Peeling kawitacyjny w domu – czy to możliwe? Jak najbardziej! Jeszcze do niedawna zabieg wykonywany był w zasadzie tylko w salonach kosmetycznych, jednak dziś, dzięki rozwojowi rynku beauty, możesz go wykonać w domowym zaciszu. Jak to zrobić i dlaczego warto? Przeczytaj!
Spis treści:
- Peeling kawitacyjny w domu: na czym polega?
- Peeling kawitacyjny w domu: efekty
2.1. Peeling kawitacyjny w ciąży - Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu?
- Peeling kawitacyjny w domu: jak często wykonywać zabieg?
Rozwój nowych technologii i branży kosmetologicznej sprawia, że coraz więcej profesjonalnych zabiegów, możemy wykonywać samodzielnie, wzbogacając tym samym swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną. Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenia, akcesoria i kosmetyki, by móc zatroszczyć się o skórę w specjalistyczny sposób.
Peeling kawitacyjny w domu: na czym polega?
Peeling kawitacyjny w domu nie odbiega w zasadzie od zabiegu przeprowadzanego w salonach. Jest to zabieg bezpieczny, ale też prosty w wykonaniu – oczywiście trzeba trzymać się zaleceń, by przyniósł oczekiwane efekty i nie zaszkodził naszej skórze.
Na czym polega peeling kawitacyjny? Przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu cery i złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki takiemu peelingowi, odsłaniana jest młodsza, nowa warstwa skóry, a tym samym cera wygląda na zdrowszą i bardziej zadbaną.
Podczas zabiegu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, a samo urządzenie, wykorzystując ultradźwięki, po kontakcie z wilgotną, nawilżoną skórą, tworzy na jej powierzchni mikropęcherzyki, które pod wpływem fal ultradźwiękowych pękają i powodują odrywanie się zrogowaciałych komórek naskórka – rozbijając je i usuwając.
Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a przy tym efekty w postaci wyraźnej poprawy kondycji cery, widoczne są natychmiastowo.
Z zabiegu kawitacyjnego skorzystają w zasadzie wszystkie rodzaje cery – zarówno sucha, normalna, mieszana, tłusta, cera trądzikowa, jak i naczynkowa oraz wrażliwa. Ten rodzaj peelingu jest bardzo łagodny, dlatego bez obaw można go stosować przy skórze wymagającej i delikatnej.
Przeczytaj również: Oczyszczanie twarzy: dlaczego jest tak ważne?
Peeling kawitacyjny w domu: efekty
Peeling kawitacyjny w domu, przynosi takie same efekty, jak ten wykonywany w salonie. Za pomocą specjalnego urządzenia do domowego użytku, doskonale oczyścimy skórę, przywracając jej zdrowy, piękny wygląd i wyraźnie poprawiając jej kondycję.
Efekty peelingu kawitacyjnego:
- doskonale oczyszcza skórę,
- usuwa martwy naskórek,
- głęboko złuszcza skórę,
- eliminuje wągry i zaskórniki,
- odblokowuje pory,
- napina i uelastycznia,
- wygładza drobne zmarszczki,
- poprawia ogólną kondycję cery,
- rozjaśnia przebarwienia na twarzy,
- hamuje rozmnażanie się bakterii na powierzchni skóry,
- pobudza komórki do regeneracji i odbudowy,
- dotlenia skórę,
- przywraca cerze blask i energię,
- odsłania młodsze warstwy skóry.
Peeling kawitacyjny w domu doskonale przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacyjnych – skóra szybciej i intensywniej przyswaja substancje aktywne kosmetyków, które zawierają m. in. kremy czy sera do twarzy.
Jeśli zatem Twoja cera jest zanieczyszczona, ma tendencję do zaskórników, wągrów, a także masz do czynienia z nadmierną ilością sebum, koniecznie sięgnij po urządzenie do kawitacji. Peeling ten pozwoli Ci również zniwelować przebarwienia na twarzy i ujednolicić koloryt cery.
Polecamy artykuł: Hiperpigmentacja skóry: jak pozbyć się plam?
Peeling kawitacyjny w ciąży
Lista przeciwwskazań do zabiegu nie jest długa. Peeling kawitacyjny, z uwagi na ultradźwięki, nie jest polecany kobietom w ciąży oraz karmiących piersią. Innymi przeciwwskazaniami do zabiegu są m. in. choroby nowotworowe, infekcje grzybicze, wirusowe, bakteryjne, problemy z krzepliwością krwi, niewydolność krążeniowa, epilepsja czy rozrusznik serca.
Pamiętajmy przy tym, że zabieg peelingu kawitacyjnego, choć bezpieczny i prosty, niesie ryzyko powikłań – zwłaszcza wtedy, gdy nie będziemy stosować się do zaleceń, czy nie będziemy użytkowali urządzenia w poprawny sposób. Skutki uboczne nie są jednak groźne, a zwykle ograniczają się do tymczasowego zaczerwienienia, pieczenia czy podrażnienia skóry.
Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu?
Peeling kawitacyjny w domu, pozwala złuszczać skórę głębiej niż inne peelingi do wykonania w warunkach domowych. Wykonywany regularnie, fenomenalnie uzupełnia domowe rytuały i zabiegi pielęgnacyjne, gdyż zdrowa i piękna skóra, to doskonale oczyszczona skóra.
Jak już zostało wspomniane, zabieg kawitacji można wykonywać na każdym rodzaju skóry. Nie ma znaczenia również wiek ani pora roku – peeling kawitacyjny można przeprowadzać zarówno w okresie jesienno zimowym, jak i wiosenno-letnim.
Peeling przeprowadza się na całej twarzy lub można ograniczyć się do miejsc najbardziej zanieczyszczonych, jak strefa T (czoło, nos, broda). Konieczny jest przy tym zakup specjalistycznego urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Jego głowica ma dotykać powierzchni skóry – nie należy jej zbyt mocno dociskać, by nie uszkodzić cery.
Zanim jednak sięgniemy po urządzenie, do zabiegu należy odpowiednio przygotować skórę. Najważniejsze są demakijaż i dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Sięgnąć można również po peeling enzymatyczny, które wstępnie osłabi wiązania pomiędzy martwymi komórkami naskórka.
Przygotować należy również miseczkę z wodą bądź tonik/wodę różaną oraz płatki kosmetyczne. Za ich pomocą należy zwilżyć skórę, a następnie przyłożyć do niej głowicę i powoli przesuwać nią po powierzchni cery (utrzymując kąt 45 stopni), nie dociskając nią zbyt mocno i powtarzając ruchy na konkretnych partiach wielokrotnie (nie należy zbyt długo przytrzymywać w głowicy w jednym miejscu).
Pamiętajmy również, że gdy w trakcie zabiegu skóra wyschnie, należy ją ponownie zmoczyć – tyko wtedy peeling będzie skuteczny. Za pomocą suchego wacika kosmetycznego, należy natomiast usuwać złuszczony naskórek, łój i inne zanieczyszczenia.
Warto dodać, że peeling kawitacyjny w domu powinien trwać od 10 do 25 minut – powinien być wykonywany bardzo dokładnie i skrupulatnie. Po zabiegu na skórę twarzy należy nanieść maskę nawilżająco-odżywczą lub kojąco-wyciszającą.
Przeczytaj również: Maseczki do twarzy w płacie
Pamiętajmy też, że zabieg kawitacji sprawia, że skóra zostaje pozbawiona zrogowaciałego naskórka, a więc swojej warstwy ochronnej, dlatego też staje się bardziej wrażliwa na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, m. in. promieni UV. Warto zatem zadbać o jej prawidłowe zabezpieczenie, za pomocą kosmetyków z filtrami ochronnymi.
Peeling kawitacyjny w domu: jak często wykonywać zabieg?
Peeling kawitacyjny w domu nie może być przeprowadzany zbyt często. Bezwzględnie należy zachowywać odstępy między zabiegami. W przypadku cer suchych i normalnych wystarczy jeden zabieg na trzy bądź cztery tygodnie, a w przypadku skór nieco bardziej problemowych (mieszanych, tłustych), można pokusić się o jeden peeling w tygodniu.
Peeling kawitacyjny w domu jest świetną alternatywą dla zabiegów w salonie kosmetycznym. Urządzenia są relatywnie tanie i w niedługiej perspektywie czasowej, można dzięki temu sporo zaoszczędzić – zyskać nie tylko pieniądze, ale również pięknie wyglądającą i zdrową cerę.