Miya Cosmetics rozświetlacze w kremie

Rozświetlanie twarzy to nadal bardzo silny trend w makijażu. Dziś odpowiemy na pytanie, jak nakładać rozświetlacz w kremie, bo to temat trochę pomijany, ponieważ większość kosmetyków rozświetlających twarz, to rozświetlacze w kamieniu lub sypkie.

 

Jak nakładać rozświetlacz w kremie? Modelowanie twarzy światłem

Rozświetlacze i róże w kremie łączą się z podobnymi do siebie konsystencjami, czyli kremowymi podkładami, fluidami czy kremami BB, dlatego odpowiedź na pytanie: jak nakładać rozświetlacz w kremie, brzmi – aplikować go na nieprzypudrowaną twarz. W innym razie kremowy rozświetlacz zdejmie nam warstwę pudru i podkładu, i stworzą się nieestetyczne dziurki w makijażu.

Rozświetlacz w kremie najwygodniej jest nakładać gąbeczką lub pędzlem – w zależności od preferencji wybierz dogodne dla siebie akcesorium. Oczywiście możesz nałożyć rozświetlacz palcami – rób tak, aby było Ci wygodnie. Przenosimy rozświetlacz na gąbkę (lub najpierw na wierzch dłoni) i następnie nakładamy na kości jarzmowe, czyli te najbardziej wystające partie twarzy, delikatnie, ale energicznie wklepując kosmetyk, kierując się ku górze. Możemy również wyjść z rozświetlaczem lekko na skronie, tworząc mniej więcej taki kształt: <. Nie doprowadzajmy rozświetlacza do linii włosów, bo wtedy efekt może wydać się przesadzony.

Rozświetlacz w kremie Miya Cosmetics

Wykonujemy ruchy rozcierające i wklepujące, drobne, blisko siebie, aby otrzymać jak najbardziej naturalny efekt. Dobrze rozprowadzony rozświetlacz idealnie scali się z fluidem i naszą skórą, tworząc subtelne wrażenie rozświetlenia skóry. W ostatecznym rozrachunku liczy się przede wszystkim to, aby rozświetlacz nie odcinał się od naszej skóry i żeby nie były widoczne granice pomiędzy kosmetykami – różem, bronzerem i rozświetlaczem.


Chcesz włączyć róż do policzków do swojego makijażu, ale nie wiesz, jaki wybrać? Przeczytaj nasz artykuł: Róże do policzków


Gdzie nakładać rozświetlacz? Poznaj świetlistą mapę twarzy

Jeżeli wybrałaś rozświetlacz w kremie, a wcześniej używałaś tego kosmetyku w kamieniu, i zastanawiasz się, gdzie go nałożyć – przychodzimy z wyjaśnieniem – niezależnie od konsystencji rozświetlacza, miejsca na twarzy, które lubią blask, nie zmieniają się. Gwoli przypomnienia są to:

 • kości jarzmowe,
 • przestrzeń pod łukiem brwiowym,
 • wewnętrzne kącki oczu,
 • grzbiet nosa (tylko środkowa jego część, czubek nosa omijamy),
 • łuk kupidyna,
 • broda,
 • dekolt,
 • ramiona,
 • kości obojczykowe.

To oczywiście propozycje i nie musisz aplikować rozświetlacza we wszystkie te miejsca – wybierz te, które chcesz podkreślić. Korzystaj z rozświetlacza oszczędnie, bo łatwo z tym produktem przesadzić. Zawsze lepiej jest go dołożyć, niż schować pod warstwą korektora i pudru, gdy będzie go za dużo. Mniej znaczy więcej – trzymaj się tej zasady, która w makijażu jest jedną z najlepszych.

Właściwości dobrego rozświetlacza w kremie:

 • daje bardzo naturalny efekt subtelnego blasku,
 • mieni się na wiele odcieni, ma w sobie różne pigmenty,
 • odejmuje lat,
 • odświeża makijaż,
 • harmonijnie współpracuje z innymi kosmetykami,
 • nie zaburza właściwości kryjących podkładu, to znaczy, że po nałożeniu rozświetlacza w kremie nadal mamy na skórze warstwę podkładu, nie została ona ściągnięta przez kremowy rozświetlacz.

Jaki kolor rozświetlacza wybrać? Poznaj rozświetlacze w kremie Miya

Swatch sunset glow rozświetlacz Miya

Każda z nas jest inna – mamy różne typy skóry, odcienie karnacji i kształty twarzy. Istnieją uniwersalne sposoby aplikacji rozświetlaczy w kremie, dlatego zawsze warto je poznać i dobrać do swoich potrzeb,  i umiejętności makijażowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypracować własną technikę. Najważniejsze jest to, aby dobrze poczuć dany kosmetyk, przyzwyczaić się do jego konsystencji i efektu, jaki daje. Ta zasada tyczy się wszystkich pozostałych kosmetyków do makijażu, dlatego wskazane jest eksperymentowanie, testowanie kolorów i formuł rozświetlaczy, aby wybrać ten najdoskonalszy w naszym mniemaniu.

Rozświetlacze w kremie marki Miya Cosmetics to kosmetyki, które zawierają ponad 91% naturalnych składników. Nie są testowane na zwierzętach. Ich formuły nie zawierają parabenów, silikonów, parafiny, PEG-ów i olejów mineralnych. Wśród naturalnych składników warto wymienić rozświetlającą mikę, olejek kokosowy, rycynowy, migdałowy i ze słodkiej pomarańczy.

Osoby z ciemniejszą, oliwkową karnacją mogą sięgnąć po rozświetlacze z żółtym, złotym czy nawet brązowym pigmentem. Sprawdź rozświetlacz Miya My Star Lighter odcień Sunset Glow, który iskrzy się na fenomenalny, morelowo-złoty odcień.

Osoby z jasną, alabastrową cerą powinny kierować swoją uwagę na bardziej różowe, jasne rozświetlacze w chłodnej tonacji, na przykład Miya My Star Lighter odcień Rose Diamond, który mieni się w kolorze diamentowo-różowym. Dobrze dopasowany odcień rozświetlacza w kremie jest najistotniejszą kwestią, ponieważ rozświetlacz powinien naturalnie scalić się z naszą skórą i mieć podobny do niej odcień.

Jak nakładać rozświetlacz w kremie? Z umiarem. Tej wiosny postaw na delikatny, elegancki blask. Niech słońce odbija się nie tylko w Twoich oczach.