Ozdoby na paznokcie

Nie od dziś wiadomo, że zadbane dłonie to wizytówka eleganckiej kobiety. Każda kobieta lubi mieć wypielęgnowane dłonie i ciekawie pomalowane paznokcie. Sam manicure to jednak nie wszystko. Najważniejsze są dobrze odżywione i wypielęgnowane paznokcie. Każda kobieta ma inne preferencje co do długości i kształtu paznokcia, ale wszystko tak naprawdę zależy od naturalnego kształtu płytki. Gdy już mamy ładnie opiłowane i przygotowane paznokcie, możemy zająć się ich pomalowaniem lakierem. I tu otwiera się przed nami nieskończoność możliwości.

Jakie są zatem trendy na nadchodzącą zimę i karnawał? Niewątpliwie ten świąteczny czas to idealny moment na klasyczne czerwone paznokcie, które kojarzą się z elegancją i dostojnością. Możemy wybierać spośród bardzo wielu różnych odcieni czerwieni od ciemnego bordo, po malinowy wpadający w róż. Obok czerwieni na liście najważniejszych trendów znajduje się czerń, i to zarówno w matowej, jak i rozświetlonej wersji z błyszczącymi drobinkami. Jednakże prawdziwym hitem zbliżającego się karnawału będą różnego rodzaju ozdoby do paznokci. Jest to bardzo szeroka kategoria, dlatego warto przyjrzeć im się nieco bliżej, by być na bieżąco. W tym sezonie zimowym najmodniejsze będą między innymi:

  • naklejki,
  • pyłki,
  • brokat,
  • miniaturowe sztuczne kamienie.
Lakiery do paznokci
Jeżeli chcesz osiągnąć delikatniejszy efekt, zastosuj lakiery do paznokci z opalizującymi drobinkami.

Naklejkowy zawrót głowy

Poszczególne ozdoby do paznokci wymagają przy aplikacji innych umiejętności i zdolności. Niewątpliwie najmniej trudności sprawią nam naklejki do paznokci, które swobodnie zaaplikuje nawet bardzo początkująca domowa manicurzystka. Wystarczy wybrać swój ulubiony wzór i przed aplikacją przeczytać zalecenia producenta. Najczęściej należy zacząć od spiłowania paznokcia i nadania mu pożądanego kształtu, później należy wyczyścić i wypolerować płytkę paznokcia, położyć warstwę lakieru lub transparentnej odżywki i poczekać aż wyschnie. Naklejki są najczęściej sprzedawane w arkuszach, więc małymi nożyczkami trzeba wyciąć wybrany wzorek, ale są też naklejki gotowe do użycia. Następnie należy oddzielić naklejkę od folii i umieścić na płytce paznokcia, po czym pokryć warstwą top coatu. Dostępne na rynku naklejki nadają się do zdobienia zarówno lakierów hybrydowych, jak i paznokci żelowych. Jeśli chodzi o wzory, to producenci oferują nieskończoną możliwość wyboru, od kwiatów, ornamentów, poprzez geometryczne wzory, aż po postaci z kreskówek. Naklejki można dowolnie aranżować na paznokciach, przyozdabiając tylko niektóre lub wszystkie palce. Jedyne granice wyznacza tutaj tylko nasza wyobraźnia.

Ciekawy efekt, mały nakład pracy

Bardzo ciekawy i modny efekt uzyskamy poprzez zastosowanie specjalistycznego pyłku, który całkowicie i bardzo szybko odmieni nasz manicure. Producenci oferują wiele rodzajów pyłków. W tym sezonie bardzo modny jest pyłek nadający paznokciom efekt mieniących się morskich fal. Oczywiście  efekt zależy zawsze od koloru lakieru, jakiego użyjemy przed zastosowaniem pyłku. Paznokcie pokryte pyłkiem mienią się milionami mikro drobinek, które kusząco połyskują w promieniach słońca lub w blasku świec. Za jednym pociągnięciem możemy otoczyć nasze paznokcie luksusową poświatą.

Niezwykle ciekawe rozwiązanie dają pyłki tworzące efekt przenikających się barw, które sprawiają, że płytka paznokcia mieni się niczym skóra kameleona. Te pyłki występują w kilku różnych odcieniach, a najlepszy efekt pozwolą osiągnąć naniesione na lakier w kolorze czarnym, granatowym, grafitowym lub ciemnozielonym. W sklepach są także pyłki w bardzo nasyconych, żywych kolorach od ostrego pomarańczowego po fuksję, dzięki którym ożywimy każdą stylizację.

W okresie karnawału świetnie sprawdzą się niezwykłe drobne pyłki, które pozwolą stworzyć na paznokciach lśniący, wręcz lustrzany efekt. Te pyłki tworzące lustrzany manicure występują w kolorze srebrnym i złotym, a mogą być aplikowane na lakier w praktycznie każdym kolorze, według naszego uznania. Dzięki łatwej aplikacji, szybko i bez problemu stworzymy olśniewający  efekt.

Brokatowe szaleństwo sylwestrowej nocy

Sylwester i karnawał rządzą się własnymi prawami. W tym okresie w modzie i w stylizacjach po prostu wolno więcej. I nie inaczej jest ze stylizacją paznokci. Karnawałowe szaleństwo idealnie pasuje do paznokci ozdobionych brokatem lub różnego rodzaju dekoracyjnymi płatkami czy biżuteryjnymi dżetami. Prawdziwym hitem są płatki dające łączony efekt manicure holograficznego i mieniącego się barwami jak kameleon. Po nałożeniu płatków lub brokatu na kolor podstawowy paznokieć mieni się i błyszczy na różne sposoby, w zależności od kąta padania światła. Wszelkiego rodzaju ozdoby do paznokci modne w tym sezonie można znaleźć w kategorii Ozdoby na paznokcie. Inspiracji jest całe mnóstwo i każda kobieta znajdzie swój ulubiony sposób, by urozmaicić codzienny manicure.