kosmetyki do stylizacji włosów kręconych

Czym jest plopping? To nazwa metody suszenia i stylizacji włosów kręconych i falowanych, aby podkreślić ich skręt i wydobyć piękno włosów. Możesz spotkać się również z określeniem plunking, ręcznikowanie lub koszulkowanie włosów.

Pielęgnacja i stylizacja włosów to bardzo rozległe dziedziny, w których istnieje tyle niuansów i specyficznych przypadków, że początkującym dość trudno jest pojąć wszystkie zależności, dzięki którym kręcone włosy będą w formie. Dzisiaj skupimy się na suszeniu i stylizacji kędziorków, bo ten etap, tuż po umyciu włosów, jest jednym z najważniejszych, aby ze zwisających smutno sprężynek stworzyć burzę loczków czy fantazyjnie falowanych pasm.

Zobacz, jakie kosmetyki sprawdzą się w pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych.

 

Metod suszenia kręconych i falowanych włosów jest bardzo dużo, nie wszystkie sprawdzą się u każdego i wcale niełatwo jest znaleźć idealny sposób na ujarzmienie loków. Plopping włosów wprawdzie znany jest od paru lat, ale ostatnio stał się popularniejszy.


Jeżeli interesuje cię tematyka pielęgnacji włosów kręconych, przeczytaj artykuł: Kręcone włosy – jak o nie dbać?


Plopping – co to jest? Ręcznikowanie kręconych włosów

plopping kosmetyki do stylizacji

Plopping – co to jest i jak to zrobić? Wszystko o ręcznikowaniu włosów znajdziesz w tym artykule. Wyjaśnimy, co kryje się za tym tajemniczym określeniem. Wytłumaczymy, w jaki sposób wykonać ten domowy zabieg, aby wydobyć skręt i fale z włosów.

Plopping pozwala osiągnąć mocny, a zarazem naturalny skręt, który będzie wyglądał obłędnie, a efekt zaskoczy nie tylko ciebie, ale i najbliższych. Przygotuj się na pytania – jak to zrobiłaś? Jakich kosmetyków użyłaś? Wyobraź sobie, w jakie zdumienie wprowadzisz koleżanki, jeżeli powiesz im, że twoje bujne loki powstały dzięki zwykłej, bawełnianej koszulce…

Na wstępie warto zaznaczyć, że metoda koszulkowania włosów jest bezpieczna i nie wpływa negatywnie na ich kondycję. Oprócz tego, że uzyskasz wymarzoną fryzurę, to loczki będą okalać głowę, a nie smutno opadać. Ponadto ta metoda zapobiega puszeniu się kosmyków i unosi pasma u nasady głowy. Wartą uwagi zaletą jest również to, że ręcznikowanie włosów zbiera nadmiar kosmetyków do stylizacji, dzięki czemu pasma nie będą przeciążone. Sprawia również, że włosy szybciej będą suche, ponieważ bawełna dobrze wchłania wilgoć.

Plopping – jak zrobić? Curly hair w mig!

kosmetyki do włosów kręconych ręcznik

Plopping nie wymaga wielu wcześniejszych przygotowań. Do jego przeprowadzenia wystarczy duża, bawełniana koszulka (L, XL – możesz wypożyczyć takową z szafy partnera) lub ręcznik z mikrofibry. Ten z frotte nie sprawdzi się w tej metodzie. Przygotuj sobie również kosmetyki do stylizacji kręconych lub falowanych włosów, których zazwyczaj używasz.

10 etapów koszulkowania / ręcznikowania włosów – dokładka rozpiska:

  • myjemy włosy i starannie je płuczemy,
  • pochylamy głowę w dół i na lekko odciśnięte włosy nakładamy odżywkę bez spłukiwania,
  • następnie rozprowadzamy ją dokładnie na całej długości włosów przy pomocy grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach,
  • w kolejnym kroku aplikujemy krem stylizujący – możesz użyć tylko jego, pomijając dwa poprzednie kroki,
  • wgniatamy go w pasma włosów, trzymając głowę cały czas pochyloną do przodu,
  • koszulkę układamy na płaskiej powierzchni, np. na łóżku, w taki sposób, aby góra koszulki była przy samej krawędzi łóżka czy stołu,
  • następnie powoli schylamy głowę, aby wszystkie włosy ułożyły się warstwami na środku koszulki,
  • dla lepszego efektu możemy sobie również unieść włosy u nasady, z tyłu głowy,
  • tak przygotowane włosy zaczynamy zakrywać koszulką, łapiąc ją za dwa jej końce, aby przykryła całą głowę i była szczelnie do niej dopasowana,
  • następnie chwytamy jednocześnie za dwa rękawy koszulki i zwijamy je ciasno w ruloniki, które wiążemy z tyłu głowy.

Turban z koszulki jest gotowy. Plopping najlepsze efekty przynosi po upływie 30 minut do 2 godzin, w zależności od długości i gęstości włosów. Po upływie określonego czasu, zdejmujemy koszulkę i zaczynamy suszyć włosy suszarką z dyfuzorem.

Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych

Wszystkie niezbędne kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji włosów kręconych i falowanych znajdziesz w naszej drogerii. Poznaj kultową markę Tigi, której seria Bed Head Foxy Curls pielęgnuje włosy kręcone, utrwala skręt i dodaje włosom objętości. Krem dodatkowo chroni włosy przed puszeniem się i elektryzowaniem. Ma wygodną pompkę, dzięki której dozowanie produktu jest proste i higieniczne.

Polecamy również John Frieda Frizz-Ease szampon do włosów kręconych podkreślający loki, który zawiera olej abisyński o działaniu nawilżającym i wzmacniającym włosy. Formuła z polimerem wspomaga stylizację włosów i podkreśla loki. Szampon ma gęstą konsystencję, ale nie obciąża kosmyków. Unosi włosy u nasady i zapobiega ich puszeniu.

Plopping na noc?

Tigi Bed Head krem do stylizacji włosów

Opinie są takie, że włosy mogą pozostać w koszulce nawet przez całą noc. Wszystko zależy od twoich potrzeb i wrażliwości skóry głowy. Na pewno możesz spróbować, czy nocna metoda ploppingowania włosów będzie dla ciebie odpowiednia.

Dla kogo jest ploppingowanie włosów?

Koszulkowanie włosów przyniesie efekty przy różnych rodzajach skrętów włosów. Na pewno zadowolone z działania koszulki będą osoby, dla których użycie samego stylizatora jest niewystarczające.

Plopping to prosta i dość kreatywna metoda na wydobycie skrętu włosów, zdefiniowanie loczków czy fal. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji wypróbować koszulkowania włosów w praktyce, spróbuj zrobić to teraz.