sugar skull make-up

Sugar skull make-up to makijaż, który nawiązuje do tradycyjnych calaveras. Elementem przewodnim tego makijażu są „cukrowe czaszki”. Motyw czaszki w makijażu na Halloween pojawia się wielokrotnie, ale ten nawiązujący do tradycyjnego meksykańskiego malowania twarzy jest wyjątkowy.


Spis treści:

  1. Sugar skull make-up – inspiracja Dia de los Muertos
  2. Sugar skull make-up – krok po kroku
    2.1. Tipy: czaszka – malowanie twarzy

Polecane produkty:


Sugar skull make-up – inspiracja Dia de los Muertos

Sugar skull make-up to w tłumaczeniu z języka angielskiego „makijaż w cukrowe czaszki”. Jaki związek mają z makijażem? Wszystkie drogi w tym przypadku prowadzą do Meksyku. W języku hiszpańskim “cukrowe czaszki” nazywa się calaveras, czyli według Wikipedii “przedstawienie ludzkiej czaszki w postaci jadalnych lub dekoracyjnych czaszek wykonanych z cukru lub gliny używanych podczas obchodów Święta Zmarłych Dia de los Muertos”.

Najpopularniejszą calaverą jest La Calavera Catrina. Figurka została stworzona na początku XX wieku i pokazuje kobietę z wyższych sfer ucharakteryzowaną na szkielet kobiety w sukni i z kapeluszem z piórami. To właśnie ona stała inspiracją dla wielu motywów wykorzystywanych podczas Święta Zmarłych. To święto jest pełne symboliki, jednak całkiem różnej niż ta w naszym kraju. Meksykanie świętują ten czas z radością, głośno i kolorowo, spędzając czas na biesiadach przy grobach swoich bliskich, ponieważ wierzą, że śmierć nie jest straszną rzeczą, a kolejnym etapem życia.

W dzisiejszym tutorialu podjęliśmy wyzwanie stworzenia makijażu sugar skull. Jeżeli jesteście ciekawe, jak go wykonać, koniecznie zobaczcie nasz materiał wideo.


Prosta charakteryzacja? Zobacz makijaż na Halloween


Sugar skull make-up – krok po kroku

Jak wykonać makijaż sugar skull? W tym roku postawiliśmy na efektowną, ale prostą do wykonania stylizację. W makijażu halloweenowym wykorzystaliśmy kosmetyki, które są ogólnie dostępne, aby każda z Was mogła odtworzyć ten makijaż. Tym samym obalamy mit, że makijaże, które są charakteryzacją, wykonuje się przy użyciu specjalistycznych kosmetyków i farb.

  1. Lumene Blur – podkład wygładzający nr 02 Soft Honey będzie naszą bazą dla całego makijażu. Nakładamy go gąbeczką cienką warstwą i wpracowujemy w skórę twarzy. Dzięki temu uzyskamy maksymalne krycie. Ten etap makijażu wykończymy pudrem, co sprawi, że skóra będzie dobrze zmatowiona i przygotowana na pozostałe, kolorowe kosmetyki.
  2. W drugim etapie przechodzimy do szkicu pajęczyny na czole. Do tego zadania użyłyśmy czarnego linera marki Affect. W naszym filmie zobaczysz krok po kroku, jak wykonać poszczególne etapy tego rysunku. Następnie cieniami z palety marki Ingrid Pina paleta cieni do powiek podkreśliliśmy linie wcześniej zaznaczone linerem.
  3. Nos w naszym makijażu został ucharakteryzowany na kościotrupa. Zobacz, w jaki sposób powstał ten malunek. To naprawdę nic trudnego, a wygląda bardzo realnie i interesująco.
  4. Sugar skull makijażu oczu będzie najbardziej wymagającym elementem całego make-upu na Halloween, który jednoznacznie zdefiniuje jego rys i pokaże nawiązanie do sugar skull. Warto pamiętać również o brwiach, które należy włączyć w ten szkic. Aby nasz rysunek był precyzyjny, wizażystka zdradziła tip, który niezwykle ułatwi pracę. Sprawdź, jaki! Sięgamy po pomadkę marki Golden Rose My Matte Lip Ink Matte nr 13 w kolorze głębokiej czerwieni. Kolor aplikujemy na górną i dolną powiekę, a następnie wszystko starannie rozblendowujemy, łącząc liner razem z pomadką. Po skończeniu nakładania mokrych kosmetyków, przejedziemy do setowania ich kosmetykami suchymi, czyli cieniami do powiek. Z palety wybieramy czarny cień i nakładamy go na wcześniej położony czarny liner, aby nasycić bardziej kolor. Podobnie postępujemy z czerwonym cieniem do powiek, którym wzmacniamy czerwony kolor pomadki nałożony na powieki. Makijaż oczu sugar skull kończymy przyklejeniem czerwonych kryształków wokół konturu i sztucznych rzęs marki Clavier Quick Premium Lashes rzęsy na pasku Glam Madame 829.

TIPY: CZASZKA MALOWANIE TWARZY

  • Stawiając niewielkie kropeczki przy pomocy eyelinera, obrysowujemy cały kontur oczu łącznie z obszarem pod oczami i z brwiami. Następnie łączymy wszystkie kropeczki. Tak powstaje obrys oczu przypominający wielkie okulary. Kolejnym krokiem jest roztarcie granic linera do wewnątrz, aby pogrubić linie i zaciemnić obszar.
  • Pracując na różnych konsystencjach kosmetyków, pamiętajmy, aby łączyć je względem tych samych formuł, czyli: kremowe do kremowych, suche do suchych. Dzięki temu unikniemy nieestetycznego efektu „błotka”.

5. Cieniowanie policzków za pomocą czarnego linera. Prowadzimy linię od ucha pod linią kości jarzmowej i na dół. Aby policzki wyglądały na zapadnięte i kościste, rozcieramy czarny liner pędzelkiem w dół, aby stworzyć czarny cień opadający na policzki.

6. Makijaż ust. Szkicujemy zęby i zarys szczęki. Od kącików ust wyprowadzamy kreskę, która połączy się z cieniem na policzkach. Drugą kreskę prowadzimy przez środek ust do nosa i na brodę, a następnie rysujemy kolejne pionowe kreski w niewielkich odstępach przez środek ust, tworząc iluzję zębów.

7. W kolejnym etapie przechodzimy do odcięcia żuchwy linerem. Linię prowadzimy od wcześniej narysowanego konturu i prowadzimy ją wzdłuż żuchwy, ale w taki sposób, aby była widoczna. Linią schodzimy w dół, na szyję, a następnie wszystko cieniujemy i wzmacniamy czarnym cieniem, aby uzyskać większą głębię. W efekcie ma nam powstać czarny golfik na szyi – tak obrazowo możemy to nazwać. Cały proces zobaczysz w naszym tutorialu.

8. Doklejenie czerwonych kryształków w makijażu oczu. Można dostać kryształki samoprzylepne lub takie, które nakleimy przy pomocy kleju do sztucznych rzęs. To zadanie wymaga precyzji i cierpliwości, ale rezultat jest niesamowity!


Polecane produkty:


Jak Wam się podoba look sugar skull? Hipnotyzujący, prawda? Jesteśmy pewne, że wykonanie tego makijażu sprawi Wam ogromną przyjemność. Halloween w takim wydaniu nabierze nowego wymiaru. Pomaluj się razem z nami. Zobacz wideo!