regulowanie brwi

Jak wyregulować brwi, aby ich kształt pasował do naszej twarzy? Na co zwrócić uwagę podczas regulacji i formowania brwi? Jakie akcesoria będą przydatne w trakcie tego zabiegu? Czy istnieją brwi idealne? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Dowiesz się, jak samemu wyregulować brwi domowymi sposobami i poznasz najważniejsze zasady, jakie powinny Ci towarzyszyć podczas nadawania odpowiedniej formy swoim brwiom.


Spis treści:

  1. Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?
    1.1. Kształty twarzy
    1.2. Źle wyregulowane brwi
  2. Jak samemu wyregulować brwi? Metoda trzech linii
    2.1. Jak regulować brwi pęsetą? Krok po kroku
    2.2. Jak wyregulować brwi u mężczyzn?
  3. Brwi kiedyś i dziś
    3.1. Podsumowanie

Polecane produkty:

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?

jak wyregulować brwi tutorial

Ostatnie sezony przyniosły nam wiele przydatnych informacji w temacie, jak wyregulować brwi. Aby uporządkować wiedzę, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak wyregulować brwi do kształtu twarzy i uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie i po zabiegu.

Czasy, gdy brwi wyglądały jak cienkie niteczki, odeszły w niepamięć bezpowrotnie (choć w modzie nigdy nic do końca nie wiadomo i być może jeszcze kiedyś zobaczymy taki kształt brwi). Pomówmy jednak o tym, jak dzisiaj kształtuje się najbardziej pożądany wygląd łuku brwiowego. Tutaj od razu warto zaznaczyć, że idealnych brwi nie ma, a są jedynie takie, które pasują do kształtu naszej twarzy, ale o tym za chwilę. Obecnie stawia się na naturalnie wyglądające brwi, które nie są ani za cienkie, ani za grube, włoski wyglądają na nieco zmierzwione i wyczesane ku górze.

Każda twarz wymaga odpowiedniego dopasowania kształtu brwi, które powinny pasować do jej owalu. Dobranie brwi do kształtu twarzy to niełatwe zadanie, o ile nie znamy kilku podstawowych zasad, a z nimi cala procedura wydaje się o wiele prostsza. Kilka ogólnych wytycznych sprawi, że brwi będą nam po prostu pasowały i podkreślały naszą urodę.

  1. Rozstawienie brwi nie powinno być zbyt szerokie, bo to spowoduje, że nasz nos będzie wydawał się szerszy. Z kolei zbyt blisko złączone brwi nadają twarzy smutny, a nawet groźny wygląd.
  2. Dzięki metodzie trzech linii wyznaczymy punkt załamania brwi. Dla ułatwienie powinien on przypadać na 2/3 długości brwi, licząc od wewnętrznego kącika oka. Taka proporcja zapewnia naturalny wygląd całej oprawy oka.
  3. Postaw na średnio grube brwi – zbyt cienkie wyglądają dość komicznie, zbyt grube zaś nie wszystkim nam pasują i mogą nadawać twarzy surowy wyraz.

Twoje brwi nie chcą rosnąć? Dowiedz się, jak zapuścić brwi


Kształty twarzy

  • Twarz okrągła – wzniesienie brwi powinno być wysoko, dzięki czemu optycznie wyszczuplimy twarz.
  • Twarz owalna – łuk brwiowy powinien być okrągły i miękko zarysowany, dzięki czemu delikatnie skrócimy twarz.
  • Twarz kwadratowa – należy postawić na mocny i wyraźny łuk, przypominający literę S, który nieco złagodzi mocno zaakcentowaną żuchwę i kości jarzmowe.
  • Twarz trójkątna – zaokrąglony łuk zrównoważy ostry kształt twarzy.

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy samodzielnie w domu? W tym przypadku z pomocą przyjdzie metoda trzech linii, dzięki której precyzyjnie wyznaczymy kształt brwi pasujący do naszej twarzy. Jak już wspomnieliśmy, idealne brwi nie istnieją, ponieważ nie ma jednego uniwersalnego rysunku brwi odpowiadającemu każdej z nas. Jeżeli nie jesteśmy zbyt biegłe w posługiwaniu się pęsetą, zawsze może udać się na początku do kosmetyczki, która wyznaczy odpowiedni kształt brwi i je wyreguluje. To niedroga usługa, a dzięki niej przy kolejnej, domowej regulacji będziemy wiedziały, w jakich ramach się obracać. Wystarczy wówczas wyrywać włoski, które urosną poza wyznaczonymi liniami.

Źle wyregulowane brwi

kosmetyki i akcesoria do stylizacji brwi

Do najczęściej pojawiających się błędów podczas domowej regulacji brwi należą między innymi:

  • Zbyt mocne wyskubanie początku brwi, które powoduje, że brwi nie zaczynają się w linii prostej do skrzydełek nosa. Zaburza to proporcje twarzy.
  • Nadmierne wyrywanie włosków w środkowej częściej łuku, które może doprowadzić do całkowitego zaniku pierwotnego kształtu brwi. Brwi jak niteczki to właśnie ten często spotykany błąd podczas regulacji, gdy zbyt się rozpędzimy i wyrwiemy za dużo włosków.
  • Wyrywanie włosków nad linią brwi, które skutkuje zaburzeniem kształtu brwi poprzez wyrwanie włosków z najwyższego punktu łuku brwiowego.
  • Usunięcie włosków z końca brwi, co  powoduje, że brew jest nieproporcjonalnie krótka.

Jak samemu wyregulować brwi? Metoda trzech linii

jak wyregulować brwi metoda trzech linii

  1. Pierwsza linia – przyłóż ołówek pionowo z boku nosa, tuż przy skrzydełku nosa. W miejscu, w którym ołówek będzie stykał się z brwią, wyznaczamy początek brwi. Możesz zaznaczyć delikatnie to miejsce ołówkiem do brwi.
  2. Druga linia – następnie przyłóż ołówek po przekątnej od skrzydełka nosa poprzez środek źrenicy. Miejsce, które wyznaczy początek ołówka, będzie najwyższym punktem brwi, punktem załamania. Dla ułatwiania również to miejsce zaznacz kropką.
  3. Trzecia linia – przyłóż ołówek po przekątnej od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. Miejsce styku rysika ołówka ze skórą to koniec brwi. Także tutaj narysuj kropkę.

To prosta i szybka metoda, która niezwykle ułatwi nam regulację brwi. Początek, wzniesienie brwi i ich koniec to trzy najważniejsze punkty rysunku brwi. Wiedząc, gdzie są, unikniesz nadmiernego wyrywania wosków, zbyt mocnego wyskubania początku brwi i ich końca.


Warto wiedzieć, że…

najważniejsze jest odpowiednie narzędzie to regulowania brwi. Pęseta powinna być przede wszystkim czysta i ostro zakończona, z prostą lub skośną końcówką. Dzięki takiej konstrukcji z łatwością uchwycimy wszystkie, nawet najmniejsze włoski. Pęseta, która jest grubo zakończona, jest niedokładana, trudno się nią operuje i może podrażniać i tak już wrażliwą okolicę oczu. Należy wybrać takie akcesorium, które będzie dobrze leżało w dłoni


Jak regulować brwi pęsetą? Krok po kroku

regulowanie brwi pęsetą

Jak wyregulować brwi krok po kroku? Oto krótki poradnik dla początkujących, który wskaże proste zasady regulacji brwi.

  1. Regulowanie brwi rozpoczynamy od starannego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry twarzy. Wykonaj demakijaż i umyj twarz żelem lub przy pomocy pianki do mycia twarzy. Zwróć szczególną uwagę na same brwi i skórę nad nimi, ponieważ w tym miejscu często mamy do czynienia z nadprodukcją sebum. Skóra po umyciu powinna być sucha, przed regulacją brwi nie nakładaj kremu, aby nie była śliska, co może utrudnić wyrwanie włosków. Jeżeli masz wrażliwą skórę, regulowanie brwi najlepiej wykonywać po gorącej kąpieli, kiedy skóra będzie rozpulchniona. Potrzebne Ci będą: dzienne światło, lusterko ze szkłem powiększającym, pęsety: cienko i ostro zakończona, grzebyk lub szczoteczka do czesania brwi, kostki lodu do złagodzenia bólu, jeżeli okolice brwi są mocno unerwione.
  2. Usiądź przy oknie, aby światło dzienne dobrze oświetlało Twoją twarz. Postaw lusterko na wysokości twarzy, najlepiej takie na wyższej nóżce. Lekko się nachyl, przybliżając twarz do lustra. Aby było Ci wygodnie i stabilnie, ustaw łokcie na stole.
  3. Wyczesz brwi przy pomocy grzebyka do brwi lub czystej szczoteczki po tuszu do rzęs. Kieruj szczoteczkę ku górze, lekko pod skosem w kierunku skroni.
  4. Chwyć pęsetę i zacznij wyrywanie włosków, które znajdują się poza wyznaczoną linią konturu brwi. Włoski wyrywaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Jeżeli odczuwasz dyskomfort, przyłóż kostkę lodu owiniętą w ściereczkę, aby znieczulić obszar pracy pęsetą.
  5. Pamiętaj, że wyrywamy włoski znajdujące się pod linią brwi. Regulowanie tylko dolnej linii brwi to podstawowa zasada usuwania tych krótkich włosków. Trzymając się jej, unikniesz błędu zniekształcenia wyglądu brwi. W przypadku włosków nad brwiami bardzo ostrożnie podchodzimy do ich usuwania. Te nad brwią wyrywamy sporadycznie, tylko wtedy, gdy są zbyt długie i mocno wychodzą poza brew. Górna linia brwi powinna zostać naturalna, lekko kontrolowana. Dzięki temu zachowamy odpowiednie proporcje.
  6. Regulowanie brwi powinniśmy przeprowadzać stopniowo i naprzemiennie, raz jedna brew, raz druga, co jakiś czas przerywając wyrywanie włosków i spoglądając na brwi z większej odległości, aby zobaczyć całą twarz. Tym sposobem unikniemy dysproporcji pomiędzy brwiami i nadmiernej ich depilacji. Będziemy w stanie przestać usuwać włoski w odpowiednim momencie. Zawsze lepiej jest wrócić do wyrywania niż usunąć zbyt wiele włosów.
  7. Po regulacji brwi wyczyść cały obszar z pozostałości włosków. Gdy zauważysz podrażnienie i zaczerwienie, przetrzyj skórę lodem lub zaaplikuj żel aloesowy, krem z pantenolem lub alantoiną.

Podrażniona skóra? Poznaj bisabolol w kosmetyce i jego kojące działanie


Jak wyregulować brwi u mężczyzn?

mężczyzna reguluje brwi

Regulacja brwi to coraz chętniej wybierany zabieg kosmetyczny przez panów. Nadmiernie długie, krzaczaste brwi, monobrew, czyli zrastające się dwie brwi, mogą być problematyczne, poza tym nie prezentują się dobrze, szczególnie wtedy, gdy mężczyzna dba o swój wizerunek. Odpowiednio wyregulowane brwi męskie to nie tylko poprawa wyglądu, ale również wygoda przy zabiegach higienicznych. Regulacja łuku brwiowego sprawia, że oczy stają się bardziej wyraźne, spojrzenie jest odmłodzone, a twarz nabiera łagodniejszych rysów.

Jak wyregulować brwi u mężczyzn? Najlepszym sposobem będzie udanie się do kosmetyczki, która wykona zabieg i pokaże, jak w przyszłości wyrywać i przycinać brwi. Czasem wystarczą niewielkie korekty, polegające na wyskubaniu włosków nad górną powieką, pozbycie się owłosienia pomiędzy brwiami, przycięcie długich włosków za pomocą trymera.

Cała procedura regulacji brwi wygląda podobnie jak u kobiet. Zaczynamy od oczyszczania i odtłuszczenia skóry. Następnie obrysuj kontur brwi. Uczesz włoski w kierunku ich naturalnego wzrostu i usuń pęsetą lub nożyczkami do strzyżenia te włosy, który wykraczają poza zaznaczony kontur brwi. Jeżeli istnieje potrzeba, przytnij również włosy na długości, gdy zahaczają o inne i plączą się. Następnie przy pomocy lekko wilgotnego ręcznika usuń włoski i przeczesz brwi szczotką, układając je w odpowiedni kształt.

Brwi kiedyś i dziś

Ten niewielki fragment naszej twarzy, jakim są brwi, niegdyś traktowany był po macoszemu i jeżeli zwracaliśmy na niego jakąkolwiek uwagę, to była ona skupiona na depilacji brwi i wręcz namiętnym ich wyrywaniu. Istniał w zasadzie jeden model stylizacji, który polegał na hennowaniu lub mocnym podkreślaniu brwi czarną kredką. Wizerunek mocno uniesionych brwi, poczernionych i niezwykle cienkich na stałe wpisał się w krajobrazach ulic lat 90., kiedy większość pań właśnie tak się malowała. Jeżeli nie po drodze było nam z taką stylizacją, pozostawiałyśmy brwi samym sobie i poświęcałyśmy im niewiele uwagi – nie podkreślałyśmy ich kształtu i tylko od czasu sięgałyśmy po pęsetę, aby lekko podrasować ich wygląd.

Ostatnie lata przyniosły całkowity odwrót w temacie pielęgnacji i stylizacji brwi. Zaczęto poświęcać im wiele uwagi, powstały marki kosmetyczne specjalizujące się w makijażu brwi, np. Anastasia Beverly Hills, salony kosmetyczne zaczęły oferować wiele usług dotyczących brwi, jak henna pudrowa, makijaż permanentny brwi, geometria brwi, nitkowanie, laminacja brwi i wiele innych.

Bardzo duży wybór kosmetyków do brwi mają takie marki, jak: Delia, Eveline, Gosh, Benefit Cosmetics.

Podsumowanie

Brwi stały się ważnym elementem naszego wizerunku. Ich kształt i kolor stanowią doskonałą oprawę dla oczu. Podkreślają spojrzenie, optycznie modelują kształt twarzy, mogą wyostrzyć rysy w przypadku okrągłej buzi lub złagodzić kontury w przypadku twarzy w kształcie kwadratowym lub trójkątnym. Dobrze wyregulowane brwi pozwalają zachować odpowiednie proporcje twarzy.

Mocny rysunek brwi nie jest już w modzie. Jednak nie ulegajmy ślepo trendom, postawmy na kształt brwi, który po prostu będzie pasował do naszej twarzy i jeżeli lubimy mieć mocno wyrysowane brwi, to nie zmieniajmy się na siłę. W makijażu liczy się przede wszystkim to, aby oddawał nas, abyśmy czuły się w nim dobrze, bez względu na to, czy coś jest modne, czy nie.

Polecane produkty: