Świece zapachowe Yankee Candle

W codziennym życiu zapachy są dla nas bardzo ważne – można je kolekcjonować podobnie jak wspomnienia i przywoływać dzięki nim dobre skojarzenia i emocje. Jednym z najprostszych sposobów na wprowadzenie do swojego domu ulubionego zapachu jest zapalenie aromatycznych świec lub wosków zapachowych.

Dzisiaj opowiem Wam o świecach Yankee Candle, które niedawno pojawiały się w naszej drogerii horex.pl

Świece Yankee Candle – wejdź do świata zapachu

Świeca zapachowa Yankee Candle
Szklany słój wypełniony magicznym, czarnym woskiem to nie tylko piękna ozdoba, ale przede wszystkim niezapomniane doznania zapachowe. Nuty kokosowe są idealnie wyważone, a zapach utrzymuje się przez długi czas.

Amerykańska marka Yankee Candle jest bardzo dobrze znana miłośnikom świec, którzy już od wielu lat mogą cieszyć się wonnymi wyrobami w szklanych słojach o najróżniejszych zapachach. Yankee Candle narodziło się dzięki nieograniczonej fantazji Mike’a Kitterdge’a, który pierwszą świecę stworzył dla swojej mamy ze starych kredek pod koniec lat 60. XX wieku. Do tej pory Yankee Candle wypuściło na rynek ponad 150 zapachów, a ich produkty znane są w ponad 70 krajach.

Yankee Candle znane jest z tego, że potrafi odtworzyć nawet najbardziej nietypowe zapachy. Trzeba przyznać, że są w tym mistrzami. Nie sposób odmówić im niezwykłej wrażliwości na doznania sensoryczne, która jest niezbędna, aby tak skomponować olejki eteryczne, by oddawały zapach drewna wyrzuconego przez wzburzone fale na brzeg morza, gwiazd nad Kilimandżaro, czy spokojnego i cichego miejsca.

Aromaterapia – lek na całe zło

Świeca Yankee Candle
Aromaterapia w domu jest nie tylko przyjemna, ale również bardzo pomocna, jeżeli chcemy się rozluźnić po ciężkim dniu. Zapachy przywołują dobre emocje i pomagają wyciszyć zmysły.

Nie ma nic bardziej odprężającego ciało i wyciszającego zmysły jak rytuały zapachowe, które czynią odpoczynek czymś naprawdę wyjątkowym, z pogranicza metafizyki. Blask i intymne światło świec, delikatnie mrugający płomień to idealny sposób na stworzenie przyjemnej i relaksującej atmosfery w swoim domu.

Yankee Candle dba o nasze nosy, dlatego kolorowe woski, które wypełniają eleganckie, szklane słoje są wytwarzane z czystego parafinowego i sojowego wosku, 100% bawełnianych knotów i naturalnych olejków eterycznych.

Zapachy świec inspirowane są życiem codziennym, naturą, ale również tak abstrakcyjnymi skojarzeniami jak Angels Wings, czyli skrzydła anioła. Zapach magicznej, letniej nocy, a może coś bardziej tradycyjnego – sok ze świeżego kokosa, lawenda, cedr, werbena, czy trawa cytrynowa i imbir – wybór należy do Twojego nosa. Świece Yankee Candle podobnie jak perfumy mają nuty zapachowe: górne (głowy), środkowe (serca) i nuty dolne (głębi).

Naprawdę duży wybór świec może z początku przytłaczać, szczególnie jeżeli jesteśmy początkujący w tej dziedzinie, ale z pomocą przychodzi nam sam producent, dzieląc świece na kilka linii zapachowych: Fresh, Floral, Fruit, Food & Spice, Festive. Zapach unosi się w powietrzu przez długi czas i osnuwa wszystkie pomieszczenia w domu. Jest przy tym nienachalny i prawdziwy, nie wyczujemy w nim chemicznych dodatków.

Świece Yankee Candle są nietoksyczne, a szkło jest odporne na wysokie temperatury. Świece występują w trzech rozmiarach – małe 104 gramowe, średnie 411 gramowe i duże 623 gramowe. Najmniejsze wystarczają na ok. 40 godzin palenia, średnie będą cieszyły nas zapachem do 90 godzin, natomiast największe świece będą paliły się aż 150 godzin.

Świece Yankee Candle – sztuka użytkowania

Pierwsze zapalenie świecy Yankee Candle wymaga krótkiej instrukcji, dzięki której świeca będzie paliła się długo, spokojnie i równomiernie.

Jak dobrze wypalać świece Yankee Candle?

Wystarczy pamiętać, aby przed pierwszym zapaleniem przyciąć kont do długości ok. 3 mm. Dzięki temu świeca nie będzie kopcić, a płomień pozostanie stabilny. Warto też pamiętać, aby pierwsze palenie świecy trwało nieprzerwanie ok. 3-4 godzin, aby wosk miał czas roztopić się równomiernie, na całej górnej powierzchni, aż do brzegu szkła. W ten sposób zapobiegniemy tunelowaniu się świecy. Jeżeli świeca zacznie dymić, należy ją zgasić i ponownie przyciąć knot.

W drogerii horex.pl znajdziecie również inne produkty Yankee Candle – woski zapachowe, kuleczki zapachowe, świeczniki, kominki do wosków, patyczki zapachowe, woski do elektrycznego kominka, czy zawieszki zapachowe do samochodu.

Moja opinia

Jako wielka fanka smaku i zapachu kokosa wybrałam dla Was świece o zapachu kokosa – w wersji białej i czarnej. Zapach urzeka, jest soczysty i świeży. Dużym atutem dla mnie jest to, że armat kokosowy długo utrzymuje się w powietrzu, ale nie jest to uciążliwe i duszące. Zapach szybko staje się naturalną częścią wnętrza – tak jak ulubiona lampa, czy poduszka – nie zauważa się go po pewnym czasie, po prostu jest. I to mi pasuje 🙂