Cremobaza to kremy, które bazują na formułach zawierających stabilną pochodną mocznika. Produkty idealnie nadają się do codziennej pielęgnacji rąk, stóp, łokci, kolan oraz twarzy. Sprawdź z jakich produktów warto skorzystać
Historia Cremobaza – producent Farmapol
Producentem tych charakterystycznych maści są Zakłady Chemiczno – Farmaceutyczne Farmapol. Firma łączy wieloletnie doświadczenie z najnowszymi zdobyczami techniki i standardami technologicznymi. Wszystkie produkty mają za zadanie wspierać pacjentów i klientów, przyczyniać się do zwiększenia komfortu i jakości życia. Wykwalifikowana kadra składająca się z szeregu specjalistów pozwala utrzymać najwyższe standardy, co ma ogromny wpływ na jakość produktów. Obecnie firma oferuje leki dostępne na receptę, bez recepty, suplementy diety, kosmetyki, produkcję substancji czynny dla przemysłu farmaceutycznego.
Głównymi wartościami firmy jest jakość produktów (marka stawia na wysoką jakość działań, zakupów surowców, rozwój produktów, produkcja oraz sprzedaż), zaspokajanie oczekiwań klienta (celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta i spełnienie wszystkich wymagań), dbałość o pracowników (Farmapol dba o przyjazne środowisko pracy i ciągle podnosi kwalifikacje, poziom motywacji i efektywność pracy. Pracownicy mają dostęp do wielu świadczeń społecznych), postępowanie etyczne (wszystkie produkty są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami).
Cremobaza – kremy oparte na moczniku
Mocznik jest znany od dawna i chętnie wykorzystywany jest jako składnik kosmetyków. Specjalnie opracowane receptury pozwalają uporać się z wieloma problemami skóry. Mocznik to substancja chemiczna, która powstaje w ludzkim organizmie – jest ubocznym produktem przemiany białek i jest wydalany wraz z potem i moczem. Składnik ten znajduje się także w skórze i jest tzw. składnikiem NMF (czyli naturalnego czynnika nawilżającego). W produkcji kosmetyków korzysta się z syntetycznego odpowiednika, która jest nietoksyczny i nie powoduje alergii. Warto wiedzieć, że mocznik jest humektantem. Są to substancje o dużej zdolności do pochłaniania wody. W naturalnej postaci jest to jeden ze składników, który odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry.
Krem Cremobaza – dobierz odpowiedni poziom stężenia w kosmetykach
Za skuteczność danego preparatu odpowiada poziom stężenia mocznika. Cremobaza oferuje obecnie kremy w stężeniach 10%, 30% i 50%. Krem z 10% stężeniem to krem półtłusty do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Specjalnie dobrane składniki delikatnie natłuszczają skórę i pozostawiają na niej specjalny film ochronny i poprawia nawilżenie skóry. Regularne stosowanie nadaje skórze miękkość, wygładza ją i zmniejsza szorstkość. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Takie krem jest polecany osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Preparat nie zawiera kompozycji zapachowych.
Cremobaza z 30% pochodną mocznik to preparat do skóry nadmiernie przesuszonej, zrogowaciałej i pękające. Nadaje się do codziennej pielęgnacji rąk, stóp, łokci i kolan. Krem dzięki starannie dobranym składnikom nawilża skórę, wygładza naskórek, chroni ją przed przesuszeniem, pękaniem i nadmiernym rogowaceniem. Pomaga również zachować elastyczność skóry oraz wykazuje niesamowite właściwości łagodzące i pielęgnujące.
Cremobaza krem o właściwościach złuszczających i eliminujący zrogowacenia występuje w stężeniu 50% i przeznaczony jest do intensywnej pielęgnacji pięt, stóp, łokci i kolan. Krem skutecznie zmiękcza zrogowacenia, ułatwia usuwanie stwardniałego i martwego naskórka. Radzi sobie ze zrogowaciałą skórę kolan, łokci i stóp. Polecany jest do wszystkich typów skóry.
Ciekawostką jest to, że pierwszy krem z wykorzystaniem mocznika pojawił się 1943 roku. Obecnie ta substancja wykorzystywana jest m.in w kosmetykach do codziennej pielęgnacji, dermokosmetykach oraz silnych kuracjach dermatologicznych. Obecnie na rynku dostępne są preparaty Cremobaza ze stężeniami:
2% - pobudza regenerację naskórka. Najczęściej stosuje się je w kremach nawilżających i regenerujących,
3% - 10% - nawilża, zmiękcza skórę oraz zwiększa ilość wody w warstwie rogowej naskórka. Stosowany m.in w preparatach do stóp.
10% - działa antybakteryjnie i często jest stosowany z tonikach do skóry trądzikowej.
10% - 30% - odpowiada za zmiękczanie skóry i zwiększenie jej przepuszczalności. Dzięki temu ułatwia substancjom aktywnym wnikanie w głąb skóry.
30% - 40% - wykorzystywany jest w peelingach, kuracjach złuszczających, preparatach do skóry suchej.
40% - 50% - silnie złuszcza i może występować na receptę.