moment przed zrobieniem malinki na szyi

Jak pozbyć się malinki? Czy to możliwe w jeden dzień? Czym w ogóle jest malinka, jak powstaje i jakie są domowe sposoby na jej ukrycie i wygojenie? Poznaj sprawdzone metody na ten miłosny ślad na skórze w kolorze maliny.


Spis treści:

  1. Jak pozbyć się malinki? Malinowa konsekwencja upojnej nocy
    1.1. Czym jest malinka?
  2. Jak szybko pozbyć się malinki?
    2.1. Jak pozbyć się malinki w jeden dzień?
  3. Sprawdzone patenty na malinki

 

Polecane produkty:

Jak pozbyć się malinki? Malinowa konsekwencja upojnej nocy

Wielu z nas zastanawiało się nad tym, jak pozbyć się malinki, gdy ten szczególny znak pojawił się na naszej szyi, karku czy dekolcie, a następnego dnia czekało na nas ważne spotkanie z potencjalnym klientem, codzienny trening czy wykład na uczelni. Warto bowiem wspomnieć, że zwyczaj pozostawiania na skórze partnera malinki nie zna ograniczeń wiekowych i może się przytrafić zarówno nastolatkom, jak i dojrzałym kochankom. Niemniej jednak w młodym wieku rzadziej zawracamy sobie głowę tym, jak się jej najszybciej pozbyć. Nie musi być powodem do wstydu, dla niektórych nawet jest przyjemnym wspomnieniem po namiętnych igraszkach, jednak dla większości z nas może być krępującym śladem, który daliśmy zrobić sobie w porywie szalonych uczuć, jednak zdecydowanie bardziej chcielibyśmy zachować tylko dla siebie tego rodzaju pamiątki po upojnej nocy.

Czym jest malinka?

malinka na szyi

Malinka na skórze to nic innego jak niewielki krwiak, który powstaje wskutek zassania skóry i jej ugryzienia podczas pocałunku. To mała wybroczyna, którą można porównać do siniaka pojawiającego się po stłuczeniu. Jak powstaje? Pojawia się na skórze w wyniku miejscowego uszkodzenia naczyń krwionośnych i tkanek. Wynaczyniona krew dostaje się do przestrzeni podskórnej, przyjmując formę fioletowo-czerwonego śladu. W kolorze i wzorze podobna do maliny, ale jej słodycz jest jedynie metaforyczna i przywodzi na myśl porywy namiętności poprzedniej nocy.

Malinka wygląda podobnie do siniaka i podobnie do niego się zachowuje, to znaczy, że zmienia swoje zabarwienie – po kilku dniach jej kolor zmienia się na sino-żółty, później blednie, aż w końcu zostaje wchłonięta.

Jak szybko pozbyć się malinki?

Jak szybko pozbyć się malinki z szyi? Odpowiedź brzmi: szybko można ją jedynie ukryć, a pełne jej zlikwidowanie zajmuje od 4 do 12 dni, w zależności od rozległości wybroczyny. Zdrowy organizm bez problemu poradzi sobie z usunięciem tego miłosnego ugryzienia poprzez wchłonięcie malinki. Niezależnie od jej wielkości, czyli obszaru skóry który został zassany i przygryziony, malinka na pewno nie zniknie w jeden dzień ani w jedną noc.

Jak pozbyć się malinki w jeden dzień?

jak pozbyć się malinki w jeden dzień

Odpowiemy przewrotnie na to pytanie – najlepiej “całować się z malinką” w miejscach na ciele, które nie są widoczne dla postronnych. Choć w przypływie uczuć, logiczne myślenie nie jest pierwszą potrzebą, warto jednak poinstruować partnera, aby gorące pocałunki zostawiające malinowy ślad składał w innych miejscach niż szyja, policzek czy dekolt. Taka mapa ciała uchroni nas przed nieprzyjemną niespodzianką, czekającą na nas następnego ranka, a którą będzie czerwono-fioletowe ugryzienie. To jest najszybszy sposób na pozbycie się malinki…czyli ukrycie jej przed oczami innych.


Upojne chwile z partnerem lub solo? Poznaj wibratory, z którymi doznasz nowych wrażeń


Jak szybko pozbyć się malinki z szyi? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jej pozbycie zajmuje ok. tygodnia, ale istnieje kilka domowych sposobów na jej przykrycie. Mowa tutaj oczywiście o produktach, takich jak kosmetyki do makijażu. W sytuacji gdy rano szybko musimy wyjść z domu, a chcemy ukryć ślady po namiętnym ukąszeniu na szyi, sięgnijmy po kosmetyki maskujące, czyli: korektory do twarzy, podkłady do twarzy, kremy BB i pudry. Nasz kamuflaż rozpoczynamy od nałożenia korektora – zielonego, jeżeli malinka jest świeża, czyli czerwona, żółtego, gdy powoli zmienia kolor na żółtawy niczym schodzący siniak. Kolejną warstwą makijażu będzie kryjący podkład w jaśniejszym odcieniu niż nasza karnacja. Nałóż jego grubszą warstwę i wklep opuszkami palców lub gąbeczką. Aby całość utrwalić, należy zmianę przypudrować sypkim pudrem lub pudrem w kamieniu.

Makijaż maskujący malinki jest jednym z najszybszych i niezawodnych sposobów na jej ukrycie. Sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Jeżeli o zimie lub jesieni mowa, możemy sięgnąć również po inne metody kamuflażu, jakimi są takie elementy garderoby, jak: golf, szal czy apaszka. Świetnie sprawdzą się właśnie w zimniejszych porach roku.

Sprawdzone patenty na malinki

całowanie szyi i robienie malinki

Jak pozbyć się malinki na szyi? W sukurs przyjdą nam proste rozwiązania i specyfiki, które znajdziemy w kuchni i lub najbliższej aptece.

  1. Świeże ugryzienie należy potraktować lodem, który stosuje się również w innych stłuczeniach, ponieważ obkurcza naczynka krwionośne. Lód znieczula i hamuje krwawienie z naczyń krwionośnych. Przyłóż lód zawinięty w ściereczkę lub ręcznik i przyłóż do malinki. Jego działanie sprawi, że po ok. 30 minutach malinka będzie zdecydowanie mniej widoczna.
  2. Świeży miąższ z aloesu lub żel aloesowy – jeżeli nie masz pod ręką naturalnego miąższu z liści aloesu, sięgnij po żel aloesowy łatwo dostępny w drogeriach. Aloes skutecznie łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się skóry, działa antyseptycznie. Przed aplikacją żelu aloesowego możesz schować go na jakiś czas do lodówki, bo dzięki temu żel stanie się przyjemnie chłodny i dodatkowo obkurczy naczynia krwionośne, hamując podskórny wylew.
  3. Maść z witaminą K – witamina K odpowiada za prawidłową krzepliwość krwi, co przekłada się również na przyspieszenie procesu gojenia się i ochronę przed zbyt dużym krwawieniem. Smarowanie miejsca po pocałunku maścią z witaminą K wspomoże regenerację skóry.
  4. Maść z arniki – działa przeciwobrzękowo i wspomaga resorpcję krwiaków i siniaków. Smarowanie malinki arniką sprawia, że obrzęk i wylew szybciej znikają. Stosuj maść z arniki co najmniej 2 – 4 razy dziennie, zaczynając od momentu, gdy od razu zauważysz malinkę na swoim ciele.
  5. Olejek miętowy – mięta pieprzowa skutecznie pobudza krążenie krwi i wspomaga odbudowę uszkodzonych naczyń krwionośnych. Stosując olejek miętowy kilka razy dziennie, przyspieszysz wchłanianie się malinki. Jeżeli masz wrażliwą skórę, zwróć uwagę na ewentualne podrażnienia skórne, ponieważ olejek miętowy może mieć tendencje drażniące.
  6. Banan – w tym zestawieniu to dość niekonwencjonalny sposób na pozbycie się malinki, ale może okazać się skuteczny. Poza tym działa tutaj zasada zero waste, ponieważ lekiem w tym przypadku jest skórka od banana. Po zjedzeniu tego smacznego owocu, przyłóż wewnętrzną część skórki od banana do malinki na około pół godziny. Czynność tę powtarzaj kilka razy dziennie.

Zmagasz się z podkrążonymi oczami? Sprawdź 5 kosmetyków na cienie pod oczami


Podczas leczenia malinki, nie wystawiaj je na promienie słoneczne, ponieważ nagrzewanie tego miejsca może spowodować powiększenie się obrzęku.

Krwiak podskórny nazywany malinką jest pamiątką po namiętnym pocałunku. Jeżeli kiedyś byłaś właścicielką takich właśnie pamiątek, na pewno wiesz, że choć szybko powstają, szybko jednak nie znikają. Skorzystaj z kilku sprawdzonych sposobów na zlikwidowanie malinki na szyi, lecz pamiętaj, że przeciętnie zajmie Ci to około tygodnia. Jeżeli ślad po namiętnym ugryzieniu jest powierzchowny i jasny, możesz liczyć na to, że wchłonie się szybciej niż intensywne i rozległe wybroczyny. Wiedz również, że nie musisz jej niczym przykrywać, jeżeli w żaden sposób Ci nie przeszkadza. Nie jest groźna i sama po czasie zniknie, pozostawiając jedynie w Twojej pamięci przyjemny ślad.

Polecane produkty: