kobieta po zabiegu prostowania włosów złotymi proteinami

Złote proteiny na włosy są rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują skutecznej regeneracji dla swoich kosmyków. Jak działają złote proteiny? Jakich efektów po zabiegu można się spodziewać? Czym się różni ta kuracja od keratynowego prostowania włosów i nanoplastii? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.


Spis treści:

 1. Złote proteiny na włosy – odmienią wygląd Twoich włosów
 2. Złote proteiny zabieg – jak działa i ile kosztuje?
 3. Złote proteiny na włosy – efekty, jakie uzyskasz
 4. Złote proteiny Diana – prostowanie włosów złotymi proteinami
 5. Złote proteiny czy keratyna?
 6. Złote proteiny a nanoplastia

Polecane produkty:


Złote proteiny na włosy – odmienią wygląd Twoich włosów

włosy przed i po zabiegu złotymi proteinami

Złote proteiny na włosy to intensywna kuracja odżywcza dla włosów, która przede wszystkim zyskała popularność w kręgu gwiazd dużego ekranu i estrady, jednak od dłuższego czasu cieszy się również powodzeniem wśród kobiet chcących uzyskać wspaniały efekt lśniących, gładkich i prostych w losów. Aktualnie zabieg złotych protein na włosy można znaleźć w ofercie renomowanych salonów fryzjerskich, gdzie wykwalifikowana kadra po szkoleniu zajmuje się tą formą kuracji dla zniszczonych włosów.

Jak złote proteiny działają na włosy? Zanim wyjaśnimy clue całego tego zabiegu, warto wiedzieć, czym w ogóle są proteiny? To złożone aminokwasy lub białka będące najważniejszym budulcem naszego organizmu. Są także budulcem włosa, ponieważ wnikają w jego strukturę i wypełniają w niej ubytki, które sprawiają, że włosy są zniszczone, a końcówki rozdwojone. Metionina to rodzaj protein, które sprawdzą się w przypadku pielęgnacji włosów, które nadmiernie wypadają, ponieważ stymuluje ich wzrost. Tauryna z kolei jest aminokwasem, który będzie odpowiedni dla włosów cienkich, które utraciły objętość. Włosy wysokoporowate najbardziej skorzystają z regenerującej mocy takich protein wielkocząsteczkowych, jak elastyna, kolagen, keratyna czy jedwab.

Proteiny wnikając w głąb włosa, wzmacniają go od wewnątrz, sprawiając, że pasma są mniej skłonne do wypadania. Dlatego uważa się, że złote proteiny są szczególnie zalecane dla posiadaczek uszkodzonych, matowych, suchych i łamliwych włosów. Okażą się również wybawieniem dla włosów poddawanych regularnie intensywnym zabiegom, takim jak farbowanie czy rozjaśnianie kosmyków.

Proteiny, emolienty i humektanty to składniki, które znajdziemy w powszechnie dostępnych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Zachowanie balansu pomiędzy nimi (równowaga PEH) jest zalecane każdemu, aby włosy zyskały odpowiednią dawkę nawilżenia, odżywienia i ochrony przed wysuszeniem.

Kiedy warto zainteresować się tym zabiegiem? Gdy zauważmy, że domowa pielęgnacja nie przynosi spodziewanych efektów. Odżywki do włosów i maseczki do włosów kupowane w drogeriach nie zawsze bowiem wystarczą do odbudowania znaczących zniszczeń w strukturze włosów. Wówczas warto jest skorzystać z profesjonalnych zabiegów regenerujących włosy, które znajdziemy w ofercie salonów fryzjerskich.


Czy wiesz, jak szybko rosną włosy u człowieka? Dowiedz się!


Złote proteiny zabieg – jak działa i ile kosztuje?

Zabieg złotych protein polega na aplikacji wysoko odżywczej maski proteinowej. Przeważnie cała procedura w salonie fryzjerskim rozpoczyna się od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Włosy należy osuszyć chłodnym strumieniem powietrza. Na drugim etapie nakłada się maskę proteinową na włosy i pozostawia się ją na kosmykach przez około 30 – 40 minut. Po upływie określonego czasu należy zmyć starannie maskę i wysuszyć włosy. Można je również później wyprostować keratynową prostownicą. Kuracja z użyciem złotych protein dogłębnie nawilża włosy, odbudowuje je, wygładza i nadaję mocny połysk.

Maska proteinowa posiada formułę bogatą w aminokwasy, które uzupełniają ubytki w strukturze włosów. Aplikacja preparatu ze złotymi proteinami prostuje włosy, więc taki zabieg sprawdzi się w przypadku kosmyków, które są niesforne i nie chcą się układać.

A ile kosztuje zabieg złote proteiny? Cena waha się pomiędzy 300 zł a 500 zł. Choć to jednorazowo spory wydatek, pocieszające jest to, że efekt po jego wykonaniu utrzymuje się nawet przez 6 miesięcy.

Złote proteiny na włosy – efekty, jakie uzyskasz

złote proteiny na włosy efekty kuracji

Poznawszy już właściwości kuracji złotymi proteinami, pewnie jesteś ciekawa, jakich efektów możesz się spodziewać po niej? To oczywiste, ale należy sobie zdawać sprawę, że to, jak Twoje włosy będą się prezentowały po zabiegu, zależy od wielu indywidualnych uwarunkowań i nie zawsze efekt będzie identyczny jak u Twojej koleżanki.

Rezultaty prostowania włosów złotymi proteinami:

 • intensywne nawilżenie włosów,
 • wyraźne zmiękczenie włosów,
 • uzyskanie blasku,
 • wypełnienie ubytków w strukturze włosów poprzez aminokwasy, które łączą się z cysteiną,
 • skuteczna regeneracja i odżywienie zniszczonych i osłabionych włosów.

Prostowanie proteinowe wpływa na zmianę konstrukcji i kondycji wszystkich typów włosów. Wygładza i pogrubia je. Niweluje puszenie i nadaje intensywny blask. Sam zabieg będzie najlepszy dla włosów grubych i falistych, kręconych, suchych i rozjaśnianych o każdym stopniu porowatości.

Sam zabieg został stworzony dla profesjonalnych fryzjerów, którzy przejdą wcześniej odpowiednie szkolenie produktowe i zdobędą niezbędną wiedzę do wykonania kuracji proteinowej w bezpieczny sposób i na jak najwyższym poziomie.


Przeproteinowane włosy – jak tego uniknąć?


Złote proteiny Diana – prostowanie włosów złotymi proteinami

Złote proteiny Diana to produkty przeznaczone do prostowania włosów w salonach fryzjerskich. Formuły tych preparatów zawierają cenne składniki odżywcze, takie jak kolagen, proteiny roślinne, pantenol o działaniu nawilżającym, kwas hialuronowy, który magazynuje wodę wewnątrz włosa oraz mocznik o właściwościach zmiękczających pasma. Wyjątkowym składnikiem całej tej formuły jest kwas glioksalowy, który odpowiada za wyprostowanie włosów, ponieważ tworzy wiązania keratynowe.

To rewolucyjna receptura bogata w białka roślinne, które uzupełniają ubytki wywołane przede wszystkim zabiegami chemicznymi, ale również nieodpowiednią pielęgnacją i nadmiernym stosowaniem prostownicy czy suszarki.

Zabieg złote proteiny Diana dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, takich jak proteiny, emolienty i humektanty. Intensywnie nawilża pasma i regeneruje uszkodzą strukturę włosów. W efekcie tak zaawansowanej pielęgnacji kosmyki stają się zdrowsze, elastyczne, miękkie i lśniące.

Złote proteiny czy keratyna?

gładkie proste i lśniące włosy

Keratynowe prostowanie włosów to niezwykle popularny zabieg, który sprawa, że włosy staja się proste, lśniące i gładkie, a także wyraźnie wzmocnione i odżywione. Jak widać są to efekty bardzo podobne do uzyskania podczas kuracji złotymi proteinami. Jedną z najważniejszych różnić pomiędzy tymi zabiegami jest skład konkretnych preparatów wykorzystywanych podczas procesu prostowania włosów. W przypadku keratynowego zabiegu najczęściej stosowany jest formaldehyd, dlatego też z tego zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży. Złote proteiny to z kolei formuły bez tego składnika, dlatego mogą być stosowane u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Poza tym efekty po użyciu złotych protein utrzymują się nawet do pół roku, a w przypadku keratynowego prostowania nawet o połowę krócej. Warto wiedzieć również, że po wykonaniu zabiegu z keratyną można myć włosy i je spinać dopiero po 2 – 3 dniach. Również farbowanie włosów dozwolone jest dopiero po 2 tygodniach od zabiegu.

Złote proteiny a nanoplastia

Nanoplastia to zabieg, który polega na trwałym wyprostowaniu włosów przy użyciu specjalnego preparatu i prostownicy. W odróżnieniu od złotych protein w tym zabiegu główną rolę pełni karbocysteina oksoacetamidowa, która jest połączeniem kwasu octowego, kwasu glioksylowego i cysteiny. Ponadto produkty do nanoplastii opierają się o organiczne składniki, m.in. proteiny, kolagen, olej arganowy, czy masła roślinne. Podobnie jak w przypadku proteinowego prostowania włosów efekty po nanoplastii utrzymują się nawet do 6 miesięcy nawet przy włosach mocno kręconych. Oba zabiegi różnią się także czasem wykonania – przy prostowaniu złotymi proteinami spędzimy u fryzjera mniej więcej 2 – 2,5 godziny, a przy nanoplastii nawet do 6 godzin.

Wszystkie wymienione zabiegi prostowania włosów: złote proteiny, nanoplastia i keratyna posiadają swoje wady i zalety, a o ich wyborze powinien decydować doświadczony fryzjer, który będzie najlepiej wiedział, czego nasze włosy najbardziej potrzebują.

Złote proteiny to kolejny sposób na gładkie, proste i lśniące włosy przy wykorzystaniu masek do włosów z aminokwasami. Jeżeli nie możesz dojść do porozumienia ze swoimi włosami, stosując jedynie pielęgnację domową, zafunduj im choć raz w roku taki zabieg, a na pewno uzyskasz zaskakujący i długotrwały efekt wyprostowanych i błyszczących włosów.


Polecane produkty: