Jak osłabić włosy na twarzy

Jak osłabić włosy na twarzy? Jak pozbyć się nadmiernego i niechcianego owłosienia? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, gdyż wbrew pozorom, delikatne i jasne włoski, są bardzo częstą przypadłością. Zazwyczaj owłosienie jest wręcz niewidoczne, jednak jeśli mamy do czynienia z dłuższymi i ciemniejszymi włoskami, naszym marzeniem jest osłabienie ich lub całkowite usunięcie. W jaki sposób to zrobić?


Spis treści:

  1. Jak osłabić włosy na twarzy?
    1.1. Włosy na twarzy: jak się pozbyć niechcianych włosków?
    1.2. Czy włosy na twarzy odrastają?
  2. Jak osłabić włosy na twarzy?

Niektóre kobiety zupełnie nie zwracają na nie uwagi, natomiast dla innych mogą być przyczyną kompleksów. Jeśli więc nie tolerujesz włosków na swojej twarzy, koniecznie dowiedz się, w jaki sposób możesz je osłabić oraz usunąć.

Jak osłabić włosy na twarzy?

Jak osłabić włosy na twarzy? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Na rynku kosmetycznym istnieje wiele preparatów, które pozwalają pozbyć się zbędnego owłosienia, ale też osłabić włoski i spowolnić ich wzrost.

Włoski na twarzy, czyli tak zwany meszek, najczęściej pojawia się nad górną warga i podbródku. Wiele kobiet zmaga się również z pojedynczymi, grubymi i ciemnymi włosami, które pojawiają się na różnych partiach twarzy – często w okolicy brody.

Włosy na twarzy - jak je osłabić

Meszek zwykle przyjmuje postać jasnych, delikatnych i miękkich włosków. Zaczynają on rosnąć już od najmłodszych lat, a ich zadaniem jest dodatkowa izolacja, a więc zatrzymanie ciepła. Zazwyczaj jest niewidoczny, jednak u niektórych może przyjąć ciemniejszy kolor i grubsza strukturę, a przy tym występować w nadmiarze – dzieje się tak bardzo często w wyniku zachwiania równowagi hormonalnej, np. gdy mamy do czynienia ze zwiększoną ilością męskich hormonów.

Przyczynami nadmiernego owłosienia mogą być również predyspozycje genetyczne, pochodzenie etniczne, choroby i leczenie farmakologiczne. Jeśli więc martwi Cię nadmierna ilość włosków, warto skonsultować się z lekarzem-specjalistą, by dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie go usunąć.

Jak osłabić włosy na twarzy? Możliwości jest naprawdę mnóstwo: od depilacji, przez stosowanie odpowiednich preparatów, pomóc mogą np. specjalne maski czy woski do depilacji. Każda kolejny zabieg ma docelowo osłabić i ograniczyć wzrost owłosienia.


Przeczytaj również: Depilacja w domu – skuteczne sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia


Włosy na twarzy: jak się pozbyć niechcianych włosków?

Włosy na twarzy mogą być prawdziwą zmorą. Nie dziwi więc, że wiele kobiet poszukuje sposobów, by móc się ich pozbyć. Możliwości jest sporo, dlatego warto poznać je wszystkie, by znaleźć optymalne rozwiązanie, dostosowane do swoich potrzeb.

Jak usunąć włosy z twarzy domowym sposobem?
Usuwanie włosków z twarzy domowymi sposobami jest skuteczne, ale efekty utrzymują się dość krótko. Zaletą jest natomiast niezbyt wysoki koszt – akcesoria i preparaty są stosunkowo tanie. Jeśli natomiast nie przeszkadza nam, że włoski odrastają i musimy dość często powtarzać zabieg depilacji, możemy zdecydować się na któryś z poniższych sposobów.

1. Bardzo szybkim sposobem na usunięcie owłosienia jest użycie żyletki – maszynki do golenia, która powinna być oczywiście sterylnie czysta. Pamiętaj, by golić się w kierunku wzrostu włosa i nigdzie nie używać tępych ostrzy. Metoda ta pozwala usunąć meszek szybko, ale nie na długo, gdyż czynność należy powtarzać na kilka dni. Ponadto, odrastające włoski mogą być jednak grubsze i bardziej widoczne. Oczywiście należy bardzo uważać, gdyż golenie włosków maszynką, może podrażnić skórę twarzy, dlatego nie jest to sposób szczególnie polecany.

2. Pęseta – podstawowe akcesorium w każdej kosmetyczce, jest przydatne zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z pojedynczymi włoskami. Efekty wyrwania włosków utrzymują się dość długo, jednak metoda ta może być niewystarczająca, gdy mamy do czynienia z dość gęstym owłosieniem. Poleca się ją w przypadku pojedynczych włosków.

3. Kosmetyki – meszku możemy pozbyć się za pomocą specjalnych preparatów, np. masek, kremów czy wosków. Efekty mogą utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Oczywiście, należy uważnie przeczytać instrukcje użycia, by zniwelować ryzyko poparzeń i uszkodzeń skóry. Szczególnie uważać powinny osoby z cerą wrażliwą i delikatną, skłonną do podrażnień. Wśród preparatów do wyboru są m. in. kremy do depilacji, woski, plastry z woskiem oraz pasty cukrowe.


Przeczytaj również: Cera wrażliwa: po czym ją rozpoznać?


4. Depilator elektryczny pozwala wyrwać włoski wraz z cebulkami, co sprawia, że odrastają słabsze oraz przerzedzone. Po kilku zabiegach włosy na twarzy będą wyraźnie osłabione. Alternatywą są też inne urządzenia i przyrządy do depilacji twarzy, których na drogeryjnym rynku nie brakuje.

włosy na twarzy - jak je usunąć

Jeśli zależy nam na długotrwałych efektach, powinniśmy zdecydować się na zabieg wykonywany w profesjonalnym salonie. Szczególnie polecana jest depilacja laserowa, która znakomicie usuwa ciemniejsze owłosienie, nawet na długie lata – wszystko dlatego, że laser uszkadza same cebulki włosków. Metoda ta jest natomiast obecnie uważana za najdroższe rozwiązanie.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana do ciemnych włosów. W przypadku włosków jasnych, lepszym rozwiązaniem może okazać się elektrokoagulacja, która niszczy mieszki włosowe za pomocą prądów o wysokiej częstotliwości.

Włosy na twarzy depilacja laserowa

Niezależnie od tego, na jaki sposób się zdecydujemy, musimy odpowiednio przygotować się do usuwania meszku. Najważniejsze są demakijaż i precyzyjne oczyszczenie skóry, co zmniejszy chociażby ryzyko infekcji i podrażnień. Oczywiście o skórę należy zadbać również po zabiegu – ukoić ją i odżywić za pomocą kremu o treściwej formule.


Polecamy artykuł: Oczyszczanie twarzy – dlaczego jest tak ważne?


Czy włosy na twarzy odrastają?

Czy włosy na twarzy odrastają? Jeśli stosujemy domowe metody, włoski odrastają. Na ten moment nie ma domowego sposobu, który pozwoli pozbyć się ich na stałe. Co ważne, decydując się na usuwanie owłosienia samemu, musimy być bardzo ostrożni, by nie uszkodzić i nie podrażnić skóry, nie przyczynić się do powstania zmian, które będą bardzo trudne w leczeniu.


Przeczytaj koniecznie: Wrastające włoski – jak sobie z nimi poradzić?


Warto jednak wspomnieć, że choć włoski odrastają, to z każdym kolejnym zabiegiem powinny stawać się słabsze, cieńsze i mniej widoczne. Właśnie dlatego specjaliści nie zalecają depilowania twarzy maszynką do golenia, gdyż po niej włoski mogą być jeszcze twardsze oraz grubsze.

Czy włosy na twarzy odrastają

Jak osłabić włosy na twarzy?

Jak osłabić włosy na twarzy? Wybierając metodę, która najbardziej nam odpowiada. Jeśli krótkotrwałe efekty zaczną nas frustrować, lepiej zdecydować się na zabiegi w salonach kosmetycznych.

Skóra twarzy jest bardzo delikatna, dlatego też decydując się na samodzielne usuwanie owłosienia, musimy zachować dużą ostrożność, by nie podrażnić cery i nie pogorszyć jej kondycji. Pamiętajmy też, że przed zabiegiem skóra musi zostać dokładnie oczyszczona i osuszona, a depilacji nie powinno się wykonywać, gdy skóra jest podrażniona, uszkodzona, posiada rany czy aktywne wypryski na twarzy.

Jest wiele sposobów pozwalających osłabić włosy na twarzy, a raczej usunąć je na dłuższy czas. Jeśli więc owłosienie jest Twoim kompleksem, odkryj, co oferuje Ci drogeryjny rynek – preparatów i akcesoriów jest naprawdę sporo! Owłosienie na twarzy jest bardzo powszechnym problemem wśród kobiet, dlatego też rozwiązań pojawia się coraz więcej. Jeśli więc włoski są Twoim kompleksem, koniecznie wybierz metodę, która pozwoli Ci się z nimi pożegnać.