dziewczyna na różowym tle trzyma w dłoni kucyk z podniesionym tyłem

Jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem, czyli jedną z najbardziej ulubionych damskich fryzur? Oto jest pytanie, na które w naszym tekście znajdziesz odpowiedź. W krótkim poradniku krok po kroku przeprowadzimy Cię przez etapy wykonania tej zarówno wygodnej, jak i efektownej fryzury.


Spis treści:

 1. Jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem?
  1.1. Podniesiony kucyk krok po kroku
 2. Kalifornijski kucyk – metoda na uniesiony tył dla gęstych i długich włosów
 3. Kucyk z podniesionym tyłem a cienkie włosy – czy da się zrobić z nich uniesiony koński ogon?

Polecane produkty:


Jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem?

dziewczyna robi kucyk z podniesionym tyłem

Pewnie niejeden raz zastanawiałaś się, jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem, który tak dobrze się prezentuje u modelki, celebrytki czy nawet nieznajomej w komunikacji miejskiej. Jeżeli Twój koński ogon nie wygląda puszyście, jest płaski, a pod ciężarem włosów smutno opada na dół, za chwilę poznasz proste metody na to, aby dodać mu objętości.

Kucyk z podniesionym tyłem całkowicie potrafi odmienić codzienną fryzurę i nadać jej bardziej wysublimowany wyraz. Nie bez przyczyny wiele znanych osób często wybiera to uczesanie nawet na imprezy branżowe, ponieważ z jednej strony jest łatwe i szybkie do wykonaniu, a z drugiej prezentuje się naturalnie i kobieco.

Włosy związane w koński ogon to jedna z najczęściej wybieranych fryzur na całym świecie. Niezależnie od szerokości geograficznej spotkasz kobiety, które są w ten sposób uczesane. Dlaczego tak często ją wybieramy? Nie ma tu za wiele do wyjaśniania – po prostu jest bardzo wygodna, żaden kosmyk nie wpada nam niepostrzeżenie do oka, włosy nie zasłaniają twarzy, a fryzura wygląda dobrze nawet podczas porywistego wiatru. Koński ogon ładnie odsłania całą twarz i eksponuje nasze atuty. Pasuje niemal każdej kobiecie i daje wiele możliwości upięcia włosów – nie tylko za pomocą gumki do włosów, ale również apaszki, chustki, a nawet bez użycia gumki do włosów!

Zazwyczaj wiążemy włosy w kucyk wysoko, gładko zaczesując wszystkie włosy. Niektóre z nas wybierają nisko splecione włosy w kitkę tuż przy karku. Jeżeli nie do twarzy Ci w tych fryzurach, ale jednak cenisz sobie prostotę i komfort, jaki daje upięcie włosów w koński ogon, sprawdź, jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem, który naprawdę w mig odmieni nasz wizerunek bez dodatkowych kosztów i utraty nadmiernej ilości czasu.


Czy wiesz, jak związać włosy bez gumki? Sprawdź!


Podniesiony kucyk krok po kroku

jak krok po kroku wykonać kucyk z podniesionym tyłem

Tylko kilka kroków dzieli Cię od stworzenia całkiem nowej fryzury w swoim repertuarze. Czego będziesz potrzebowała? Kilku do kilkunastu minut, gumki do włosów, grzebienia i zwinnych palców.

 1. Umyj włosy tak, jak masz to w zwyczaju, stosując swoje ulubione kosmetyki.*
 2. Wysusz i starannie rozczesz pasma, wybierając takie akcesoria, jak grzebienie do włosów lub szczotki do włosów.
 3. Następnie zwiąż włosy w kucyk na środku głowy, w tym miejscu, gdzie zazwyczaj związujesz pasma. Owiń je gumką, ale przy kolejnym obrocie gumki zrób tak, aby gumka podzieliła kucyk na pół i znalazła się w środku kitki, pomiędzy włosami. Trzeci obrót gumki powinien tym razem chwycić znów wszystkie włosy.
 4. Tym sposobem powstanie uniesiony koński ogon właśnie dzięki gumce pośrodku kucyka.

* Zapamiętaj: wybierając szampony do włosów lub odżywki do włosów, kieruj się potrzebami skóry głowy i włosów, a także staraj się zachować balans pomiędzy składnikami, takimi jak: emolienty, humektanty i proteiny, bo to istotne dla kondycji włosów, aby dostarczyć im tych wszystkich składników pielęgnacyjnych w różnych porcjach – równowaga PEH to jasna strona pielęgnacji kosmyków – kieruj się w nią!


Kalifornijski kucyk – metoda na uniesiony tył dla gęstych i długich włosów

kobieta z profilu uczesana w kalifornijski kucyk

Kolejny sposób, z którego korzystają gwiazdy kina, m.in. Jennifer Aniston, to przykład, jak związać długie i gęste włosy w kucyk z podniesionym tyłem. Takie włosy są dość ciężkie, więc koński ogon częsta opada w dół, a fryzura z tyłu głowy jest płaska. Istnieje jednak trik, który sprawi, że koński ogon będzie wyglądał efektownie i bujnie. Jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem w kalifornijskim stylu? Oto instruktaż, jak w 5 minut stworzyć kształtny kucyk z uniesionym tyłem.

 1.  Rozczesz włosy i z wierzchniej partii włosów zrób tak zwany półogon, chwytając pasma i przypinając je na czubku głowy dużą klamrą. Tak powstanie fryzura, która przedzieli wszystkie włosy na pół, w linii od uszu.
 2. Następnie chwyć pozostałe włosy i zwiąż je ciasno gumką w kucyk tuż przy linii oddzielającej pozostałą partię włosów, spiętą na czubku głowy.
 3. Teraz rozdziel kucyk na pół, unosząc górną partię i na środku pomiędzy włosami wepnij małą klamerkę żabkę, aby mocno chwyciła włosy. Tym sposobem nadasz objętość kucykowi.
 4. Gdy już to zrobisz, zdejmij dużą klamrę, którą przytrzymywałaś górną partię włosów i rozpuść je, a następnie delikatnie rozczesz, aby nie naruszyć kucyka pod spodem. Możesz również lekko podtapirować włosy, jeżeli masz taką potrzebę.
 5. W tym kroku łączymy obie partie włosów – te rozpuszczone z kitką pod spodem. Chwyć rozpuszczone włosy razem z kucykiem i zwiąż je razem elastyczną gumką, dość ciasno. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź kolejny etap, który wyjaśnia, w jaki sposób związać włosy.
 6. Teraz najważniejszy trik, dzięki któremu koński ogon będzie uniesiony, bujny i puszysty, bez opadania. Weź elastyczną cienką gumkę i wepnij w nią 2 wsuwki, aby były naprzeciwko siebie. Następnie chwyć kucyk lewą ręką, wepnij jedną wsuwkę po prawej stronie kucyka, następnie maksymalnie owiń kucyk gumką i podepnij go drugą wsuwką na górze.
 7. W kolejnym kroku, aby jeszcze bardziej zwiększyć objętość włosów i unieść tył, wepnij drugą małą klamerkę żabkę, rozdzielając powstały koński ogon na pół, tak aby klamra znalazła się pośrodku włosów.
 8. Na finiszu, aby nadać uczesaniu bardziej elegancki wygląd, możesz jednym pasemkiem z kucyka owinąć gumkę do włosów, aby ją ukryć. Na końcu to cienkie pasemko podpinamy wsuwką, aby wykończyć całą fryzurę.

Im częściej będziesz wykonywała kucyk z podniesionym tyłem, tym szybciej nabierzesz wprawy, ponieważ z początku ta instrukcja może wydawać się skomplikowana. Uwierz nam jednak, że wykonując ją dokładnie krok po kroku, jest łatwa w wykonaniu i nadaje naprawdę piękny efekt, którego nie powstydziłaby się gwiazda na czerwonym dywanie.


Jak tapirować włosy, aby wyglądały naturalnie?


Kucyk z podniesionym tyłem a cienkie włosy – czy da się zrobić z nich uniesiony koński ogon?

kucyk z podniesionym tyłem z cienkich włosów

Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z cienkich włosów stworzyć ładnie uniesiony koński ogon. Być może nie będzie tak puszysty, jak w przypadku grubszych włosów, to jednak nadal będzie świetnie się prezentował i zmieni każdy zwyczajny kucyk w stylową fryzurę. Jeżeli masz cienkie włosy, którym zawsze brakuje objętości i każdy kucyk smutno zwisa, sprawdź tę metodę i odmień swój wizerunek.

 1. Starannie rozczesz włosy i chwyć palcami niewielką, wierzchnią partię włosów i zwiąż je w mały kucyk na czubku głowy, a następnie nadaj mu objętości, umiejętnie go tapirując.
 2. Następnie chwyć pozostałe włosy i dołącz je do małego kucyka, tworząc jeden puszysty, wysoki koński ogon.

Mamy nadzieję, że nasze trzy sposoby zachęcą Cię do przeprowadzenia testów w domu, aby następnym razem zaskoczyć nie tylko siebie pięknie uniesionym, wysokim i bujnym kucykiem, który możesz ozdobić apaszką czy dowolną biżuterią do włosów i nadać mu dzienny lub wieczorowy sznyt.


Polecane produkty: