roller do twarzy różowy kwarc

Naturalny bestseller ostatnich miesięcy, półszlachetny, pięknie wykonany, z różnymi kamieniami, które oddają swoją energię naszej skórze – roller do twarzy. Jaki wybrać? Kwarc czy jadeit? Jakie ma właściwości i jak poprawnie go używać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w artykule, który przygotowałam z myślą o każdej z nas, bo choć roller do twarzy jest niekonwencjonalną metodą pielęgnacji, to będzie służył osobom w każdym wieku i z różnymi potrzebami skóry.

Roller do twarzy – jaki wybrać? Roller jadeitowy czy kwarcowy?

roller do twarzy kwarcowy
Roller kwarcowy służy do masażu twarzy, który stymuluje mikrokrążenie skórne.

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytanie, jaki roller do twarzy wybrać, napiszę Wam kilka słów o tym wyjątkowym, z uwagi na swój wygląd i właściwości, akcesorium.

Rollery do masażu twarzy, zwane też wałeczkami, wałkami lub masażerami w tradycyjnej chińskiej medycynie znane są od setek lat i niezwykle doceniane wśród kobiet, którym zależy na zdrowo wyglądającej skórze twarzy, szyi dekoltu, bo, jak głosi powszechna opinia, to właśnie skóra na tych wskazanych obszarach powie nam najwięcej o kondycji i wieku swojej właścicielki.

W dobie pędzącego trybu życia, przełomowych odkryć technologicznych, coraz bardziej dostępnych zabiegów medycyny estetycznej, innowacyjnych receptur kremów o składzie dłuższym niż A4, znacznie częściej niż kiedyś chcemy być bliżej przyrody i jej naturalnych bogactw. Zachłyśnięcie nowinkami ze świata inżynieryjnego nie jest już tak mocne jak jeszcze parę lat temu i jak na dłoni widać, jak wiele osób szuka ukojenia w naturze, powrotu do korzeni, odnalezienia przyjemności płynącej z prostych czynności i czystych intencji.

Nieodłączonym elementem tych zachowań jest docenianie stylu życia w stylu slow i zero waste, i powracanie do znanych od lat rytuałów, smaków i zabiegów pielęgnacyjnych. Ten trend można również zobaczyć w świecie beauty, który zwraca się ku naturalnych kosmetykom, wykorzystującym dobro roślinnych ekstraktów, olejów, glinek, a także minerałów, do których bez wątpienia należą właśnie kamienie szlachetne i półszlachetne, z których są wykonane rollery do twarzy.

W temacie wegańskich i ekologicznych akcesoriów do pielęgnacji twarzy, może zainteresować Cię artykuł o rękawicy Glov.

Drogeryjny hit

Światek influencerów urodowych oszalał na punkcie tego akcesorium, niemal na każdym instagramowym zdjęciu swego czasu można było zauważyć kompozycje różnych wariatów wałeczków do masażu twarzy, w klasycznym designie, którego stylu nie powstydziłaby się najbardziej luksusowa toaletka. Jednak to nie tylko piękny przedmiot, z którym warto się pokazać w tutorialu na YouTubie, ale przede wszystkim narzędzie słynące ze swoich naturalnych właściwości pielęgnacyjnych.

W drogeriach można znaleźć naprawdę sporo wariantów kamiennego rollera do twarzy. Spotkacie się z rollerami z różowego kwarcu, z jadeitu, ametystu, obsydianu, tygrysiego oka, kryształu górskiego czy opalu. Trudno się zdecydować, bo wszystkie z nich zachwycają swoim wyglądem i kuszą opalizującymi barwami. Do najbardziej popularnych należą te wykonane z jadeitu i różowego kwarcu. Dobrą informacją jest to, że tak naprawdę każdy wybór będzie trafny, ponieważ dobry roller do twarzy, wykonany z prawdziwych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, cechuje się podobnymi właściwościami pielęgnacyjnymi. W naszej drogerii znajdziecie roller do twarzy z różowego kwarcu marki Veoli Botanica.

Roller jadeitowy czy kwarcowy? Który lepszy?

roller do twarzy jadeitowy i kwarcowy
Roller do twarzy kwarcowy czy jadeitowy. Który wybierasz?

Wałeczki do masażu twarzy w tradycyjnej medycynie chińskiej były znane i stosowane od wieków. Tych, którzy odczuwają energię i moc płynącą z kamieni, zainteresuje informacja, że kamieniom wykorzystywanym w konstrukcji masażerów przypisuje się metafizyczne właściwości: jadeit nazywany jest kamieniem młodości, a różowy kwarc – kamieniem miłości.

Niezależnie o tego, czy wierzycie w potęgę podświadomości, czy twardo stąpacie po ziemi, oba kamienie korzystnie wpłyną na kondycję waszej skóry. Kamienie szlachetne i półszlachetne mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Wielowiekowa medycyna niekonwencjonalna, ale również współczesna kosmetologia ceni je sobie za to, że przez długi czas utrzymują stałą temperaturę na skórze.


Czy wiesz, że…

  • Jadeit – nazwa pochodzi od hiszpańskich słów piedra de hijada – kamień nerkowy. Z ostatniego członu hiszpańskiej nazwy ukuła się nazwa jad (żad). Jadeit jest kamieniem szlachetnym, a jego wartość zależy o faktury i przeźroczystości. Cena za materiał najwyższej jakości może oscylować od 20 tys. do 3 milionów dolarów, dlatego nie bez przyczyny chińskie przysłowie mówi, że „złoto jest drogie, ale jadeit bezcenny.”
  • Kwarc różowy to minerał ozdobny, który od wieków wykorzystywany był jako amulet. Swój niecodzienny kolor zawdzięcza dwóm pierwiastkom: tytanu i manganu, które w zależności od proporcji nadają mu barwę jasną, średnio różową lub intensywną.

Dobre rollery do twarzy to wysokiej jakości akcesoria, które wykonane są z metalu odpornego na korozję, najczęściej w kolorze różowego złota, bo ten jest uznawany za najbardziej wytrzymały. Najważniejsze jest jednak to, aby zamocowane między uchwytami kamienie były prawdziwe, bo tylko dzięki temu uzyskamy jakiekolwiek korzyści pielęgnacyjne.

Najczęściej spotykamy wałeczki do masażu twarzy, które składają się z rączki, za którą trzymamy wałek oraz dwóch kamieni – mniejszego i większego – umocowanych na jej dwóch końcach. Dostępne są również rollery, które mają tylko jeden kamień, przeważnie większy, służący do masażu większych obszarów twarzy; mały kamyczek w rollerze przydaje się przede wszystkim do masowania skóry pod oczami i innych trudno dostępnych miejsc.

Roller do twarzy – jaki wybrać ostatecznie?

Wybór może okazać się wcale nie taki trudny, bo okazuje się, że właściwości tych obu kamieni są do siebie bardzo podobne, więc podczas zakupów kieruj się po prostu własnym gustem i upodobnianiami kolorystycznymi. Jedną z ważniejszych różnic jest to, że roller kwarcowy bardziej trzyma chłód niż jadeitowy. Natomiast ten drugi ceniony jest za swoje wartości lecznicze: stymuluje krążenie limfy i domyka pory.

Jeżeli chcesz masaż poczuć bardziej i lubisz chłód, przed rytuałem włóż kamienny wałeczek do lodówki (nie do zamrażarki, bo to może spowodować popękanie naczynek), a następnie zacznij rolować nim twarz do momentu, aż przyjmie temperaturę skóry, czyli po prostu się ogrzeje. Rolowanie twarzy to bardzo przyjemny zabieg, a wykonywany regularnie, zgodnie ze sztuką, może przynieść zaskakujące efekty.

Warto jednak pamiętać o tym, że obietnica wyprasowanych zmarszczek i gładkiej skóry jak u niemowlaka to tylko trik marketingowy. Jednego możesz być pewna – mając na podorędziu wałeczek jadeitowy lub kwarcowy poprawisz wygląd swojej skóry, zmniejszając worki pod oczami, usuwając opuchliznę po długiej i intensywnej nocy, wspomożesz krążenie krwi i przyspieszysz metabolizm tkanek. A poza tym, czy jest coś przyjemniejszego od masażu? 😉

Oczywiście warto również zainwestować raz na jakiś czas w manualny masaż drenujący wykonywany w gabinecie. Aby uruchomić mięśnie twarzy, zwiększyć elastyczność skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych, warto również poznać tajniki jogi dla twarzy, która nauczy cię dobrych nawyków, mikroćwiczeń, które pokażą ci, jak wiele jeszcze nie wiesz o swoich mięśniach twarzy – co one potrafią i jak bardzo można je wyćwiczyć.

Jak działa masaż rollerem do twarzy? Zimny drenaż

Poznaj właściwości tych akcesoriów:

  • drenaż limfatyczny twarzy znosi obrzęki i opuchnięcia,
  • poprawia krążenie limfy,
  • przyczynia się do polepszenia metabolizmu tkanek, zwiększając ich dotlenienie,
  • delikatnie poprawia owal twarzy (w zależności od częstotliwości użytkowania i ogólnej kondycji skóry),
  • wygładza niewielki zmarszczki (patrz wyżej),
  • zmniejsza wydzielanie sebum,
  • przyjemnie chłodzi,
  • poprawia koloryt cery,
  • usuwa oznaki zmęczenia,
  • przynosi ukojenie.

Jak używać rollera do twarzy? Poznaj technikę w kilku krokach

Pielęgnacja twarzy roller, maska, serum
Masowanie twarzy rollerem możesz wykonywać bez użycia kosmetyków lub z wykorzystaniem kremu czy ulubionego serum. Przetestuj obie opcje i wybierz najlepszą dla siebie.

Kamiennych masażerów do twarzy używamy na świeżo oczyszczoną skórę, bez żadnych kosmetyków. Jeżeli lubimy połączyć roller z jakimś preparatem, wybierzmy na przykład lekki olejek różny lub krem pod oczy, aby uzyskać lepszy poślizg i mocniejsze odczuwanie masażu. Jak już zostało wspomniane wyżej, wałeczki z kamieniami naturalnie chłodzą skórą, a jeżeli chcemy osiągnąć mocniejszy efekt przyjemnego mrowienia, na przykład latem, warto ten przyrząd przed zabiegiem włożyć do lodówki.

Masowanie twarzy zaczynamy od środka twarzy, wykonując ruchy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych. Najpierw roluj czoło, zaczynając od jego środka w kierunku skroni. Później przejdź od skroni w dół, sięgając do ucha. W kolejnym kroku zajmij się policzkami. Zacznij od miejsca przy skrzydełkach nosa i kieruj się do ucha. Trzymaj się zasady od wewnątrz na zewnątrz. Podobnie postępujemy ze skórą na brodzie i pod oczami. W tym miejscu użyj mniejszego kamyczka na rollerze i kontroluj swój ucisk, aby nie był za mocny, ponieważ skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i cienka, więc łatwo o siniaka. Nie zapominajmy również o szyi i dekolcie.

Taki masaż powinnyśmy wykonywać kilka razy w tygodniu, skrupulatnie powtarzając ruchy po kilka razy. Po skończonym zabiegu przemyj wałeczek pod wodą z ewentualnym dodatkiem delikatnego żelu do mycia twarzy i roller jest gotowy do kolejnych działań.

Dobra rada na koniec: bądź regularna i nie nakładaj zbyt dużo kosmetyków przed masażem wałeczkiem, bowiem jest on niemal samowystarczalny, a rolowanie skóry jego idealnie gładką powierzchnią fenomenalnie poprawia jej wgląd i napięcie.

Roller do twarzy – efekty

Jednym z pierwszych różnic, jakie zauważysz jest znikająca opuchlizna pod oczami. Efekty regularnego stosowania rollera do twarzy wpływa na zmniejszenie widoczności porów i stopniowe wygładzanie zmarszczek. Dzięki ruchom masującym produkt poprawia wchłanianie kosmetyków do pielęgnacji, których składniki wnikają lepiej i skuteczniej wpływają na wybrane dolegliwości. Roller do twarzy daje efekty również mniej widoczne: bardziej zrelaksowana skóra, rozluźnione mięśnie i przyjemne uczucie wygładzenia skóry.