Róże do policzków

Róże do policzków pozwalają nam w łatwy i szybki sposób uzyskać efekt wypoczętej twarzy i młodzieńczej świeżości. Delikatny rumieniec stworzony przy użyciu różu pięknie wykończy makijaż, ożywi twarz, a nawet odejmie nam lat. Ważne jest by dobrze dobrać odcień i rodzaj różu zarówno do naszej karnacji, jak i do rodzaju makijażu. Źle dobrany może nas postarzyć lub stworzyć komiczny efekt wymalowanej lali. Natomiast idealnie dopasowany sprawi, że będziemy wyglądać na wypoczętą, pełną energii i radosną. Jest to jeden z tych kosmetyków, w przypadku których zawsze sprawdza się zasada, że mniej znaczy więcej. Różem wystarczy jedynie delikatnie musnąć policzki, tak by nie stworzyć efektu maski. Poza tym róż może pełnić rolę zbliżoną do pudru brązującego i w połączeniu z rozświetlaczem pięknie modelować owal twarz, ukrywając to, czego nie chcemy eksponować, a podkreślając te elementy, które w sobie lubimy najbardziej. Zdecydowanie róże do policzków powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, jako jeden z podstawowych kosmetyków, a inspiracji można szukać w kategorii Róże do policzków.

W bogatej ofercie mamy do wyboru nie tylko różne kolory, ale także różne formuły, dające odmienny efekt końcowy:

  • róż w pudrze – daje aksamitne i wyrafinowane wykończenie; aplikować należy go przy użyciu specjalnego pędzla na najwyższych partiach kości policzkowych;
  • róż w kremie – pozwala uzyskać na policzkach aksamitny efekt glow, czyli rozświetlenia; najłatwiej aplikować go opuszkami palców w niewielkich ilościach, by nie stworzyć na skórze ciemnej plamy;
  • róż w płynie – idealny wybór dla kobiet, które lubią naturalne i subtelne wykończenie makijażu; ten rodzaj różu aplikujemy lekko wklepując kosmetyk opuszkami palców, tak by równomiernie rozprowadzić go na policzkach.
Kosmetyki do makijażu twarzy
Kosmetyki do makijażu twarzy warto dobierać dopasowując odcień do swojej karnacji, dotyczy to także różu do policzków.

Typ karnacji, a róż

Producenci kosmetyków oferują różne rodzaje i odcienie różów. Przy wyborze odcienia powinnyśmy zawsze kierować się przede wszystkim typem naszej karnacji, stylem życia i charakterem. To oczywiste, że inne odcienie pasują blondynkom o jasnej karnacji i niebieskich oczach, a inne energetycznym brunetkom w typie południowym. Róże do policzków mają subtelnie podkreślać naszą naturalną urodę, a nie szpecić. Przy wyborze odcienia różu musimy wziąć pod uwagę także naturalne światło, które pada na twarz, dlatego zaleca się stosowanie innych odcieni wiosną i latem, a innych jesienią i zimą. I tak, latem najlepiej sprawdzą się odcienie ciepłe, koralowe, z żółtym pigmentem, a zimą z kolei odcienie chłodne, od blado-herbacianych, aż po fuksję.

Niektóre kobiety zawsze wybierają subtelne odcienie różu, które niemal zlewają się z ich karnacją. Inne natomiast lubią postawić na mocny akcent. I każda z nich osiągnie piękny efekt, jeśli tylko zastosuje się do kilku podstawowych zasad. Wszelkie odcienie fuksji najlepiej wyglądają u pań o bardzo jasnej, porcelanowej cerze, zwłaszcza w okresie zimowym, przy chłodnym świetle. W sezonie letnim, gdy światło jest ciepłe, lekko złociste, panie o jasnej karnacji powinny stawiać na róże do policzków w odcieniach morelowych i łososiowych. Panie o ciemniejszej, ciepłej karnacji powinny zimą wybierać subtelne odcienie herbaciane lub wpadające w delikatny brąz, a zdecydowanie unikać odcieni morelowych, które sprawią, że ich cera będzie wyglądać na szarą i zmęczoną. Podstawową zasadą jest wybór różu w tej samej tonacji, co kolor skóry: panie o ciepłym odcieniu wybierać powinny odcienie ciepłe, a unikają odcieni chłodnych. Posiadaczki chłodnej karnacji postępują dokładnie odwrotnie. Dzięki tej prostej zasadzie unikniemy nieprzyjemnych wpadek.

Róż dobrany do okazji i rodzaju makijażu

Jeśli wiemy już, jakie odcienie pasują do naszej karnacji, warto zastanowić się nad dopasowaniem różu do okazji i rodzaju makijażu. Przy mocnym, wyrazistym makijażu możemy sobie pozwolić na intensywny odcień, który interesująco podkreśli nasz look. Jeśli głównym punktem naszego makijażu mają być mocne, ciemne usta – postawmy na róże do policzków w odcieniach bordowych lub brązowych, w tonacji zbliżonej do tonacji pomadki. Natomiast, subtelny i stonowany makijaż, aż prosi się o delikatny i dziewczęcy odcień różu. Z kolei w makijażu w stylu nude pięknym akcentem będzie róż w odcieniu brzoskwiniowym. Róż do policzków musi zawsze pasować odcieniem do palety kolorystycznej wykorzystanej w makijażu, co pozwoli nam uzyskać efekt świeżej i promiennej cery.