żele antybakteryjne do rąk

W jaki sposób myć ręce bez dostępu do wody? Jaki żel antybakteryjny do rąk wybrać, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się chorobotwórczych drobnoustrojów? W tych niełatwych dla wszystkich czasach spowodowanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wszyscy staramy się dbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych, przestrzegając obowiązujących przepisów sanitarnych. Jednym z nich jest regularna i odpowiednio przeprowadzona higiena rąk.

Jaki żel antybakteryjny do rąk wybrać? Podpowiadamy

floslek żel antybakteryjny z pompką
Jaki żel antybakteryjny do rąk? Może z pompką? Wygodna forma aplikacji sprawdzi się podczas częstego używania żelu antybakteryjnego.

Jeżeli stoisz właśnie przed decyzją, jaki żel antybakteryjny do rąk należy wybrać, w tym artykule znajdziesz przydatne informacje i produkty, które są godne polecenia. Żele antybakteryjne do rąk to preparaty, które pomogą zadbać o odpowiednią higienę rąk, w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody i nie możemy umyć rąk wodą z mydłem. Buteleczka z żelem przyda się również w podróży, w pracy czy na wycieczce, kiedy mamy kontakt z wieloma osobami, a chcemy mieć pewność, że nasze dłonie są czyste.

Dlaczego czyste dłonie są takie ważne? Oprócz tego, że wirusy przeważnie przenoszą się drogą kropelkową, wziewną, to również przedostają się do naszego organizmu przez śluzówkę dotkniętą brudną ręką, na której znajdują się różnego rodzaju patogeny. Częste i poprawne mycie dłonie, przez co najmniej 30 sekund, jest najprostszym sposobem na uniknięcie zakażenia, w sytuacji, gdy nie wiemy, czy mamy do czynienia z osobą chorą. Przeczytaj również nasz artykuł: Jakie mydło wybrać?

Ważne jest również powstrzymywanie się od pocierania nosa, oczu i ust nieumytymi rękoma, aby uniknąć kontaktu ewentualnych wirusów i bakterii ze śluzówką. Skutecznym rozwiązaniem na ograniczenie, nieraz nie do końca świadomie wykonywanych, gestów dotykania twarzy jest noszenie maseczek ochronnych, które ostatecznie wyeliminują ten problem, stanowiąc barierę dla wirusa.

Jak działają żele antybakteryjne i co powinny mieć w składzie?

Po jaki żel antybakteryjny do rąk warto sięgnąć? Preparaty odkażające dłonie w żelu lub sprayu powinny mieć w składzie alkohol, w minimalnym stężeniu 60%, który jest najważniejszym składnikiem żelu antybakteryjnego. Tylko 60% lub wyższe stężenie alkoholu gwarantuje prawidłowe działanie żelu. Dzięki obecności alkoholu etylowego, spirytusu salicylowego, mamy pewność, że preparat, który kupiliśmy, spełnia funkcje odkażające, dezynfekujące i antyseptyczne.

Wysokoprocentowy alkohol w żelach antybakteryjnych rozpuszcza lipidy, z których zbudowany jest między innymi koronawirus SARS-CoV-2, należący do grupy wirusów lipofilnych, czyli osłoniętych cienką warstwą tłuszczową. Tę warstwę niszy również mydło i inne detergenty. Ponadto alkohol pełni funkcję konserwantu, który zapewnia zachowanie antybakteryjnych właściwości żelu przez długi czas.

Formuła żelu antybakteryjnego zawiera również składniki łagodzące ewentualne podrażnienia wywołane alkoholem, który ma cechy ściągające i wysuszające skórę. Wśród wielu składników nawilżających i zmiękczających skórę znajdziemy m.in. pantenol, alantoinę, glicerynę, aloes, bambus, olejki eteryczne, np. z bergamotki, wiciokrzewu czy drzewa herbacianego, który również cieszy się opinią dobrego środka antybakteryjnego.

Możliwości wykorzystania różnych substancji nawilżających i zapachowych w żelach antybakteryjnych są naprawdę duże, ale warto zdawać sobie sprawę, że stanowią one jedynie dodatek do podstawowego składnika żelu, jakim jest alkohol w wysokim stężeniu. Dlatego przed zakupem dobrze jest przemyśleć, jaki żel antybakteryjny do rąk warto wybrać i skrupulatnie zapoznać się ze spisem składników, znajdującym się na opakowaniu preparatu do dezynfekcji rąk, aby mieć pewność, że spełni on swoją odkażającą rolę celująco.

Żel antybakteryjny bez użycia wody – Dr Szmich i Flosek

dr szmich żel myjący do rąk o działaniu antybakteryjnym
Żel antybakteryjny zapewnia higieniczną czystość dłoni.

Dr Szmich to preparat w wygodnej tubce, zawierającej 30 lub 150 ml żelu myjącego do rąk o działaniu antybakteryjnym z 70% zawartością alkoholu. Możesz korzystać z niego w każdych warunkach, ponieważ nie wymaga on użycia wody. Skutecznie oczyszcza dłonie, jednocześnie je pielęgnując. Jego formuła została wzbogacona o aloes i d-panthenol, które dbają o nawilżenie skóry, zapewniając jej miękkość i komfort. Preparat ma postać gęstego żelu, który przyjemnie się aplikuje. Nie podrażnia skóry.

Polska marka Flosek oferuje żele antybakteryjne bez użycia wody w dwóch pojemnościach: 50 ml i 380 ml – z pompką lub bez. Żele na bazie alkoholu etylowego w stężeniu 62% skutecznie oczyszczają dłonie. Formuła z dodatkiem aloesu, alantoiny i d-panthenolu sprawia, że preparat nawilża dłonie, ograniczając uczucie napiętej i wysuszonej skóry. Produkt ma lekką konsystencję, która szybko wysycha i nie pozostawia wrażenia klejącej się skóry.

Wegańskie żele antybakteryjne Ecocera – naturalna dezynfekcja bez alkoholu

ecocera mediżel antybakteryjny do rąk
Wegańskie żele antybakteryjne to alternatywa dla tradycyjnych preparatów odkażających dłonie.

Jeżeli poszukujesz naturalnych żelów antybakteryjnych, które mają wegańską formułę, mamy dla Ciebie propozycje marki Ecocera. To preparaty, które po aplikacji na dłonie możesz na nich pozostawić do wyschnięcia lub zmyć letnią wodą. Mediżel Ecocera opiera się na surfaktancie z kapusty o udowodnionych właściwościach antybakteryjnych. Skład uzupełnia antybakteryjny kwas salicylowy, kwas mlekowy, który obniża pH, regenerując skórę oraz gliceryna znana ze swoich zalet nawilżających i przenikających w głąb naskórka. Jak zapewnia producent, wystarczy jedna kropla preparatu, aby oczyścić dłonie.

Żele antybakteryjne online – bez wychodzenia z domu zadbaj o bezpieczeństwo

Kierując się dobrem naszych Klientów, w czasach wzmożonego zainteresowania żelami antybakteryjnymi, rozszerzyliśmy naszą ofertę o kolejne produkty. Znajdziesz u nas zarówno żele antybakteryjne z pompką, np. marki Flosek, Ecoecera, BioOnly, żele antybakteryjne mini Dr Szmich, BioOnly, Floslek. Kupisz w naszej drogerii żel antywirusowy marki Verona, który zawiera 70% alkoholu etylowego i zabija 99,9% wirusów, bakterii i grzybów. Skład żelu został uzupełniony o dużą dawkę kwasu hialuronowego, który zapewnia długotrwałe nawilżenie dłoni. Preparat został zarejestrowany jako produkt biobójczy.

Mycie rąk bez wody to sposób na zachowanie higieny w niesprzyjających warunkach wzmożonej zachorowalności na choroby wirusowe. Należy sobie jednak uświadomić, że korzystanie z żelów antybakteryjnych powinno stanowić uzupełnienie dla regularnego mycia rąk wodą z mydłem, a nie jego całkowite zastąpienie, oczywiście pomijając ekstremalne sytuacje, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody.