Annabelle Minerals kosmetyki mineralne i pędzel

Makijaż mineralny to alternatywa dla makijażu wykonywanego klasycznymi kosmetykami i doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problematyczną i wrażliwą cerę.

Podkłady mineralne, które powinny Cię zainteresować:

Jak przygotować cerę pod minerały? Makijaż mineralny krok po kroku – etap 1.

Makijaż mineralny krok po kroku to zbiór kilku prostych zasad, które pozwolą na wykonanie świeżego i naturalnego makijażu dziennego. Wielokrotnie już o tym wspomniałam na tym blogu, ale nigdy nie zaszkodzi powiedzieć tego raz jeszcze – pielęgnacja skóry – uważna, wieloetapowa, regularna, kosmetykami z dobrym składem i dopasowanym do naszej cery – jest najważniejsza, bo bez niej nawet najlepszej jakości kosmetyki do makijażu nie będą w stanie sprostać wszystkim stawianym przed nimi wymaganiom.
Najpierw zatroszczmy się o swoją skórę, a następnie dobierzmy kolorowe kosmetyki. Wybór minerałów do makijażu to dobra decyzja, oczywiście w zależności od osobistych preferencji.

Zanim przystąpimy do aplikacji minerałów, starannie oczyśćmy skórę, stosując płyn micelarny, następnie żel myjący – polecam naturalny odżywczy żel marki Vianek – lub olejek, tonik do twarzy, który jest niezbędny w pielęgnacji, ponieważ równoważy pH skóry, wycisza i koi cerę, przygotowując ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Na oczyszczoną skórę nakładamy swój ulubiony krem nawilżający i czekamy chwilę, aż się wchłonie. Następnie przechodzimy do aplikacji minerałów.

Jak aplikować minerały? Makijaż mineralny krok po kroku – etap 2.

Annabelle Minerals podkład mineralny
Nabierz kosmetyk na pędzel i ruchami stemplującymi starannie wpracuj go w skórę.

Kosmetyki mineralne można aplikować na dwa sposoby, wykorzystując metodę na sucho lub na mokro.

Produkty mineralne Annabelle Minerals zamknięte są w małych pojemniczkach wyposażonych w sitko, które pozwala dozować odpowiednią ilość produktu. Zakrętka od słoiczka przyda się, aby odsypać na nią wymierzoną ilość produktu. Chwytamy pędzel kabuki i dociskamy do sproszkowanych minerałów na wieczku, tak aby dobrze połączyły się z włosiem pędzla. Jeżeli zauważymy, że mamy za dużo produktu na pędzlu, delikatnie strzepujemy jego nadmiar, stukając trzonkiem o wieczko. Jeżeli zdecydowaliśmy się na opcję aplikacji minerałów na mokro, przed ich nałożeniem na pędzel, spryskujemy go wodą.

Większe zmiany skórne, czerwone plamki? Jeżeli widzisz takie niedoskonałości, przed nałożeniem podkładu zaaplikuj punktowo korektor mineralny za pomocą cienkiego pędzelka. Gdy zauważysz, że jest taka potrzeba, możesz dołożyć korektor pomiędzy pierwszą, a drugą warstwą podkładu. Pamiętaj, aby dobierać korektor od ton jaśniejszy od koloru podkładu. Wtedy wszystkie odcienie dobrze się ze sobą zgrają i nie będą się odcinać.

Podkład mineralny można nałożyć, wykonując ruchy wcierające, stemplujące, od wewnątrz na zewnątrz. Nie zapomnijmy o miejscu łączenia się żuchwy z szyją. Produkty mineralne mają tę dobrą cechę, że nie odcinają się kolorem od skóry i bardzo dobrze wtapiają się w jej naturalny odcień.

W razie potrzeby dołóż drugą warstwę. Aby utrwalić makijaż, oprósz twarz pudrem mineralnym – w wersji matującej lub rozświetlającej w zależności od tego, jaki efekt makijażu chcesz osiągnąć. Puder nakładaj pędzlem kabuki kolistymi, delikatnymi ruchami.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby makijaż był wyjątkowo trwały, przed aplikacją podkładu nałóż na skórę primer glinkowy Annabelle Minerals. Działa od podobnie jak popularne bazy pod makijaż, z tą różnicą, że primer mineralny jest naturalny, stworzony na bazie glinek o działaniu matującym. Puder glinkowy – primer Annabelle Minerlas – jest transparenty, więc nie zmieni koloru Twojego podkładu. Wyrównuje koloryt skóry, wygładza i matuje, zwiększając przyczepność podkładu i pudru, tym samym przedłużając trwałość makijażu. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie przed większymi wyjściami, kiedy zależy Ci, aby makijaż wyglądał bezbłędnie przez wiele godzin, bez dodatkowych poprawek w ciągu dnia.

Stosowanie primerów glinkowych w makijażu mineralnym sprawdzi się również u osób, które mają cerę tłustą i mieszaną, i wymagają większego matu niż inne rodzaje cer. Właściwości glinek użytych w primerze – białej (Kaolin) i czerwonej (Illite) – sprawiają, że mineralny primer poprawi kondycję skóry: zmniejszy zaczerwienienia, doda skórze energii i witalności, wyreguluje produkcję sebum.

Róż i już! Rozświetlacz dla blasku. Makijaż mineralny krok po kroku – etap 3.

Annabelle Minerals podkład i róż mineralny
Makijaż mineralny subtelnie podkreśla urodę, ale również umiejętnie kryje niedoskonałości.

To bardzo przyjemny etap, kiedy widzimy już ładnie ujednoliconą cerę i zabieramy się za podkreślanie jej atutów i ukrywanie ewentualnych mankamentów. Róż mineralny i rozświetlacz to bardzo wdzięczne kosmetyki, które dają naturalny i subtelny efekt. Dzięki nim makijaż zyska trójwymiar i nie będzie wyglądał płasko. Konturowanie to przecież zabawa ze światłem i cieniem. To idealne rozwiązanie dla tych z nas, które nie lubią przerysowanego efektu w makijażu. Rozświetlacz Annabelle Minerals nakładaj małym pędzlem kabuki  na miejsca, które zazwyczaj chcesz optycznie podkreślić – kości jarzmowe, łuk kupidyna, grzbiet nosa. Z powodzeniem również możesz wykorzystać rozświetlacz jako cień do powiek. Będzie przepięknie iskrzył się w słońcu. Możesz również wybrać inne kolory cieni do powiek, bo w ofercie Annabelle Minerals jest ich całkiem sporo.

Róż mineralny to tajemnica uroku i świeżości w makijażu. Umiejętnie zaaplikowany podkreśli Twoje atuty, odejmie lat i subtelnie wykonturuje twarz. Najwygodniej jest go nakładać pędzlem z włosiem syntetycznym. Możesz stopniować jego kolor, dokładając troszkę produktu w kolejnych ruchach. Dobierz odcień różu do swojej karnacji – wybieraj spośród różów w tonacji ciepłej, brzoskwiniowej lub chłodnej z elementami fioletu.

Minerały, które malują – utrwal makijaż – etap 4.

Na koniec wystarczy sięgnąć po wodę termalną lub mgiełkę w postaci hydrolatu i spryskać gotowy makijaż z odległości ok. 20 cm, aby wszystkie pigmenty dobrze scaliły się z naszą skórą, dając jednolity, naturalny efekt makijażu w stylu make-up no make-up – to makijaż, który jest, ale go nie widać. Wiesz o nim przeważnie tylko Ty i bardzo spostrzegawcze osoby.

Więcej o makijażu w stylu make-up no make-up przeczytasz w naszym artykule: Make-up no make-up, czyli makijaż, o którym wiem tylko ja.

Makijaż mineralny – co to jest?

Kosmetyki mineralne Annabelle Minerals
Polska marka Annabelle Minerals tworzy kosmetyki naturalne, które bazują na minerałach, bez dodatku konserwantów, sztucznych barwników, talku, silikonów i parabenów.

Makijaż mineralny to nic innego jak makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi. Na rynku w ostatnich latach pojawiało się wiele marek, które oferuję dobrej jakości kosmetyki mineralne, np. polska marka Annabelle Minerals. W jej portfolio znajdziecie podkłady mineralne w wielu odcieniach dopasowanych do słowiańskiej urody, pudry mineralne, korektory do twarzy, primery, cienie do powiek, róże do policzków i akcesoria do makijażu – pędzle i gąbeczki.

Kosmetyki Annabelle Minerals nie są testowane na zwierzętach, są wegańskie i tworzone zgodnie z założeniami zero waste i fair trade.

Boom na kosmetyki mineralne rozpoczął się kilka lat temu i nadal pozostaje gorącym tematem wśród zwolenniczek naturalnych kosmetyków, ale także i takich, które mają cerę trądzikową, skłonną do alergii czy z problemami pojawiającymi się przy AZS.

Warto nadmienić, że kosmetyki mineralne są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, nie tylko tej problematycznej. Z ich właściwości pielęgnacyjnych i upiększających będą również zadowolone posiadaczki cery normalnej, mieszanej i tłustej. Pojawiają się informacje, że makijaż kosmetykami mineralnymi może podkreślać suche skórki, dlatego należy uważać z minerałami przy cerze suchej. Uważam jednak, że odpowiednia, regularna i wieloetapowa pielęgnacja suchej skóry, jak i zresztą każdej, pozwoli uniknąć takich sytuacji i zminimalizuje ryzyko pojawiania się suchych skórek.

Kosmetyki mineralne – jakie to są?

Kosmetyki mineralne są naturalne, nie zawierają żadnych zbędnych dodatków w postaci parabenów, silikonów, talków, syntetycznych barwników i sztucznych substancji zapachowych. Są antyalergiczne i niekomedogenne – pozwalają skórze oddychać, nie zapychając porów. Minerały są bardzo drobno zmielone, aby kosmetyki łatwo się nakładały i dobrze scalały ze skórą. Kosmetyki mineralne oprócz swoich właściwości koloryzujących, matujących i kryjących, mają również właściwości lecznicze. Są lekkie i delikatne, nie zapychają porów, absorbują sebum, regenerują skórę, łagodzą podrażnienia, działają antybakteryjnie. Skład kosmetyków mineralnych jest krótki – zawiera tylko kilka precyzyjnie wyselekcjonowanych składników, do których najczęściej należy/należą:

  • tlenek cynku – działanie antybakteryjne i antyseptyczne, przyspiesza gojenie się ran i zmian trądzikowych;
  • dwutlenek tytanu – naturalny filtr przeciwsłoneczny chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB;
  • tlenki żelaza – naturalne pigmenty odpowiedzialne za kolor;
  • mika – działanie rozświetlające i wygładzające;
  • glinki – biała, zielona, czerwona – absorbują nadmiar sebum, dostarczają skórze cennych składników, takich jak: cynk, magnez, wapń i żelazo.

Kosmetyki z minerałami doskonale kryją niedoskonałości cery – przebarwienia, zaczerwienienia, cienie pod oczami. Maskują zmiany skórne, nie tworząc efektu maski. Wyrównują koloryt cery, wygładzają fakturę i delikatnie rozświetlają – jeżeli wybierzemy te z rozświetlającą miką. Ponadto nie tworzą plam ani smug. Choć początkowo praca z minerałami i ich odpowiednia aplikacja może wydawać się skomplikowana, tak w rzeczywistości nie jest – wystarczy poznać zasady i właściwości naturalnych pigmentów, przeznaczyć trochę czasu na wprawę w ich nakładaniu na skórę, aby efekty były zachwycające.

Makijaż mineralny krok po kroku z użyciem podkładów matujących, ale również kryjących, najlepiej wygląda po dłuższej chwili, ponieważ minerały i pigmenty nieustannie współpracują z naszą skórą, więc dajmy im trochę czasu, aby w pełni nas zachwyciły i dokładnie wtopiły się w nasze oblicze.