Moczenie nóg w liściach laurowych, a raczej w specjalnie przygotowanym wywarze, jest prostym sposobem na to, by zadbać o swoje stopy, a także zniwelować wiele dokuczliwych dolegliwości. Chcesz wiedzieć, jakie właściwości mają liście laurowe? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Spis treści:
- Moczenie nóg w liściach laurowych: na co pomaga?
1.1. Moc liści laurowych – jakie mają właściwości? - Moczenie nóg w wywarze z liści laurowych – przepis na napar
Stopy są częścią ciała, której zdecydowanie poświęcamy zbyt mało uwagi. I jest to podstawowy błąd, wszak od ich zdrowia, uzależnione jest ogólne samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Istnieje mnóstwo prostych sposobów, które pozwolą nam się o nie zatroszczyć – wiele zabiegów możemy przeprowadzić samodzielnie – w domowym zaciszu.
Moczenie nóg w liściach laurowych: na co pomaga?
Moczenie nóg w liściach laurowych to doskonały sposób na to, by poprawić kondycję stóp. Metoda ta znana i wykorzystywana jest od bardzo dawna – jest w zasadzie bezkosztowa, a efekty, które dzięki niej osiągniemy, są naprawdę zadowalające.
Liście laurowe pod postacią pielęgnacyjnego wywaru, kompleksowo zatroszczą się o skórę – zwłaszcza, gdy mamy bardzo suche stopy oraz popękane pięty. Wykazują one również zdolność niwelowania przykrego zapachu. Same liście laurowe znakomicie oddziałują również na skórę twarzy, a także na włosy.
Przeczytaj również: Moczenie nóg w soli (wodzie z solą) – jakie daje efekty?
Liście laurowe to potoczna nazwa liści wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis). Są źródłem cennych witamin (A, B2, B3, B5, B6, C), minerałów (chociażby wapnia, żelaza, potasu, miedzi, cynku, magnezu), olejków eterycznych i wielu innych substancji czynnych. Działają przeciwbólowo, ale też przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie.
Liście wawrzynu szlachetnego pomogą nie tylko w przypadku stóp, ale korzystnie oddziałują również na skórę całego ciała, włosy czy paznokcie. Na tym jednak nie koniec, gdyż napar przyjmowany doustnie wspomaga detoksykację organizmu, ma właściwości moczopędne i poprawia pracę wątroby. Jest też dobrym rozwiązaniem na niestrawność, a wiele osób wykorzystuje liście laurowe również w leczeniu bólu reumatycznego i dolegliwości bólowych w obrębie stawów oraz mięśni.
Moc liści laurowych – jakie mają właściwości?
Liście laurowe mogą zdziałać cuda! Szczególnie w przypadku przesuszonej i popękanej skóry stóp! Ale nie tylko! Wykorzystywane są w kosmetyce na szeroką skalę, bowiem wykazują wiele innych pielęgnacyjnych właściwości.
Liście laurowe wspomagają kurację i niwelują wiele skórnych problemów, np. przebarwienia na twarzy. Z ich właściwości skorzysta również cera trądzikowa, bowiem zmniejszają trądzik. Redukują również drobne linie oraz zmarszczki. Zawierają przeciwutleniacze, które pozwalają zachować młody wygląd skóry na dłużej!
Są nieocenione także w pielęgnacji włosów i skóry głowy – łagodzą podrażnienia, niwelują swędzenie, a nawet eliminują łupież i hamują przedwczesne siwienie. Ponadto, sprawiają, że kosmyki stają się miękkie i lśniące.
Najbardziej znane są jednak z tego, jak działają na bardzo zniszczoną skórę stóp. Kąpiele stóp w specjalnym wywarze, rewelacyjnie poprawiają ich kondycję, mogą również pomóc w zwalczaniu grzybicy stóp. Moczenie nóg w liściach laurowych ma jednak o wiele więcej właściwości:
- eliminuje szorstkość i suchość,
- wspomaga regenerację skóry,
- zmiękcza i wygładza,
- usuwa zrogowaciały naskórek,
- widocznie poprawia wygląd skóry,
- niweluje obrzęki,
- doskonale nawilża,
- eliminuje przykry zapach i nadmierną potliwość.
Moczenie nóg w wywarze z liści laurowych – przepis na napar
Moczenie nóg w wywarze z liści laurowych ma mnóstwo korzyści. Dlaczego warto stosować tę metodę regularnie? W zasadzie nic nie kosztuje, można ją wykonać samodzielnie. Nie musimy już umawiać wizyt w salonach kosmetycznych i poddawać się drogim zabiegom, by zadbać o swoje stopy!
Leczniczy wywar wspomaga regenerację skóry – niweluje suchość, szorstkość, pęknięcia. W efekcie stopy stają się idealnie miękkie, gładkie, a także optymalnie nawilżone.
Odżywczy wywar z liści laurowych jest niezwykle prosty w przygotowaniu – suszone liście wystarczy zalać wrzątkiem (na 15-20 liście litr wody), odczekać aż się zaparzy oraz przestygnie i gotowe. Do ciepłego wywaru należy włożyć stopy i namaczać je przez minimum 20 minut (oczywiście im dłużej, tym lepiej).
Taką kąpiel warto przeprowadzać regularnie – przy bardzo zniszczonych stopach nawet codziennie, a w innym przypadku wystarczy 2-4 razy. Po moczeniu nóg w wywarze z liści laurowych, zabieg mogą domknąć za pomocą maski do stóp lub regenerujące kremy.
Zadbaj również o suche dłonie – przeczytaj i dowiedz się więcej!
Stopy dźwigają ciężar całego naszego ciała – nie tylko są naszym środkiem transportu i mają wpływ na utrzymanie prawidłowej postawy, ale mają wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu. Właśnie dlatego dbanie o nie jest niezwykle ważne.
Nie trzeba poddawać się drogim zabiegom – pielęgnacja domowa jest równie skuteczna. Jednym ze sposobów, by zadbać o skórę stóp, jest moczenie nóg w liściach laurowych – tania i prosta metoda, która przyniesie ukojenie i zdecydowaną poprawę w wyglądzie i kondycji stóp.