Anwen-kosmetyki-do-wlosow

Wydawać by się mogło, że pielęgnacja włosów to temat wszystkim znany, o którym powiedziano już wiele. Bo cóż w tym trudnego? Regularne mycie włosów, nakładanie odżywki, ewentualnie maski, suszenie, modelowanie i utrwalanie fryzury. Dla każdej z nas to przepracowana tysiące razy rutyna. Często zdarza się jednak, że taka podstawowa pielęgnacja nie wystarcza, a nasze włosy niestety nie prezentują się dobrze – są matowe, suche i twarde. Jak przywrócić je do życia? Z pomocą przychodzą kosmetyki Anwen i dość enigmatyczne pojęcie – porowatość włosów.

Co to jest porowatość włosów? Zgłębiamy budowę włosa

Anwen kosmetyki do wlosow maska szampon serum
Anwen oferuje szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów, które zawierają naturalne ekstrakty. Porowatość włosów to jeden z najważniejszych aspektów branych pod uwagę podczas tworzenia formuł kosmetyków marki Anwen. Warto pamiętać, że kompleksowa pielęgnacja włosów to stosowanie odżywki, maski do włosów, olejków, a także serum na końcówki i szamponu peelingującego skórę głowy.

Aby dobrze zrozumieć to pojęcie, należy wiedzieć, jak zbudowane są włosy. To niewielkie łuski tworzą powierzchnię naszych włosów i stanowią naturalną, zewnętrzną ochronę dla kosmyków. Porowatość włosów ustala się na podstawie kąta odchylenia łusek od kory włosa. W zależności od poziomu odchylenia łusek od powierzchni włosów, możemy rozróżnić trzy rodzaje włosów: niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate.


Porowatość włosów to bardzo ważna zmienna podczas ustalania odpowiedniej pielęgnacji włosów. Rozpoznajemy ją po stanie kosmyków i w zależności od tego, jaką porowatość mają nasze włosy, dobieramy konkretne preparaty – szampony, odżywki, maski i olejki do włosów.

Kosmetyki Anwen do pielęgnacji włosów zawierają naturalne ekstrakty i oleje. Stanowią wyjątkową pomoc, dzięki której z łatwością ustalisz dogodny plan regeneracji, oczyszczania i nawilżania włosów.

To marka, która uwielbia włosy, ponieważ została stworzona przez włosomaniaczkę Annę Kołomycew, która dzięki swojej wiedzy na temat porowatości włosów stworzyła linie kosmetyków dopasowanych do preferencji wszystkich ich typów.


Jak określić typ porowatości włosów? Poznaj cechy charakterystyczne Twoich włosów

Anwen szampon i peeling do skory głowy
Delikatny peeling do skóry głowy dokładnie usunie zrogowaciały naskórek, oczyści skórę głowy i pobudzi wzrost nowych włosów. Szampon o zapachu pomarańczy z bergamotką sprawdzi się w pielęgnacji włosów normalnych i przetłuszczających się.

To jak bardzo rozchylone są łuski włosów, często warunkowane jest genetycznie. Profesjonalnie porowatość włosów rozpoznaje się pod mikroskopem. Jednak w warunkach domowych również możemy dowiedzieć się, do której grupy należą nasze włosy. Przyda się tutaj obserwacja kondycji kosmyków i poznanie najważniejszych faktów na temat każdego z trzech rodzajów włosów.

  • Włosy niskoporowate to takie, które są zdrowe, gładkie i pełne blasku. Pod palcami są miękkie i układają się w taflę włosów. Trudno poddają się jakiejkolwiek stylizacji – niezmiennie wracają do swojej naturalnej formy i bardzo trudno je ujarzmić. Niskoporowatość oznacza, że łuski włosów ściśle przylegają do siebie, tworząc gładką powierzchnię. Ten rodzaj włosów pokocha olejki do włosów, które mają małe cząsteczki, bo tylko takie będą w stanie przeniknąć pomiędzy ciasno ułożone łuski włosów. Wybieraj lekkie oleje do włosów – olej kokosowy, babassu, masło shea, czy masło kakaowe.
  • Włosy średnioporowate to najczęściej występujący rodzaj włosów. Takie włosy posiadają zarówno cechy włosów wysokoporowatych, jak i niskoporowatych. Określamy je jako normalne. Są dość łatwe w stylizacji, ale nie tak samo jak włosy wysokoporowate. Nie są suche, w miarę gładkie, ale nie tak śliskie jak włosy niskoporowate. Do ich pielęgnacji najlepsze będą oleje o średnich cząsteczkach, czyli takie, które obfitują w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 7 i 9, na przykład olej śliwkowy, oliwa z oliwek, olej winogronowy, czy kameliowy. Odkryj olej Mango do włosów średnioporowatych.
  • Włosy wysokoporowate rozpoznasz po tym, że podczas dotykania kosmyków wyczujesz nierówności pod palcami. To oznacza, że łuski włosów są mocno rozchylone i nieregularnie umiejscowione. Takie włosy są często zniszczone, matowe, suche i puszące się. Jeżeli chodzi o zalety – bardzo szybko schną i są podatne stylizacji. Aby dodać im witalności, warto wprowadzić do pielęgnacji oleje o dużych cząsteczkach, które uzupełnią luki pomiędzy łuskami. Domykając je, tym samym zmniejszają porowatość włosów. Sprawdzą się tutaj oleje z grupy omega 3 i omega 6 – wielonienasycone kwasy tłuszczowe: jojoba, olej awokado, lniany, z pestek jabłka, czy z kiełków pszenicy. Wypróbuj olej Marakuja do włosów wysokoporowatych.

Dowiedz się więcej o pielęgnacji włosów zgodnie z równowagą PEH z artykułu: równowaga PEH


Porowatość włosów – test z wodą

Istnieje również bardzo prosty test, który w szybki sposób pokaże nam, jaką porowatość mają nasze włosy. Do jego przeprowadzenia potrzebujesz szklanki napełnionej wodą oraz kilku minut wolnego czasu. Poświęć jeden swój włos, połóż na tafli wody i poczekaj ok. 5 minut. Jeżeli włos opadnie na dno, oznacza to, że łuski są bardzo rozchylone i woda z łatwością dostaje się w puste przestrzenie między nimi, włos całkowicie przesiąka wodą i topi się. Oznacza to, że włosy są wysokoporowate. Jeżeli włos opadał mniej więcej do połowy szklanki, Twoje włosy są średnioporowate. A gdy włos nadal unosi się na powierzchni wody, świadczy to o tym, że łuski mocno przylegają do kory, są ciasno ułożone, więc włosy są niskoporowate.

Jak olejować włosy? Poznaj podstawowe zasady

Anwen oleje do wlosow mango marakuja
Przy stosowaniu olejów porowatość włosów ma priorytetowe znaczenie. Oleje do włosów marki Anwen dopasowane są do wymagań włosów w zależności od stopnia ich porowatości. Olejki mają wygodną formę sprayu, co niezwykle ułatwia ich aplikację.

Nierozłącznie przy temacie porowatości włosów pojawia się pojęcie olejowania włosów. Warto dodać, że porowatość włosów jest przydatna nie tylko podczas wybierania olejów do włosów, ale również wtedy, gdy dobieramy pozostałe kosmetyki – maseczki do włosów, odżywki do włosów i szampony. Wszystkie składy kosmetyków Anwen zostały tak opracowane, aby dopasować się do potrzeb trzech rodzajów włosów – niskoporowatych, średnioporowatych i wysokoporowatych.

Olejowanie włosów to metoda pielęgnacji włosów, która polega na nałożeniu odpowiednio dobranego oleju na włosy i potrzymaniu go przez około 2 godziny. Zabieg kończy dokładnie umycie włosów szamponem. Olejowanie włosów to prosty i sprawdzony sposób na poprawę kondycji włosów. Dzięki temu staną się pełne życia – gładkie, błyszczące i elastyczne.

Istnieje wiele sposobów olejowania włosów. Podstawowe to olejowanie na sucho i na mokro. Metoda na sucho polega na tym, że olej nakładamy na suche, nieumyte włosy. W przypadku metody na mokro, jak sama nazwa wskazuje, przed aplikacją olejów moczymy włosy wodą lub stosujemy nawilżającą mgiełkę. Możesz również nakładać olej na odżywkę do włosów. Jak to zrobić? Przed olejowaniem nałóż na suche lub mokre włosy odżywkę lub maskę, a następnie odpowiedni do porowatości olej do włosów.

 

kobieta zdrowe lśniące włosy
Olejowanie włosów to rytuał zaczerpnięty z kultury hinduskiej. Zdrowe, lśniące i mocne włosy to marzenie każdej kobiety, dlatego warto skorzystać z dobrodziejstwa olejków.

Zastanawiasz się, kiedy zobaczysz efekty olejowania? To bardzo indywidualna sprawa i zależna od wyjściowej kondycji Twoich włosów. Zdarza się, że różnicę w wyglądzie włosów zauważysz od razu lub już po kilku tygodniach stosowania olejów. Może to być również kilka miesięcy, a nawet rok. Niektóre zmiany będą zachodziły szybciej, a inne wolniej. Najważniejsze jest jednak to, aby dobrać odpowiedni olej do porowatości swoich włosów, stosować się do tych zasad również w wyborze masek, odżywek i szamponów, i przede wszystkim nie poddawać się!

Zaprzyjaźnij się ze swoją czupryną – obserwuj włosy i sprawdzaj organoleptycznie ich stan. Zobaczysz, że taka uważność się opłaca! Im lepiej poznasz swoje włosy, tym lepszą pielęgnację im zapewnisz.