Niebieski szampon

Niebieski szampon jest kosmetykiem o specjalistycznym działaniu, który – wbrew powszechnym opiniom – nie jest przeznaczony dla blondynek. Jeśli zależy Ci na tym, by wydobyć głębię koloru na swoich włosach, koniecznie dowiedz się, jakie efekty możesz dzięki niemu osiągnąć.


Spis treści:

  1. Niebieski szampon – właściwości produktu
  2. Fioletowy czy niebieski szampon? Który wybrać?
  3. Niebieski szampon – efekty
  4. Szampon niebieski – idealny dla brunetek
  5. Jak stosować niebieski szampon do włosów?

Włosy farbowane, by nie stały się suche, matowe i zniszczone, wymagają szczególnej pielęgnacji. Koloryzacja wcale nie musi być przyczyną osłabienia i pogorszenia kondycji kosmyków – pod warunkiem, że sięgniemy po właściwe kosmetyki, które z jednej strony zatroszczą się o włosy, a z drugiej przedłużą trwałość koloru.

Niebieski szampon – właściwości produktu

Niebieski szampon jest kosmetykiem o ściśle określonym działaniu, który dedykowany jest włosom w odcieniach brązu. Jego najważniejszym zadaniem jest niwelowanie niepożądanych refleksów – zwłaszcza miedzianych i pomarańczowych.

Warto na samym początku zaznaczyć, że szampon w kolorze niebieskim nie jest produktem przeznaczonym dla blondynek. Z myślą o blond włosach powstał szampon fioletowy, który znakomicie neutralizuje żółte tony.

Z kolei farbowanie włosów w odcieniach brązu, niesie za sobą ryzyko pojawienia się pomarańczowych, czy też miedzianych, a niekiedy nawet czerwonych pasm, które negatywnie wpływają na efekt wizualny i wyglądają nieestetycznie. By je wyeliminować, wystarczy sięgnąć po niebieski szampon, który dodatkowo zadba o nawilżenie, odżywienie i regenerację kosmyków.

Niebieski szampon nie jest podstawowym kosmetykiem w pielęgnacji włosów farbowanych – powinien być to preparat uzupełniający, który dodatkowo zatroszczy się o kolor i pozwoli zachować chłodny odcień brązu.


Przeczytaj również: Suche włosy: zadbaj o nie we właściwy sposób!


Fioletowy czy niebieski szampon? Który wybrać?

Który szampon wybrać: fioletowy czy niebieski? Pytanie to pojawia się bardzo często, a wynika przede wszystkim z błędnego przeświadczenia oraz braku wiedzy. Wiele kobiet o blond włosach uważa, że pomiędzy produktami można postawić znak równości, podczas gdy tak naprawdę, są to różne kosmetyki, o różnych właściwościach i różnym działaniu.

Fioletowy szampon jest produktem dla blondynek – z jego tonujących właściwości skorzystają posiadaczki włosów w kolorze platyny, bardzo jasnego i białego blondu czy też siwych odcieni. Jego najważniejszym zadaniem jest neutralizowanie oraz niwelowanie żółtych refleksów, które bardzo często są skutkiem ubocznym rozjaśniania czy koloryzacji. Produkt ten pozwala zachować piękny odcień blond na dłużej.

Niebieski szampon powstał natomiast z myślą o brunetkach. Eliminuje miedziane oraz pomarańczowe refleksy, a tym samym pozwala cieszyć się chłodnym odcieniem brązu przez dłuższy czas. Niebieski pigment wnika do wnętrza włosa i tam, od środka, neutralizuje niepożądane tony. Co ważne, większość z produktów sprawdzi się nie tylko w przypadku włosów farbowanych, ale również przy naturalnym kolorze, który będzie subtelnie tonowany.

Niebieski szampon – efekty

Niebieski szampon, a raczej niebieski pigment, ma ściśle określone zadanie – zachować pożądany odcień brązu i niwelować jakiekolwiek niechciane refleksy. Podstawowym efektem, jaki można zatem uzyskać dzięki temu produktowi, jest piękny kolor włosów przez długi czas.

Niebieski szampon do włosów

W zależności od tego, jakie substancje myjące i pielęgnacyjne zawiera dodatkowo niebieski szampon, może on również nawilżać, odżywiać, regenerować, wygładzać czy chronić przed zniszczeniami.

Niebieski szampon:

  • przywraca i zachowuje chłodny odcień brązu,
  • chroni kolor i przedłuża jego trwałość,
  • eliminuje miedziane i pomarańczowe refleksy,
  • kompleksowo pielęgnuje włosy farbowane.

Szampon niebieski – idealny dla brunetek

Szampon niebieski jest produktem idealnym dla brunetek i powinien na stałe zagościć w pielęgnacji włosów farbowanych. Dzięki niemu utrzymamy piękny odcień kosmyków i będziemy mogły cieszyć się nim przez długi czas.

Niebieski szampon chroni kolor i przedłuża jego trwałość. Oprócz niebieskiego pigmentu, warto poszukiwać w nim substancji myjących i pielęgnacyjnych, chociażby naturalnych olejów (np. olejek arganowy, kokosowy) i ekstraktów, które będą przeciwdziałać przesuszeniom.

Szampony dla brunetek, oprócz tego, że niwelują niechciane refleksy, powinny również oczyszczać włosy i skórę głowy, a także działać nawilżająco i regenerująco. Sięgając po produkty dobrej jakości, nasze włosy będą zachwycać nie tylko kolorem, ale również swoją kondycją.

Szczególnie polecane są szampony marki L’Oreal Professionnel z serii Chroma Creme. L’Oreal Professionnel Serie Expert Chroma Creme Ash Shampoo kremowy szampon do neutralizacji miedzianych tonów na jasnych brązach za pomocą niebieskich pigmentów eliminuje niepożądane miedziane refleksy, a dodatkowo odżywia, wygładza i zmiękcza włosy. Produkt L’Oreal Professionnel Serie Expert Chroma Creme Matte Shampoo pozwala natomiast pozbyć się czerwonych tonów z ciemnych włosów.

Szampon niebieski

Świetne recenzje zbiera także niebieski szampon Fanola No Orange szampon niwelujący miedziane odcienie włosów ciemnych farbowanych. Produkt zawiera niebieskie pigmenty, które ochładzają odcień brązu, a dodatkowo niwelują widoczność miedzanych refleksów. Ponadto, w składzie szamponu obecne są składniki nawilżające i odżywiające, m.in. olej kokosowy i wyciąg z gardenii tahitańskiej.

Polecaną marką jest również Matrix, który w ramach serii Brass Off, oferuje całą gamę kosmetyków niwelujących miedziane refleksy za pomocą niebieskich pigmentów. Szampony do włosów, odżywki oraz maski dają gwarancję chłodnego koloru i wzmocnienia kosmyków na całej długości.


Polecamy artykuł: Kremy koloryzujące a farby do włosów


Jak stosować niebieski szampon do włosów?

Niebieski szampon do włosów jest bardzo prosty w użyciu, jednak należy pamiętać, że jest to preparat charakteryzujący się intensywnym i silnym działaniem, dlatego nie można przesadzać z jego ilością ani częstotliwością stosowania.

Zwykle zaleca się, by produkty tego typu były stosowane raz bądź dwa razy w tygodniu, jednak każdorazowo należy przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu produktu. Niebieski szampon powinien być używany zamiennie ze zwykłymi szamponami do włosów farbowanych.

Jak wygląda mycie włosów niebieskim szamponem? Niewielką ilość preparatu należy nanieść na włosy uprzednio oczyszczone za pomocą zwykłego szamponu, pozostawić na kilka minut i dokładnie spłukać. Następnie można zaaplikować na kosmyki odżywkę bądź regenerującą maseczkę.

Niebieski szampon odgrywa niezwykle ważną rolę w pielęgnacji włosów farbowanych, dlatego powinien na stałe zagościć w łazienkach brunetek. Dzięki niemu przedłużysz trwałość koloru i wydobędziesz jego głębię – zniwelujesz niechciane pomarańczowe i miedziane refleksy.