Nyx Mixer

Wybór odpowiedniego koloru podkładu do twarzy to prawdziwe wyzwanie – szczególnie, gdy dany produkt zamawiasz po raz pierwszy. Zdarza się, że odcień odbiega od tego, co widziałaś na ekranie. Wówczas pojawia się problem: jak rozjaśnić podkład, aby móc go wykorzystać? Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby taki produkt uratować. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby, aby za ciemny podkład stał się odpowiedni.

Za ciemny podkład – jak co to oznacza

Nasz skóra ma odcień, który zmienia się w zależności od pory roku – znaczenie ma tu przede wszystkim opalanie, czyli ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Dlatego właśnie kosmetyki, zwłaszcza podkłady do twarzy, należy zmieniać co jakiś czas, aby dopasować do odcienia skóry. Oznacza to, że podkład stosowany latem, może okazać się zbyt ciemny zimą, gdy opalenizna zniknie. Za ciemny podkład może mieć również inną przyczynę, a jest nią niewłaściwy wybór produktu. Jeżeli po raz pierwszy wybierasz podkład w Internecie pamiętaj, że ekrany urządzeń nie oddają rzeczywistego odcienia. Warto na początek wybrać się do drogerii stacjonarnej lub zamówić próbki, aby mieć pewność, że odcień podkładu nie będzie za ciemny.

Podkład do twarzy

Jak rozjaśnić podkład? – sprawdzone sposoby!

Za ciemny podkład nie musi wylądować w koszu. Są sposoby aby go uratować i uzyskać odpowiedni odcień. Kilka z nich rozwiążesz za pomocą kosmetyków, które masz w domu. Taki podkład możesz wykorzystać również do innych celów – jakich? Sprawdź!

Skorzystaj z jasnego pudru

Pudry potrafią zdziałać cuda – także w przypadku za ciemnego podkładu. Możesz wykorzystać pudry mineralne lub tradycyjne, ważne, aby były wystarczająco jasne. Warto sięgnąć po te, które dają efekt delikatnego rozświetlenia skóry, które optycznie rozjaśni cerę.

Użyj podkładu jaśniejszego o kilka tonów

Najlepiej, aby był to podkład z tej samej serii, ponieważ mają one podobne właściwości i dobrze się łączą. Na początek przygotuj niewielką ilość podkładu, który chcesz rozjaśnić i stopniowo dodawaj jaśniejszy. Nim dołożysz kolejną jego porcję, dokładnie wymieszaj podkłady. Co jakiś czas sprawdzaj na skórze, czy mieszanka uzyskała odpowiedni odcień.

Odcienie podkładów do twarzy

Połącz podkład z korektorem

Korektory to kolejne produkty, które pomogą Ci rozjaśnić za ciemny podkład. Wykorzystaj te o właściwościach mocno kryjących o wysokim stopniu napigmentowania. Możesz wymieszać podkład z korektorem w naczyniu lub nakładać korektor bezpośrednio na zaaplikowany wcześniej podkład.

Wymieszaj podkład z kremem naiwlżającym

W przypadku podkładu o ton lub dwa za ciemnego może sprawdzić się również wymieszanie go z kremem nawilżającym w proporcji 1:1.  Taki produkt będzie przypominał kremy BB i w niewielkim stopniu ujednolici koloryt cery. Dlatego najlepiej sprawdzi się w makijażu dziennym, nie wymagającym mocnego krycia.

Zastosuj mixer do podkładu

Nyx mixer do podkładu jest płynnym pigmentem do mieszania z podkładem. Mixery to kosmetyki, które służą, zgodnie z nazwą, do miksowania ich z innymi produktami, Najczęściej wykorzystuje się je do miksowania z płynnymi podkładami. Wybierz odpowiedni kolor mixera, dodaj kropelkę do podkładu, starannie wymieszaj i tak przygotowaną formułę podkładu zaaplikuj w ulubiony sposób na skórę. Przekonasz się, jak nie wiele trzeba, aby zobaczyć różnicę. Wystarczy dodać jedną kroplę mixera do podkładu, aby otrzymać jaśniejszy odcień. Połącz Nyx mixer z dowolnie wybranym przez siebie fluidem, aby dostosować jego odcień i ton do odpowiedniego dla swojej karnacji.

Nyx Mixer do podkładu

Jakie mixery do podkładu wybrać?

 • Mixer Pro Foundation PFM01 – ma odcień opalizujący, różowo-brzoskwiniowy. To propozycja dla osób, które szukają rozświetlenia w makijażu, ale stosują podkłady matujące. Ten mixer lekko rozjaśni podkład i doda mu subtelnego blasku.
 • Mixer Pro Foundation PFM03 – ma matowy, biały odcień i jest przeznaczony do rozjaśniania podkładów. Niezwykle uniwersalny, przyda się w sytuacji, gdy podkład jest zbyt ciemny lub zbyt żółty. Biały mixer zmienia kolor podkładu, ale pozostawia go w tej samej tonacji, np. żółtej, różowej, czy beżowej. Jest ona po prostu jaśniejsza.
 • Mixer Pro Foundation PFM04 – to ciemny pigment, który ma matowe wykończenie z nutą koloru bordowego. To chłodny brąz, który służy do przyciemniania podkładu. Sprawdzi się przy ciemnej karnacji.

Mixery nie wpływają znacząco na właściwości podkładów – nie zmieniają konsystencji i poziomu krycia podkładu. Nadają się do rozjaśniania, rozświetlania lub przyciemniania podkładów matujących, kryjących i rozświetlających. Wystarczy niewielka ilość, zazwyczaj 1:1, ale w zależności od potrzeb można użyć go w innych proporcjach.

Mixery marki Nyx:

 • gęsta, nietłusta konsystencja,
 • mocny pigment,
 • niewielka i wygodna tubka,
 • bardzo wydajny,
 • rozjaśnia ciemne podkłady nawet więcej niż o jeden ton,
 • nie powoduje rozwarstwienia podkładu,
 • bardzo dobrze się scala z płynnymi kosmetykami,
 • neutralny zapach.

Mixer rozjaśniający marki Nyx