kobieta z rozpuszczonymi włosami

Jak związać włosy bez gumki, aby fryzura wyglądała atrakcyjnie i schludnie, a jednocześnie była trwała i pięknie prezentowała się przez cały dzień? Dzisiaj odpowiemy sobie na to pytanie. W naszym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, jak zawiązać warkocz bez gumki, jak zrobić kucyk bez gumki i czym związać włosy zamiast gumki, która w tych wszystkich sytuacjach jako pierwsza przychodzi nam do głowy? Poznaj nasze lifehacki, a szybko zapomnisz o popularnych gumkach do włosów i będziesz chciała czesać włosy tylko bez nich!


Spis treści:

 1. Jak związać włosy bez gumki – kucyk, kok a może warkocz? 3 fryzury bez gumki do włosów
  1.1. Jak związać włosy w kucyk bez gumki?
  1.2. Jak zrobić koka bez gumki?
  1.3. Jak zawiązać warkocz bez gumki? Technika zaplatania bez użycia gumki do włosów

Polecane produkty:


Jak związać włosy bez gumki – kucyk, kok a może warkocz? 3 fryzury bez gumki do włosów

kobieta z apaszką na włosach

Czy wiesz, jak związać włosy bez gumki? Czy to w ogóle możliwie? Owszem! Choć do wiązania włosów została stworzona gumka i automatycznie nasuwa się nam do wykonania tej czynności, istnieją proste upięcia włosów, które można wykonać bez niej. To propozycje dla tych z nas, które dobrze czują się w związanych włosach, ale nie zawsze gumki do włosów im służą. Delikatne i cienkie włosy są szczególnie narażone na mocne związywanie włosów gumkami, które mają metalowe elementy i mocno ściskają pasma. Przy takich włosach warto wybierać elastyczne gumki silikonowe lub materiałowe. Jednak gdy poszukujesz alternatyw, bo wiązanie włosów gumką stało się tak powszechne, że mogło Ci się znudzić, poznaj 3 szybkie upięcia włosów, które wykonasz bez tego wszechobecnego akcesorium.

Fryzury stworzone bez użycia gumki do włosów prezentują się bardzo naturalnie, swobodnie, ale i klasycznie. Włosy splecione bez widocznych elementów, które je chwytają, wyglądają bardzo lekko, a upięcia są urocze i wykonane jakby od niechcenia. Jak związać włosy bez gumki? Sprawdź, jak wykonać kucyk, kok albo warkocz bez sięgania po gumkę do włosów i pokaż wszystkim piękno Twoich włosów w innym wydaniu niż zwykle.

Wiązanie włosów bez gumki ma wiele zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie to, w jaki sposób zostały spięte ze sobą kosmyki. Miejsce wiązania często pozostaje niewidoczne, jest przykryte włosami i wygląda bardzo interesująco.

Fryzury bez użycia gumki są wygodne i na pewno bezpieczne dla włosów, ponieważ posiłkujemy się jedynie kolejnymi pasmami włosów, które służą nam za namiastkę gumki. Takie upięcie włosów wymagać będzie od nas cierpliwości, zręcznych palców i krótkiej instrukcji, jak krok po kroku związywać włosy tylko przy użyciu ich samych.

Upięcia bez udziału gumki do włosów będą odpowiednie dla różnych typów włosów – długich, półdługich, kręconych, prostych czy falowanych. Niezależnie od tego, na jaką fryzurę się zdecydujesz, pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji włosów i regularnym stosowaniu kosmetyków dobranych do rodzaju kosmyków, o czym mówi nam porowatość włosów. Sięgaj po delikatne szampony do włosów, odżywki do włosów i maseczki do włosów. Istotne jest również stosowanie produktów do termoochrony włosów. Olejowanie włosów z kolei to prosty i skuteczny sposób na regenerację i nabłyszczenie pasm.


Sprawdź, jakie są najlepsze fryzury do spania


Jak związać włosy w kucyk bez gumki?

długie zaplecione włosy bez gumki

Kucyk bez gumki to nie tylko ciekawy sposób na codzienną fryzurę, ale również chętnie wykorzystywane uczesanie na pokazach mody, gdzie króluje wyrafinowanie i ekstrawagancja. Kucyk zrobiony bez użycia gumki pozwala wyeksponować piękno fryzury, bez skupiania się na detalach, które mogłyby odciągnąć uwagę od odważnej stylizacji włosów.

Kluczową rolę w takim uczesaniu odgrywa tak naprawdę ostatni element dekoracyjny upięcia, którym jest pasmo włosów, a którym właśnie owijamy stworzony kucyk, zastępując nim powszechną gumkę. Jak związać włosy w kucyk bez gumki? Oto krótka instrukcja, dzięki której wykonasz to uczesanie z łatwością.

 1.  Rozczesz włosy jak do końskiego ogona.
 2. Następnie chwyć je w taki sposób, jak byś chciała związać kitkę gumką.
 3. Nad miejscem, gdzie byłaby gumka, rozdziel włosy na pół, tworząc dużą pętlę z nich po jednej stronie.
 4. Ta pętla będzie służyła nam jako naturalna gumka do włosów.
 5. Chwyć ją jak gumkę i przeciągnij przez nią całe pasmo włosów.
 6. Wykonaj kolejny ruch, jakbyś związywała włosy gumką i przepleć włosy kolejny raz przez pętlę włosów.
 7. W taki sposób otrzymasz kucyk związany pętlą stworzoną z włosów.

Taka fryzura wygląda naturalnie i swobodnie. Doskonale sprawdzi się na co dzień. To rozwiązanie idealne w przypadku gęstych, lekko falowanych włosów, które mają naturalną tendencję do kręcenia się. Śliskie i ciężkie włosy nie utrzymają się w takim wiązaniu.

Jak zrobić kok bez gumki?

Kok bez gumki to kolejna propozycja szybkiego uczesania włosów, które jest wygodne, nie niszczy i nie ciągnie włosów. Idealna do długich włosów. Można ją wykonać wszędzie, bez zbędnego przygotowania się i bez użycia akcesoriów do upinania włosów.

 1. Rozczesz włosy i chwyć je lewą ręką jak do końskiego ogona, tak aby prawa ręka była wolna. Jeżeli jesteś leworęczna, chwyć włosy prawą ręką, aby lewa dłoń była wolna. Zawsze zostawiamy ręką dominującą wolną.
 2. Następnie wyprostowaną prawą, wolną dłoń włóż pod zebrane włosy tuż przy nasadzie karku, tak aby palce były ułożone horyzontalnie. Zewnętrzna część dłoni dotyka karku, natomiast wewnętrzna część dłoni dotyka włosów.
 3. Teraz wykonaj ruch okręcający dłonią pod włosami, tak aby stworzyć pętlę z włosów i przełożyć ją na bok głowy. Jeżeli Twoje włosy są cienkie, pętlę którą tworzysz, wykonujesz za pomocą dwóch palców. Gdy włosy są długie i grube, pętlę wykonujesz całą dłonią, aby była na tyle szeroka, aby przeszły przez nią wszystkie pasma.
 4. Następnie lewą ręką skręć włosy na długości i zacznij je owijać wokół koka.
 5. Na końcu lewą ręką przeciągasz pętlę z włosów, którą trzymałaś w prawej dłoni, na zwinięte włosy i w ten sposób upinasz kok. Pętla z włosów trzyma wszystkie włosy wewnątrz. Powstaje nisko upięty koczek.

Jak tapirować włosy, aby uzyskać naturalny efekt?


Jak zawiązać warkocz bez gumki? Technika zaplatania bez użycia gumki do włosów

jak związać włosy bez gumki

Jak zrobić warkocz bez gumki? Na początku taka fryzura może wydawać się nieco bardziej skomplikowana, jednak gdy poznasz praktyczne tricki i kilka razy przećwiczysz w domowym zaciszu wykonanie warkoczyka bez udziału gumki, przyznasz, że cały proces nie jest skomplikowany. Jak zatem zawiązać warkocz bez gumki?

 1. Umyte i wysuszone włosy rozczesz starannie grzebieniem lub szczotką z naturalnym włosiem.
 2. Następnie wybierz pasmo włosów, z którego zrobisz warkocz i zacznij go zaplatać. Może być to pierwsze pasmo włosów od czoła.
 3.  Zacznij zaplatać cienki warkocz nieco niżej od nasady głowy.
 4. Podczas zaplatania nie przeciągaj do końca włosów, aby mniej więcej w połowie tworzonego warkocza powstał supełek z włosów.
 5. Gdy dojdziesz do supełka, przeciągnij końcówkę pasma przez wytworzoną pętelkę i w taki sposób zawiąż warkocz.
 6. Następnie rozluźnij lekko warkocz, rozciągając każde splecione pasmo, aby nadać mu bardziej płaski kształt.
 7. Tak stworzony warkoczyk możesz przypiąć wsuwką z tyłu głowy, aby otrzymać wygodnie uczesanie w romantycznym stylu.

Czym związać włosy bez gumki? Poznawszy różne metody wiązania włosów bez gumki, można dojść do wniosku, że spoiwem wszystkich tych fryzur i zastępstwem dla gumki do włosów są po prostu pozostałe włosy, które tworzą swoiste pętle i supełki, które wiążą włosy i utrzymują je w odpowiedniej pozycji przez długi czas.

Jak związać włosy bez gumki? Istnieje kilka możliwości, na pewno znajdzie się odpowiednia dla miłośniczek warkoczy, końskich ogonów czy koków. Jeżeli znajdziesz się kiedyś w sytuacji, że nie będziesz miała pod ręką niczego do związania włosów, już nie musisz szukać w popłochu gumki, frotki czy recepturki, ani tworzyć z dostępnych elementów odzieży prowizorycznych gumek do włosów. Wystarczą zwinne palce, kilka ruchów i proste instrukcje, abyś związała swoje włosy w kilka sekund beż żadnych akcesoriów. Czy masz jakieś inne patenty na związanie kosmyków bez gumki? Daj nam znać w komentarzu!


Polecane produkty: