dziewczyna z piegami na twarzy

Piegi z henny to dość nowe zjawisko w makijażu, które zdobywa coraz więcej zwolenniczek. Jak stworzyć piegi henną? Jaka henna będzie najlepsza? Ile trzymają się piegi z henny? Na te wszystkie pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Sztuczne piegi, z języka angielskiego „fake freckels” mogą przyozdobić naszą twarz bez udziału słońca. Niegdyś piegi, całkiem niesłusznie, były traktowane po macoszemu i niejedna z nas nie była zadowolona, że je posiada. Na szczęście „pocałunki słońca”, jak niektórzy czule nazywają piegi, stały się pożądane, dlatego nie należy się dziwić, że trend na sztuczne piegi tak dobrze się przyjął.

Choć w dermatologii uznawane są za przebarwienia powstałe w wyniku ekspozycji na słońce, to wielu osobom dodają uroku i charakteru. Małe brązowe lub pomarańczowe plamki są po prostu nierównomiernie rozłożonym pigmentem skórnym, czyli melaniną. Ich pojawienie się uwarunkowane jest genetycznie, ale istotną rolę w ich tworzeniu odgrywają promienie słoneczne.


Spis treści:

  1. Piegi henną malowane – jaka henna do piegów będzie najlepsza?
    1.1. Piegi henną do brwi – czy to dobry pomysł?
  2. Jak zrobić piegi henną? Sztuczne piegi w zasięgu ręki!
  3. Ile trzymają piegi z henny?
  4. Jak zmyć piegi z henny?

Polecane produkty:


Piegi henną malowane – jaka henna do piegów będzie najlepsza?

piegi henną malowane

Czy namalowane piegi henną będą wyglądały naturalnie? Pamiętajmy, że prawdziwe piegi nigdy nie będą symetrycznie ułożone. Ponadto same w sobie mają bardzo różne kształty i rozmiary. Mogą to być małe kropeczki, większe lub nieco rozlane. Może być to również skupisko piegów w jednym miejscu. Podobnie jest z ich barwą – są brązowe, złociste, beżowe, blade lub mocno napigmentowane. Dlatego tak ważne przy tworzeniu sztucznych piegów jest zachowanie ich naturalnego wyglądu.

Sztuczne piegi można namalować przy pomocy łatwo dostępnych kosmetyków do makijażu. Niektórzy sięgają po brązowe kredki do oczu, kredki do brwi, cienie do powiek, a nawet bronzery do twarzy. Skala zainteresowania domalowywaniem piegów stała się tak duża, że niektórzy producenci wprowadzili do oferty pisaki do piegów. Jednak najczęściej sięga się przy takim makijażu po hennę, ponieważ dzięki niej można uzyskać nie tylko trwały efekt, ale również różne rozmiary i chaotyczne na pozór ułożenie piegów, które przecież dobrze sobie zaplanujemy.

W takim razie, jaka powinna być henna do piegów? Wybierając konkretny produkt, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Henna powinna być naturalna i dobrej jakości, bez zawartości PPD. Przed „nałożeniem piegów”, należy wykonać próbę uczuleniową, dzięki której unikniemy ewentualnej reakcji alergicznej na składniki henny.

Przy zakupie henny równie ważny co jej jakość jest odcień henny. Należy dopasować go do swojej karnacji i koloru włosów. Ciemnobrązowe piegi u jasnej blondynki nie będą wyglądały dobrze, a wręcz sztucznie i komicznie. Jeżeli nie wiesz, jaką barwę henny wybrać, zdecyduj się na o jeden ton jaśniejszą od Twoich naturalnych brwi. Rynek oferuje szeroki wybór henny do piegów. Możemy dostać ją w saszetkach do samodzielnego przygotowania lub taką w rożku. Jedną z chętniej wybranych jest ta marki Sattva z naturalnymi składnikami, bez PPD i parafiny, w kolorze miedzianym. Aplikacja przy pomocy rożka jest łatwa i pozwala osiągnąć precyzyjny, acz naturalny rezultat piegowatej twarzy.


Jak wygląda hennowanie włosów w domu? Dowiedz się więcej!


Piegi henną do brwi – czy to dobry pomysł?

Malowanie piegów henną do brwi nie da takiego efektu, jak stworzenie ich przy pomocy henny do tatuażu. Przeważnie efekt będzie zbyt mocny lub prawie niewidoczny, a wszystko to kwestia bardzo indywidualna. Może dojść również do uczulenia, dlatego najlepiej wybierać kosmetyki przeznaczone do malowania na skórze. Mimo wszystko henny do brwi i rzęs to kosmetyki, po które chętnie sięgają zwolenniczki sztucznych piegów na twarzy. Pamiętaj koniecznie o wykonaniu testu na skórze za uchem 48 godzin przed namalowaniem piegów na twarzy, aby nie nabawić się wysypki czy podrażnienia.

Jak zrobić piegi henną? Sztuczne piegi w zasięgu ręki!

 

kosmetyczka maluje na twarzy piegi hennąJak zrobić piegi henną, aby osiągnąć naturalny efekt i niewielkim kosztem stworzyć swój nowy wizerunek? Podziwiając twarze celebrytek i influencerek, na których zagościły urocze i drobne piegi, możesz się zastanawiać, czy sama będziesz potrafiła namalować sztuczne piegi na swojej skórze. Otóż tak – to wcale nie jest takie trudne. Wymaga jedynie odrobiny cierpliwości i odpowiedniego produktu, dzięki któremu Twój nowy image stanie się faktem.

Piegi z henny to łatwy sposób na urozmaicenie swojego wyglądu. Jeżeli chcesz zrobić piegi henną, przeczytaj krótką instrukcję, w której krok po kroku pokazujemy, jak wykonać taki piegowaty tatuaż.

  1. Kup hennę w różku (lub do włosów i do brwi) w kolorze zbliżonym do Twoich włosów lub o kilka tonów jaśniejszym.
  2. Przed przystąpieniem do malowania piegów, wykonaj test uczuleniowy na skórze za uchem, co najmniej 48 godzin przed zabiegiem.
  3. Gdy nadejdzie moment aplikacji henny, starannie oczyść skórę twarzy, stosując takie kosmetyki, jak żele do mycia twarzy czy pianki do mycia twarzy.
  4. Hennę nakładaj na czystą i suchą skórę twarzy przy pomocy patyczka kosmetycznego, wykałaczki czy pędzelka. Dobrze sprawdzi się także szczoteczka, którą możesz rozpryskać barwnik na twarzy. Nałóż hennę na szczoteczkę i tuż przy skórze pocieraj włosie szczoteczki, dzięki czemu uzyskasz naturalny efekt.
  5. Zacznij od aplikacji drobnych kropeczek na nosie, które nakładaj dość gęsto. Nie rób tego regularnie, od linijki, staraj się, aby piegi nie były idealnie okrągłe. Maluj plamki w różnych rozmiarach i nie przejmuj się ich kolorem, który po umyciu będzie mniej intensywny. Kieruj się od środka twarzy w stronę uszu i brody, malując coraz mniej piegów, ponieważ tak właśnie rozkładają się naturalne piegi.
  6. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, trzymaj hennę na twarzy ok. 10 – 20 minut, dzięki czemu piegi wyjdą naturalnie, nie będą zbyt ciemne, a delikatne, muśnięte słońcem. Zaleca się jednak pozostawić hennę na skórze 3 – 4 godziny, aby efekt makijażu był trwalszy. Przyjmuje się, że im dłużej trzymasz hennę na skórze, tym sztuczne piegi będą mocniejsze. Maksymalny czas zabiegu to 5 godzin.
  7. Po upływie określonego czasu umyj twarz ciepłą wodą i mydłem, zmywając nadmiar henny.
  8. Tak umyte piegi będą lekko wyblakłe, ale nadal wyraźne. Po umyciu buzi możesz nałożyć swój standardowy krem.

Oczywiście to tylko podstawowa instrukcja, ponieważ wszystko zależy od tego, jak bardzo piegowatą chcesz mieć twarz. Możesz skupić się tylko na nosie i policzkach, rozstawiając piegi niezbyt gęsto.

Namalowanie sztucznych piegów przy pomocy różka z naturalną henną jest łatwiejsze niż naniesienie ich przy pomocy własnoręcznie rozrobionej henny, dlatego za pierwszym razem rekomendujemy ten pierwszy sposób.


Jak zmyć hennę? Porady ratunkowe!


Ile trzymają piegi z henny?

To również kwestia indywidualna, ale najczęściej piegi henną malowane utrzymują się na skórze 7 dni. Czasem zdarza się jednak, że te małe plamki będą dobrze widoczne na twarzy nawet przez dwa tygodnie, dlatego decydując się na taki piegowaty tatuaż, miej świadomość, że brązowe kropeczki będą ozdabiać skórę przez dłuższy czas. Jeżeli znudzi Ci się wcześniej ten efekt, możesz próbować usunąć piegi lub zamaskować je kryjącym podkładem, jednak nawet on nie zawsze dobrze schowa słoneczne, sztuczne plamki.

Jak zmyć piegi z henny?

Jeżeli nie do końca odpowiada Ci uzyskany efekt ze sztucznych piegów, możesz je rozjaśnić, ale całkowite ich pozbycie się nie będzie natychmiastowe. Rozjaśnianie piegów to najlepszy sposób na ich wybarwienie. Do zmywania piegów z henny wykorzystaj peeling złuszczający, np. marki Eveline lub sok z cytryny. Pomocny może być również płyn micelarny lub mydło antybakteryjne marki Ecocera lub antybakteryjne mleczko oczyszczające marki Apis.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak stworzyć piegi henną i jeżeli zawsze o nich marzyłaś, a niestety naturalne piegi nie były Ci dane, teraz w kilka minut możesz je namalować i odmienić swoją twarz.


Polecane produkty: