oryginalne perfumy

Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? W dobie zaawansowanej technologii i coraz większej pomysłowości producentów podróbek nie jest to proste, ale nie niewykonalne. Jak się do tego zabrać, aby mieć jak największą pewność, że nasze perfumy są oryginalne?

Być może znasz niektóre ze sposobów, być może jesteś laikiem w tym temacie. Nasz artykuł przyda się obu grupom miłośników perfum. Przedstawimy 10 patentów na sprawdzenie oryginalności perfum, wód perfumowanych i toaletowych. Taki przyspieszony kurs może uratować Cię przed trefną inwestycją w zapach, który okaże się jedynie zmyślnie stworzoną kopią oryginalnego zapachu perfum.

Polecane produkty:

Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? 10 sposobów

perfumy męskie

Jeżeli zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne, to mamy dla Ciebie dobrą informację, ponieważ istnieje kilka sposób, aby dowiedzieć się, czy nasze perfumy to oryginał czy podróbka.

Perfumy damskie i perfumy męskie to małe dzieła sztuki, które powstają nawet kilka lat i są sumą pracy wielu ekspertów. Wytwarzane są z najlepszej jakości olejków eterycznych podczas procesów ekstrakcji i destylacji. Niejednokrotnie jest tak, że do wytworzenia jednej buteleczki cennego zapachu trzeba wykorzystać na przykład kilogram płatków róż. Te wszystkie informacje składają się na pierwszą zasadę, której należy przestrzegać, wybierając się na zakupy po flakon perfum. Po pierwsze cena.

1. Cena

Oryginalne perfumy muszą swoje kosztować, a to czasem przekłada się na wydatek kilkuset złotych, co nie znaczy, że nie można znaleźć ich na promocjach, ponieważ sprzedawcy prowadzą wiele kampanii rabatowych, dzięki którym można zakupić oryginalne perfumy w atrakcyjnych cenach. Jednak to nigdy nie będzie drastycznie niska cena. Sprzedawcy mają również różne marże na produkty, dlatego możemy zobaczyć różnice w cenach.

Aby mieć pewność, że cena perfum u danego sprzedawcy jest adekwatna, sprawdźmy, jak wyglądają ceny u kilku innych, renomowanych firm, sprzedających perfumy. Jeżeli różnica mieści się w granicach rozsądku, ponieważ wynika z promocji, to jeden krok w rozpoznawaniu fałszywek mamy za sobą. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ceny w sklepach internetowych mają prawo być niższe niż te w drogeriach stacjonarnych, ponieważ wynika to po prostu z mniejszych kosztów utrzymania biznesu online.

Oprócz ceny należy zwrócić uwagę na pojemność flakonów. Jeżeli zależy Ci na oryginalności, zobacz, czy dana pojemność perfum widnieje również na stronie producenta, szczególnie tyczy się to małych pojemności 20 ml lub 30 ml.

2. Kartonik

Jakość kartonika powinna być wysoka, to znaczy, że powinien być wykonany z solidnej i grubej tektury, która w pełni zabezpiecza szklany flakon. Spód pudełka również powinien być złożony w odpowiedni sposób, tak, by buteleczka była utrzymana w pozycji pionowej i nie ruszała się wewnątrz opakowania.

3. Napisy na opakowaniu

Przyjrzyj się uważnie napisom na opakowaniu. Litery powinny być czytelne i równe. Zwróć uwagę, czy nie ma literówek, a czcionka jest odpowiednia dla danego producenta. Skup się przede wszystkim na nazwie perfum i producenta czy są poprawne. Częstą praktyką fałszerzy perfum jest tworzenie nazw bardzo podobnych do oryginalnych, które na pierwszy rzut oka bardzo przypominają te prawdziwe. Podobnie dzieje się z logo marki, które również bardzo chętnie jest podrabiane – zmienione są kolory czy wielkość znaku.

Sprawdź, czy jest podane miejsce produkcji, pojemność i skład. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej się upewnić, przyjrzyj się składowi produktu INCI – czy nie ma tam błędów, czy nazwy substancji są napisane poprawnie, w odpowiedniej kolejności. Możesz również zweryfikować te informacje na stronie producenta.

4. Folia

Jakość celofanu nie powinna pozostawić nic do zarzucenia, czyli powinna szczelnie otulać kartonik, nie odstawać i być perfekcyjnie złożona. Jeżeli zauważysz, że folia jest poklejona, luźna i odstaje, a umieszczony w niej kartonik porusza się, podczas podnoszenia, jest to sygnał ostrzegawczy, że być może masz do czynienia z podróbką.

5. Flakon

Flakon oryginalnych perfum jest perfekcyjny. Cechuje go precyzja wykonania, idealnie gładkie linie bez ostrych krawędzi, przezroczyste szkło. Flakon, podobnie jak jego zawartość, jest małym dziełem sztuki. Nad jego formą pracują również najlepsi projektanci, którzy tworzą finezyjne kształty buteleczek, dopracowane co do szczegółu dekoracje, zawieszki, etc.

Przypatrz się również uważnie korkowi. Powinien idealnie przylegać do buteleczki i nie odpadać, gdy obrócimy flakon do góry nogami. Ważna jest również rurka, która powinna być cienka i wystarczająco długa, aby dotykać dna flakonu, a łącznie rurki z atomizerem powinno być niewidoczne i ukryte w atomizerze. W podróbkach to łączenie jest widoczne, a rurka jest grubsza.


Dowiedz się, czym się różni woda toaletowa od perfum


6. Atomizer

To kolejny element flakonu, po którym można rozpoznać podróbkę. Po pierwsze otwór, z którego wydobywa się chmurka zapachu, powinna być dokładnie na środku. Po drugie podczas naciskania atomizera powinna wydobywać się delikatna, rozproszona mgiełka lub pod mocniejszym naciskiem większa chmura zapachu. W podrobionych perfumach przeważnie atomizer nie jest czuły na nasz nacisk i niezależnie od tego, z jaką mocą go naciśniemy, zawsze będzie rozpylał sporą ilość perfum, jednym strumieniem, a nie lekką chmurką.

7. Kolor perfum

Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? Spójrzmy na kolor płynu, który wypełnia buteleczkę. Oryginalne kompozycje mogą mieć różne barwy. Najczęściej ciecz we flakonie jest ciemnożółta, liliowa, jasnozielona lub błękitna. Niemarkowe zapachy cechuje intensywna barwa płynu, która wygląda bardzo nienaturalnie. To znak ostrzegawczy, że możesz mieć do czynienia z fałszywką. Poza tym podróbki perfum mogą brudzić ubrania, z uwagi na zastosowane w nich barwniki. W tym miejscu warto również wspomnieć, że nieoryginalne kompozycje mogą powodować reakcje alergiczne, ponieważ nie przechodzą odpowiednich testów. Oczywiście uczulenie jest bardzo indywidualną kwestią, więc może się również zdarzyć, że oryginalne perfumy męskie i damskie będą nas uczulały. W przypadku podróbek jest to po prostu bardziej prawdopodobne.

8. Zapach perfum

Kompozycja zapachowa perfum składa się z trzech nut zapachowych: nuty głowy, nuty sera i nuty podstawy (głębi). Nuty zapachowe, które ujawniają się na początku, są również najmniej trwałe i najlżejsze. Ich aromat utrzymuje się przez mniej więcej 20 minut. W miarę upływu czasu do głosu dochodzą nuty serca, które są mocniejsze. Nuty podstawy są najdłużej wyczuwalne, a ich zapach utrzymuje się od kilku nawet do kilkunastu godzin. W przypadku perfum nieoryginalnych kompozycja jest płaska i jednostajna. Owszem tonacja zapachowa początkowo może wydawać się łudząco podobna do pierwowzoru, jednak z czasem dochodzimy do wniosku, że była to iluzja i że mamy do czynienia z imitacją. Zapach szybko się wytraca, często można wyczuć również zapach alkoholu.

9. Kod kreskowy

Po czym sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? Po kodzie kreskowym, w którym zapisane są informacje na temat miejsca i daty produkcji perfum. Weryfikując go, dowiesz się, czy dany zapach został wyprodukowany w odpowiednim dla producenta kraju. Pamiętaj jednak, że producenci mogą mieć kilka fabryk w różnych zakątkach świata. Poza tym kod kreskowy łatwo podrobić.

10. Numer seryjny

Numer seryjny to sprawdzona metoda na test oryginalności perfum. Numer seryjny znajduje się na spodzie flakonu i powinien być on taki sam jak numer seryjny umieszczony na spodzie opakowania. Warto jest zdawać sobie sprawę, że numery seryjne nie są dla oszusta trudne do podrobienia, dlatego należy testować perfumy również na inne sposoby.

Istnieją również specjalne wyszukiwarki internetowe, które wskażą nam nazwę producenta, jeżeli wpiszemy do nich podany numer seryjny. Jeżeli zdarzy się tak, że wyszukiwarka nie odnajdzie numeru seryjnego, nie popadajmy od razu w panikę, ponieważ może okazać się tak, że mamy przed sobą wersję limitową perfum, wersję lotniskową lub perfumy, w których producent zmienił numerację, aby pomieszać szyki fałszerzom i utrudnić im proceder podrabiania perfum.

jak poznać czy perfumy są oryginalne


Jak sprawić, aby perfumy dłużej pachniały? Poznaj nasze sposoby: Jak używać perfum


Jak sprawdzić, czy perfumy Chanel są oryginalne?

kobieta trzyma perfumy

Perfumy Chanel Coco Mademoiselle Eau de Parfum woda perfumowana spray są jednymi z najczęściej podrabianych perfum na świecie. Jak sprawdzić, czy perfumy Chanel są oryginalne? Jeżeli masz wątpliwość, że Twoje ulubione perfumy Chanel są podrobione, ale dysponujesz jeszcze poprzednim flakonem, kupionym ze sprawdzonego źródła, warto wykonać test porównawczy.

Na kartoniku fałszywki Coco Mademoiselle możemy zauważyć, że czcionka jest nieco większa i grubsza, a litery są wyższe. To dla niektórych niezauważalne szczegóły, jednak da się je wypatrzyć.

Na spodzie kartonika zwróćmy uwagę na obramowanie, które w oryginale jest idealnie proste i złote, a w podrobionych produktach jest nierówne, a kartonik zagięty. Poza tym napisy na spodzie kartonika są pisane grubszą czcionką, a oznaczenie pojemności jest wyraźnie wyżej niż na oryginalnym opakowaniu.

W oryginalnych opakowaniach tych perfum zobaczymy również wytłoczone logo marki, które znajduje się po wewnętrznej stronie górnej części kartonika.

Numer seryjny znajdziemy również na spodzie flakonu. W oryginalnych perfumach napisy na spodzie buteleczki są idealnie proste i umieszczone w odpowiedniej od siebie odległości. W podróbkach naklejka z nazwą perfum, pojemnością i miejscem produkcji jest toporna, widać błędy edytorskie, etc.

W perfumach, które są fałszywkami, atomizer jest inaczej zbudowany niż w oryginale. Poza tym otwór w atomizerze jest umieszczony krzywo i niechlujnie. Spust spryskiwacza w podrobionych perfumach odstaje, jest pod skosem i przy nacisku pracuje nierównomiernie.

Świat kopii perfum jest bardzo zaawansowany i naprawdę można się nabrać, kupując swoje ulubione perfumy. Zanim zdecydujemy się zainwestować niemałe przecież pieniądze we flakonik perfum, sprawdźmy dobrze sprzedawcę, porozmawiajmy z nim, skąd bierze towar, porównajmy ceny, czy nie odbiegają drastycznie od standardów na rynku, nawet od cen proponowanych w akcjach promocyjnych. Zwracajmy uwagę na szczegóły. Czasem naprawdę trzeba się dobrze przyjrzeć, aby dostrzec różnice pomiędzy oryginałem a imitacją. Zachowując czujność i ograniczone zaufanie, prawdopodobnie uda się nam przechytrzyć oszustów, ale pamiętajmy, aby zawsze kupować perfumy w renomowanych drogeriach i sklepach, które mogą udostępnić nam certyfikat producenta, poświadczający oryginalność produktu.

Polecane produkty: