skórę skalpu, a mięśnie się rozluźnią i zniknie napięcie.

Dla tych z nas, które nie lubią wysoko upiętych włosów, bo nie uważają ich za najzdrowsze dla swoich kosmyków, istnieje inna fryzura do spania, która zdobyła sobie wiele zwolenniczek. Jest to nisko upięty kucyk. Takie podtrzymanie włosów najlepiej sprawdzi się przy cienkich włosach, przy grubych możemy odczuć ucisk na karku. Prostym trikiem, aby uniknąć uwierania gumki na karku, jest spięcie włosów na boku głowy.

Istnieje również alternatywa dla tych z nas, które nie za bardzo lubią spać w związanych włosach, ale jednak nie chcą spać z całkiem rozpuszczonymi włosami. Rozwiązaniem w tym przypadku jest delikatne podpięcie, podwiązanie włosów w niedbały, miękki koczek, stworzony z połowy włosów, gdzie reszta włosów pozostaje swobodnie rozpuszczona.

5. Fryzury do spania: kręcone włosy

Kręcone włosy również można, a nawet zaleca się, spleść do spania, ponieważ często zdarza się tak, że podczas snu spadają nam na twarz lub na oczy, ponieważ są ciężkie. W sukurs przychodzą nam dwa bokserskie warkoczyki, dzięki którym nasze loki po przebudzeniu będą dobrze wyglądały, a po rozpleceniu warkoczyków wystarczy je lekko wystylizować, aby nabrały objętości.

Co zrobić, żeby włosy po spaniu były proste?

Jesteś zwolenniczką prostych włosów i szukasz sposobu na proste włosy po spaniu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jest na to sposób. To szczególnie przydatna wskazówka dla osób, które rano, po nocy, mają tendencję do wyginania się włosów w każdą stronę. Aby temu zapobiec, najlepiej jest związać suche włosy w prosty kucyk na samym czubku głowy. Istotne jest to, aby wiązanie nie było zbyt ciasne. Sięgnij również po miękką, grubą frotkę, która nie będzie Cię uwierać.

Kładąc głowę na poduszce, należy ułożyć kucyk nad głową, w taki sposób, aby włosy mogły się swobodnie rozłożyć. Spięcie włosów w kucyk to fryzura, która jest pomocna przy odbiciu włosów od nasady i dodaniu im objętości, więc jeżeli Twoje włosy są ciężkie i mają tendencję do utraty objętości i smutnego zwisania, ta metoda na pewno Ci się przyda, ponieważ włosy związane w kucyk niejako zapamiętają to ułożenie i będą dobrze wyglądały przez cały dzień.


Słyszałaś o myciu włosów odżywką? Poznaj co-wash!


Fryzury do snu – o czym należy pamiętać?

kobieta ma włosy spięte w luźny kok

Zbierając wszystkie powyższe informacje, stworzyliśmy krótkie podsumowanie, które ułatwi zapamiętanie podstawowych zasada upinania włosów na noc.

 1.  Fryzury do spania powinny być luźne, delikatnie splecione miękką gumką lub frotką. Ważne jest to, aby nie czuć nieprzyjemnego ciągnięcia i napięcia skóry głowy.
 2. Unikaj gumek recepturek i tych, które mają metalowe łączenia lub twarde ozdoby.
 3. Nie należy zasypiać z mokrymi włosami, ani z włosami zawiniętymi w turban. Przed pójściem spać, należy włosy wysuszyć, używając wcześniej sprayów termoochronnych. Mokre włosy są bardzie podatne na uszkodzenia, odkształcają się i deformują. Włosy w turbanie poddawane są zarówno działaniu wilgoci, jak i ciepła, a to najlepsze środowisko do rozwoju drobnoustrojów.
 4. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt miękkich fal, przed pójściem spać nałóż na włosy aktywator skrętu. Dzięki niemu loki lub fale dobrze się ukształtują i rano będą cieszyć oko.

Jakie fryzury do spania będą najlepsze? Okazuje się, że takie, które będą zabezpieczały włosy przed tarciem o poduszkę, które może powodować ich uszkodzenie mechaniczne. Warto włosy delikatnie upiąć w luźny kok lub swobodny warkocz, jednak gdy wolisz spać w rozpuszczonych włosach, pomyśl o jedwabnej (atłasowej) poszewce na poduszkę lub jedwabnym czepku na włosy.


Polecane produkty: