Płukanki do włosów siwych w drogerii horex.pl

Piękne włosy w kolorze blond, to marzenie wielu kobiet. Niestety naturalnie jasnymi włosami może pochwalić się niewielki procent populacji na całym świecie. Większość z nas, aby uzyskać zadowalający efekt, musi zdać się na różnego rodzaju farby i zabiegi rozjaśniające. Jedno jest niewątpliwie pewne, o włosy w kolorze blond trzeba dbać dużo staranniej niż o te ciemniejsze. Kobiety kochają blond z wielu powodów. Jednym z nich może być żartobliwe stwierdzenie, że mężczyźni wolą blondynki, ale kto by wierzył w takie ludowe mądrości w XXI wieku. Raczej powodem, dla którego tak bardzo chcemy być blondynkami jest prosty fakt, że włosy w tym kolorze łagodzą rysy, odejmują lat i rozświetlają cerę. Niezależnie od tego, czy nasze blond włosy są dziełem natury, czy zdolnego fryzjera, musimy o nie należycie dbać, by przez wiele tygodni cieszyć się włosami pełnymi blasku, pozbawionymi nieestetycznych żółtych refleksów.

Srebrna płukanka do włosów w drogerii horex.pl

Jak właściwe dbać o blond włosy?

Blondynki powinny w pielęgnacji kłaść zdecydowany nacisk na nawilżenie, szczególnie końcówek włosów, ponieważ rozjaśnianie znacząco przesusza włosy, a nie chcemy przecież mieć na głowie żółtego siana, prawda? Do nawilżania włosów najlepiej regularnie stosować specjalne odżywki i olejki, a od czasu do czasu także maski na włosy. Warto wybierać produkty przeznaczone dla blondynek, ponieważ producenci kosmetyków doskonale wiedzą czego potrzebują nasze blond włosy. Dobrze nawilżone włosy są gładkie i lśniące, a my sprawiamy wrażenie wypoczętych i zadbanych. Dzięki właściwej pielęgnacji możemy być pewne, że efekt świetlistego blondu uzyskany w salonie fryzjerskim utrzyma się przez kilka tygodni. Farbowane włosy, traktowane wyłącznie zwykłym szamponem, szybko stracą blask i wymarzony kolor, a widoczne żółte pasemka nadadzą nam zaniedbany wygląd.

Kobiety często zadają sobie pytanie, jak pozbyć się żółtego blondu bez konieczności odwiedzania fryzjera. Na szczęście istnieją już kosmetyki, które pozwolą nam pozbyć się żółtych refleksów w domowym zaciszu. Bardzo dużą popularnością cieszą się srebrne płukanki do włosów, które w łatwy i szybki sposób niwelują niechciane żółte refleksy zarówno na farbowanych, jak i naturalnych jasnych włosach, jednocześnie nadając im szalenie modny srebrzysty połysk. Płukanki do włosów mają szerokie zastosowanie, ponieważ nadają się do włosów rozjaśnianych oraz siwych, dlatego cieszą się powodzeniem u wielu kobiet. Jest to idealne rozwiązanie dla naturalnych blondynek, którym marzy się delikatna zmiana odcienia na chłodniejszy i bardziej świetlisty. Jednakże najbardziej zadowolone z działania płukanki w kolorze srebrnym będą panie rozjaśniające włosy samodzielnie w domu lub u fryzjera. Dzięki regularnemu stosowaniu płukanki, farbowane włosy nie utracą popielato-srebrnego połysku także kilka tygodni po wizycie w salonie i przez długi czas będą wyglądały pięknie i zdrowo.

Dlaczego warto stosować płukanki do włosów?

Niektóre panie zastanawiają się, jak używać płukanki do włosów, by efekt nie był karykaturalny, by ich włosy z upragnionego jasnego blondu nie stały się nagle fioletowe lub niebieskie. Co prawda, w ostatnich sezonach włosy farbowane na przeróżne chłodne odcienie od różu, przez fiolet po ciemnoniebieski są hitem wśród kobiet, ale nie wszystkie panie chcą uzyskać taki efekt. Srebrne płukanki do włosów są dość bezpiecznym wyborem, dla pań, które chcą pozbyć się żółtego blondu, jednocześnie dodatkowo pielęgnując swoje włosy. Stosowanie płukanki do włosów blond jest niezwykle proste i nie wymaga praktycznie żadnych szczególnych umiejętności. Najczęściej producenci oferują płukanki, które nie są od razu gotowe do użycia, co nie zmienia faktu, że ich przygotowanie jest banalnie proste. Aby otrzymać produkt gotowy do użycia, należy sprawdzić zalecenia producenta umieszczone na opakowaniu. Najczęściej należy po prostu rozrobić określoną ilość roztworu w podanej ilości wody. Następnie włosy umyte szamponem należy dokładnie płukać w otrzymanej mieszance. Płukanka może być stosowana po każdym myciu włosów, ale jeśli nie chcemy wzmocnienia srebrnego efektu, wystarczy stosować ją raz na jakiś czas. Srebrne płukanki do włosów dają nam wiele możliwości dostosowania ich do naszych potrzeb, ponieważ jeśli zależy nam na mocniejszym efekcie, możemy po prostu zwiększyć ilość roztworu dodawanego do wody.

Płukanki do włosów to niewątpliwie szybki i bezpieczny sposób na uzyskanie świetlistego blondu w zaciszu domowym. Ich działanie zaczyna się już od skóry głowy, ponieważ substancje odżywcze wnikają bezpośrednio do cebulek włosa i są wchłaniane przez skórę, odżywiając jej zewnętrzną i wewnętrzną warstwę. Zadaniem płukanki jest nie tylko nadanie jasnym włosom ładnego, chłodnego odcienia, ale również ochrona włosów przed zanieczyszczeniami i przed promieniami UV oraz utrzymanie właściwego pH skóry głowy.