Płyn micelarny Green Pharmacy

Od dawna wiedziałam, że owies ma właściwości lecznicze wykorzystywane w kosmetyce. O kojącym działaniu tej rośliny w końcu miałam szansę przekonać się, stosując płyn micelarny z ekstraktem z owsa 3 w 1 od Green Pharmacy. Produkt zapewnia wysoką jakość oczyszczania, a także doskonale nawilża i tonizuje. Podczas zmywania nim skóry zawsze mam poczucie, że została ona naturalnie odżywiona.

Delikatny płyn micelarny niepodrażniający oczu

Pewnie znacie to uczucie, gdy podczas zmywania makijażu preparat dostaje się do oczu. Dominuje wtedy nieprzyjemne wrażenie pieczenia i szczypania. Płyn micelarny od Green Pharmacy pozwolił mi uniknąć tych doświadczeń. Mimo że ciecz znalazła się w moim oku, to nie musiałam przemywać go dużą ilością wody w obawie, że preparat je uszkodzi. Produkt nie pozostawia zaczerwienienia, bo nie posiada parabenów, mydeł, barwników, alkoholu, ani kompozycji zapachowej. Główne składniki to wspomniany ekstrakt z owsa i pantenol.

Skład płynu micelarnego
Receptura płynu micelarnego oparta jest na naturalnych składnikach.

Ekstrakt z owsa to sposób na łagodną skórę

Czy wiedziałyście, że źdźbła i ziarniaki owsa zawierają od 12 do 18 % białka, związki mineralne, takie jak wapń czy żelazo, a także są cennym źródłem witamin E, B1, B2 i PP? Dobroczynnych substancji zboża jest jeszcze więcej. W kosmetyce wykorzystywane są takie części tej rośliny, jak ziele, otręby i słoma, ponieważ zawierają rozpuszczalną w wodzie krzemionkę, aminokwasy oraz peptydy. Ekstrakt z owsa zawarty w formule płynu micelarnego od Green Pharmacy uspokaja podrażnienia skóry, nadając jej elastyczność, sprężystość i gładkość. Neutralne pH pozwala również zachować równowagę fizjologiczną skóry oraz nie narusza jej bariery ochronnej. Produkt idealnie sprawdził się w przypadku mojej wrażliwej cery. Po całym dniu marzyłam tylko o nasączeniu płatków higienicznych i oczyszczeniu twarzy płynem. Po zastosowaniu miałam uczucie, że moja skóra jest bardziej nawilżona i nie odnotowałam uczucia ściągnięcia.

Płyn micelarny z ekstraktem z owsa
Produkt znajdziesz w naszej drogerii, sprawdź Green Pharmacy Płyn micelarny 3w1 do twarzy z ekstraktem z rumianku 500 ml

Bezpieczny zamiennik drogich kosmetyków

Płyn micelarny z ekstraktem z owsa to produkt na każdą kieszeń. Duża butelka o pojemności 500 ml jest wydajna, a dzięki przeźroczystemu opakowaniu możemy kontrolować, ile preparatu jeszcze nam zostało. W naszej drogerii internetowej horex.pl kupicie go po promocyjnej cenie. Produkt wystarcza mi na długo, mimo że stosuję go rano i wieczorem. Jedyną wadą jest konieczność zmywania substancji dużą ilością wody. Płyn pozostawia bowiem uczucie lekko lepkiej skóry, przez co odczuwałam pewien dyskomfort w ciągu dnia. Wolę jednak przemyć twarz wodą i mieć pewność, że preparat ma łagodny skład. 🙂