Jak dbać o przesuszone włosy blond

Wciąż jedną z najpopularniejszych koloryzacji jest koloryzacja blond, która notabene często wymaga rozjaśniania włosów. A gdy jest ono niezbyt fachowo wykonane, to włosy mogą stać się bardzo przesuszone i do tego mocno się puszyć. Jeżeli i Wy zmagacie się z takim problemem, to nasz poradnik będzie idealny właśnie dla Was. Podpowiemy, jak dbać o włosy, by odzyskały blask i nawilżenie.

Olejuj włosy na mokro przynajmniej raz w tygodniu

Włosy należy olejować. Nie jest to czasochłonne. Jednak, aby przynosiło świetne efekty koniecznie trzeba wykonać je prawidłowo. Przede wszystkim włosy przed olejowaniem muszą być umyte. Olejku nie można nakładać na włosy przetłuszczone. Najlepiej olejować włosy na mokro, co oznacza, że przed nawilżeniem trzeba je zwilżyć, choćby wodą z dodatkiem soku aloesowego. Wystarczy tylko dodać 100 ml wody do 10 ml soku aloesowego. Po wymieszaniu należy przelać kosmetyk do buteleczki z atomizerem, a na koniec wystarczy tylko go użyć. Teraz można już przejść do nałożenia olejku. W przypadku włosów blond nie ma aż takiego dużego wyboru, bo całkiem sporo olejków powoduje lekkie żółknięcie koloru, a tego rzecz jasna chcemy uniknąć. Najlepiej więc wybrać olejek kokosowy, który ma także świetne właściwości wzmacniające oraz nawilżające. Nakładamy go na włosy pomijając samą nasadę.

Aby uniknąć zabrudzonych ubrań, możecie zapleść warkoczyk bądź też założyć czepek kosmetyczny. Po około godzinie kosmetyk zmywamy letnią wodą, a na koniec ponownie myjemy włosy. Do tego celu najlepiej wykorzystać metodę OMO, a więc na początek myjemy włosy odżywką, potem szamponem, a po umyciu aplikujemy jeszcze maskę. Wybierzcie maskę z dodatkiem kwasu hialuronowego niskocząsteczkowego, który wnika głęboko w łuskę włosa i go wzmacnia. Jednocześnie tworzy film ochronny. Jeżeli chodzi o szampon, to polecamy Wam oczyszczający z glinką bądź też rumiankiem. A jaką maskę do włosów wybrać? Koniecznie z dużą ilością emolientów, a więc np. z masłem kakaowym, olejkiem rycynowym, mango czy granatem.

Domowa maska na piękne włosy

Domowe maski na piękne włosy są bardzo skuteczne. Rzeczywiście mogą doskonale nawilżać włosy. Trzeba jednak właściwie je przygotować. Mamy dla Was szybki przepis na bardzo nawilżającą maskę. Do jej zrobienia potrzebujemy jedno jajko, jedno żółtko, łyżkę oleju kokosowego, łyżkę soku z cytryny, 1 cm masła niesolonego i pół banana. Wszystkie te składniki blendujemy na gładką masę. Gdy się połączą, możemy nakładać je na włosy, koniecznie suche. Po około godzinie możemy zmyć maskę letnią wodą. To jeszcze nie wszystko. Należy umyć włosy metodą OMO i zastosować olejek na końcówki. Maskę najlepiej wykonujcie przynajmniej raz w tygodniu. Gwarantujemy, że bardzo szybko zauważycie efekty.

Tych błędów nie popełniaj, czyli o czym jeszcze trzeba pamiętać

Małe błędy mogą powodować znaczące skutki. Jeżeli Wasze włosy są suche, to maksymalnie powinnyście ograniczyć używanie prostownicy. Jeżeli chcecie, by włosy były proste, to wybierzcie laminowanie. Możecie też nałożyć jedwab i przeczesać włosy, a potem ponownie go zaaplikować. Do suszenia włosów warto używać tylko i wyłącznie suszarki z jonizacją, a do tego zawsze używać kosmetyków termoochronnych. Ograniczcie ponadto rozjaśnianie włosów. Jeżeli kolor zacznie żółknąć i pojawią się odrosty, to najlepiej zastosujcie tonowanie. Polega ono na nałożeniu tonera, który oblepia włosy, ale nie wnika w łuskę, a przez to jej nie uszkadza.