Makijaż do pracy na wideokonferencję

Makijaż do pracy to chyba najczęściej wykonywany make-up przez miliony kobiet. W obecnych czasach, kiedy pracę zdalną uskutecznia coraz więcej osób, hasło makijaż do pracy nabrało całkiem nowej jakości, ponieważ naszym miejscem pracy stało się nasze mieszkanie, a jedną z możliwości zobaczenia kolegów i przełożonych stały się wideokonferencje. Dzięki nim łatwiej i szybciej można się porozumieć, niż pisząc poprzez komunikatory.

Komunikacja multimedialna niesie za sobą pewne oczekiwania i rządzi się swoimi prawami. Jak prezentować się dobrze podczas rozmowy video? W jaki sposób warto się pomalować, kiedy czeka nas rozmowa video? Czy make-up w ramach home office różni się od makijażu wykonywanego przed pracą, kiedy udajemy się biura?

Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotować dla Was odcinek tutorialu, w którym pokazujemy, jak wykonać makijaż do pracy w wersji home office.

Makijaż do pracy – wersja home office

Makijaż do pracy w obecnych czasach, kiedy wielu z nas pracuje z domu, zmienił trochę na znaczeniu, bo nie zawsze wygląda on tak, jakbyśmy szły do biura. Czasem z niego rezygnujemy, czasem tuszujemy jedynie rzęsy, ale czasem mamy służbową wideokonferencję, czy spotkanie online z klientem, i w takich sytuacjach warto zadbać o profesjonalny wygląd.

Powszechnie wiadomo, że codzienny make-up do pracy powinien być nienaganny, nieprzesadzony i delikatnie podkreślający naszą urodę. Jednym z najważniejszych aspektów, na który zwraca się uwagę, jest trwałość makijażu. Przez 8 godzin powinnyśmy czuć się swobodnie i komfortowo, wiedząc, że make-up będzie prezentował się profesjonalnie.

Podobną zasadę warto stosować także w makijażu domowym, który w pewnych okolicznościach pracy zdalnej może stać się makijażem na wideokonferencję.

Pielęgnacja i przygotowanie skóry do nałożenia make-upu

W każdym przypadku niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy. Bez skutecznego oczyszczenia skóry i nałożenia odpowiedniej pielęgnacji, żaden makijaż nie będzie wyglądał nieskazitelnie. Nawilżona skóra całkiem inaczej współpracuje z podkładem niż przesuszona – wtedy fluid będzie podkreślał suche skórki, a cera będzie wyglądała na ściągniętą i zmęczoną.

Dobierz odpowiedni krem do swojej cery, nanieś go i delikatnie wklep jego niewielką ilość. W kolejnym kroku nasza makijażystka przechodzi do rozczesania brwi i nadania im odpowiedniego kształtu. Przy pomocy kredki delikatnie zaznacz kształt brwi, wypełniając luki pomiędzy włoskami. Następnie wyczesz brwi szczoteczką raz jeszcze, aby usunąć nadmiar produktu, dzięki temu rysunek brwi będzie naturalny.

Kolejny etap to nałożenie bazy rozświetlająco-wygładzającej, dzięki której podkład będzie lepiej wyglądał, a makijaż zachowa świeżość przez dłuższy czas. Następnie aplikujemy korektor, który wykorzystujemy jako bazę pod cienie do powiek. Za pomocą lekko zwilżonej gąbeczki dokładnie go wklepujemy.

Makijaż oczu jest najbardziej wymagający. Jednak mamy na niego sposób, aby wyglądał profesjonalnie, a jednocześnie nie był zbyt czasochłonny. Jeżeli chcesz poznać tajniki dziennego makijażu oczu, dowiedzieć się, jakich najlepiej użyć cieni do powiek, aby podkreślić spojrzenie, ale nie przesadzić z kolorem, koniecznie zobacz nasz tutorial, w którym krok po kroku pokazujemy, od którego cienia zacząć i jak dalej poprowadzić cieniowanie.

 

Makijaż do pracy – jakie kosmetyki wybrać?

Starannie i dobrze wykonany makijaż do pracy nie musi zabierać mnóstwa czasu. Czasem wystarczy tylko kilka minut, by przygotować wszystkie niezbędne kosmetyki. Pracując w domu warto wcześniej przygotować swoją kosmetyczkę, by zaoszczędzić czas na stylizację. Pamiętaj, by dbanie o takie akcesoria jak pędzle i gąbeczki stały się Twoim rytuałem. Makijażowe ekspertki do wykonania makijażu na home office polecają takie kosmetyki jak: krem BB w odcieniu skóry, korektor pod oczy, korektor maskujący wszelkie niedoskonałości cery, kredki do brwi oraz pędzelek do ich wyczesywania, róż do policzków wraz z pędzelkiem, cienie do powiek, tusz do rzęs, pomadkę. Kolory i dokładne formuły zależą tak naprawdę od Twoich indywidualnych preferencji i specyfiki pracy. Pamiętaj, by stworzony przez Ciebie makijaż był Twoją “pracowniczą wizytówką”.

Dowiedz się, jakie pędzle będą Ci potrzebne do wykonania konturowania i nałożenia rozświetlacza. Sprawdź, jak utrwalić korektor pod oczami i zobacz, że sztuczne rzęsy mogą wyglądać bardzo naturalnie.

Pod filmem znajdziesz listę wszystkich kosmetyków użytych w tutorialu.