Makijaż dla niebieskich oczu

Makijaż dla niebieskich oczu to kolejna propozycja stylizacji na naszym kanale na YouTubie. Przygotowaliśmy dla Was tym razem aż dwa tutoriale w jednym filmie, aby pokazać zarówno makijaż dzienny, jak i wieczorowy dla niebieskich oczu. Poznaj technikę doboru odpowiedniej barwy cieni do powiek, które wydobędą błękitny pigment tęczówki. Dowiedz się również, jakie formy makijażu masz do dyspozycji, tworząc makijaż na dzień i na wieczór.

Mamy również pomysł na makijaż dla osób, które jednak boją się eksperymentować z kolorowymi cieniami, ale jednak chciałaby przemycić odrobinę koloru do makijażu. Zobacz, jakie rady ma dla takich osób nasza makijażystka.


Spis treści:

  1. Makijaż dla niebieskich oczu — ciepłe kolory będą najlepsze
    1.1. Makijaż dzienny dla niebieskich oczu — kolory w subtelnym wydaniu
  2. Makijaż niebieskich oczu dla blondynek
  3. Makijaż wieczorowy — przydymione odcienie czerwieni

Makijaż dla niebieskich oczu – ciepłe kolory będą najlepsze

Makijaż dla niebieskich oczu potrafi być zaskakujący – z jednej strony delikatny i klasyczny, z drugiej zaś mocny, w ciemnej tonacji kolorystycznej. Zanim jednak przejdziemy do wykonania cieniowania oczu, warto poznać prostą metodę doboru odcieni, dzięki którym makijaż zjawiskowo podkreśli barwę tęczówki, sprawiając, że oko będzie wyraziste, ale jednocześnie kolory użyte w makijażu nie będą się gryzły z kolorem naszych oczu. Może się tak stać, ponieważ kolory dzielą się na te, które się lubią i do siebie pasują oraz na te, które tworzą nieprzyjemne dla oka kompozycje kolorystyczne.

W jaki sposób sprawdzić, które kolory tworzą udane pary? Najlepiej posłużyć się kołem barw, które działa na zasadzie przeciwności – kolory, które leżą naprzeciw siebie, uzupełniają się i są dla siebie stworzone. Nazywa się je fachowo kolorami komplementarnymi. Kolory położone po przeciwnej stronie na kole barw wzajemnie na siebie oddziałują, podbijając mocniej swoje tony.

Po drugiej stronie niebieskiego leżą ciepłe odcienie: żółtego, pomarańczowego, miedzianego i bordowego. To właśnie te kolory będą znakomicie podkreślały niebieską tęczówkę oka, ale również tę w kolorze szarym. Wydobędą ostrość spojrzenia i sprawią, że makijaż będzie wyrazisty i nasycony, a kolory cieni do powiek nie będą się gubić i nie stworzą plamy.

Pomocna inspiracja

Pamiętajmy jednak, że to tylko inspiracja. Wykonując jakikolwiek makijaż, nie musimy ściśle trzymać się wyznaczonych kołem odcieni kolorów, bo przeważnie są one bardzo intensywne i niekoniecznie możemy mieć ochotę na tak mocny makijaż. Przeglądając palety do makijażu, można jedynie sugerować się bazowymi barwami i skorzystać z podpowiedzi, stawiając w ostateczności na przykład na odcienie złociste czy stłumione czerwienie w postaci kreski na powiece.

Wszystko zależy również od techniki, którą wybierzemy podczas malowania oczu, niezależnie od koloru naszej tęczówki. Dobrze roztarte granice pomiędzy cieniami, które stworzą lekką chmurkę koloru, dadzą piękny efekt rozmycia i delikatnie obniżą nasycenie mocnej żółci czy pomarańczowego. Tworząc makijaż, pamiętaj o tym, by wybrać również odpowiednie do koloru cery podkłady do makijażu.

Makijaż dzienny dla niebieskich oczu – kolory w subtelnym wydaniu

Do wykonania makijażu dziennego nasza makijażystka użyła palety cieni do powiek Affect In The Spotlight.

W tutorialu pokazaliśmy cieniowanie oczu w kolorze ciepłej żółci. Od tego koloru należy rozpocząć malowanie powieki. Płaskim pędzelkiem nakładamy ciepły, żółty kolor na zewnętrzny kącik oka i w załamanie powiek, budując tym samym kształt cieniowania i jego nasycenie, wyciągając formę w kocie oko. Cienie do powiek nakładamy również na dolną powiekę. Przy pomocy beżowego cienia blendujemy żółty kolor w chmurkę. Następnie jasny beż kładziemy na pozostałe, czyste miejsca na powiecie i wykonujemy subtelny cut crease. W wewnętrznym kąciku również aplikujemy beż, aby wygładzić powierzchnię skóry i rozświetlić ten obszar. W rozszerzonej wersji makijażu dziennego proponujemy namalowanie cienkiej kreski w kolorze rudym tuż przy linii rzęs, aby uwydatnić spojrzenie.

Jeżeli jesteś ciekawa, jaki trick wykonała nasza makijażystka, aby dopełnić cały makijaż, koniecznie zobacz nasz tutorial.


Zainteresować Cię również może: Makijaż dla opadającej powieki (krok po kroku)


Makijaż niebieskich oczu dla blondynek

Makijaż niebieskich oczu dla blondynek musi charakteryzować się lekkością i delikatnością. Blondynki lubiące grube kreski muszą liczyć się z tym, że cała stylizacja będzie wyglądać wręcz karykaturalnie, a makijaż przytłoczy cały wizerunek. Lubisz eyeliner na powiece? Wybierz brązowy zamiast czarnego — w ten sposób zauważysz niesamowitą różnicę na plus. W makijażu niebieskich oczu blondynki powinny:

  • Zrezygnować z metalicznych, srebrzystych cieni — mogą one powodować zbytnie „ochłodzenie” urody.
  • Postawić na róże, beże, brązy lub subtelne odcienie szarości — idealnie współgrają z blond włosami. Takie połączenie sprawdzi się znakomicie podczas wieczorowego makijażu na każdą okazję.

Blondynki o niebieskich oczach mogą czuć się wyjątkowo i z pewnością niejedno serce skradły. Ten kolor tęczówki posiada według statystyk tylko 8% ludzkiej populacji. Blond włosy w połączeniu z błękitnymi oczami sprawia, że kobieta wygląda niczym anioł, a odpowiednio dobrany makijaż pozwoli osiągnąć oszałamiające wrażenie. Estetyczny makijaż niebieskich oczu dla blondynek nie jest trudny do wykonania. W wyborze kosmetyków liczy się prawidłowo dopasowany pigment, który uwydatnia kolor oczu. Blondynki powinny stawiać na delikatny makeup, dzięki czemu w każdej stylizacji niebieskie oczy będą grać główną rolę.

Makijaż wieczorowy – przydymione odcienie czerwieni

Ten makijaż dla niebieskich oczu  również został stworzony tą samą paletką cieni Affect. Podobnie jak w przypadku dziennej wersji formowanie kształtu cieniowania rozpoczynamy od zewnętrznego kącika oka. W tym celu użyliśmy cienia bordowego. Aplikujemy go także w załamaniu powieki, ale obszar na środku powieki i w wewnętrznym kąciku oka pozostawiamy bez koloru, aby optycznie nie pomniejszyć oka. Czystym pędzelkiem rozcieramy granice, aby cieniowanie nabrało lekkiego charakteru. Beżowym cieniem wykańczamy makijaż w wewnętrznym kącika oku, dolinie łez i na boku nosa. Na 2/3 ruchomej powieki nakładamy palcem błyszczący cień w kolorze starego złota. Musztardowym cienie blendujemy lśniący cień z bordowym, aby płynnie je połączyć. Na dolną powiekę także nakładamy bordo i łączymy je z górnym cieniowaniem. Kropką nad i dla makijażu wieczorowego są sztuczne rzęsy, które doskonale równoważą proporcje.


Sprawdź również jak wykonać ciekawy makijaż wieczorowy dla blondynek (krok po kroku).


Zostań z nami do końca! Pod koniec tutorialu zobaczysz podsumowanie z najważniejszymi radami, które ułatwią wykonanie perfekcyjnego makijażu. Zdradzimy również, jak wykonać łatwiejszą wersję cut crease, od czego zacząć makijaż smokey eyes i jaki kolor jest kolorem Pantone’a w 2021 roku.