Złuszczanie martwego naskórka to bardzo ważne element codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Naturalne peelingi do twarzy to rozwiązanie, które wprowadzi dbanie o cerę na jeszcze wyższy poziom. Specjalnie opracowane formuły na bazie naturalnych składników można dobrać do wielu potrzeb i rodzajów cery. Regularne peelingowanie sprawia, że skóra wygląda na zdrową i odświeżoną. Podpowiadamy dlaczego warto stosować naturalne peelingi do twarzy.
Dlaczego warto używać peelingu?
Kosmetyki złuszczające należy stosować w celu złuszczenia martwego naskórka. Działanie peelingu polega na usunięciu obumarłych komórek i zanieczyszczeń z zewnętrznej warstwy naskórka. Tak oczyszczona skóra jest doskonale przygotowana na wchłanianie innych kosmetyków (np. kremy, balsamy). Warto również wiedzieć, że peeling działa niezwykle pobudzająco. Sprawia, że skóra wytwarza więcej nowych komórek, co ma ogromny wpływ na jej szybszą regenerację. Stosując poprawnie naturalne peelingi do twarzy można:
wygładzić i rozjaśnić cerę,
oczyścić skórę z zanieczyszczeń i zaskórników,
odblokować zatkane pory,
poprawić wygląd i jędrność skóry,
polepszyć krążenie,
przyspieszyć wszelkie procesy regeneracyjne.
Już po pierwszym zabiegi można zauważyć efektu. Skóra staje się wyraźnie gładsza, a naturalne składniki aktywne wnikają w głąb skóry i ją odżywiają.
Naturalne peelingi do twarzy – poznaj ich rodzaje
Wybór takiego kosmetyku należy dokładnie dobrać do rodzaju skóry i jej wrażliwości. Najpopularniejszy jest peeling mechaniczny, który polega na oczyszczeniu skóry poprzez tarcie. Taki kosmetyk nie tylko intensywnie oczyszcza, ale także działa jako pobudzający masaż twarzy. Warto jednak wiedzieć, że zbyt grube ziarenka mogą prowadzić do podrażnień i zaczerwienień. Peelingi mechaniczne często są nazywane scrubami. Zawierają drobinki ścierne, które podczas mycia twarzy masują ją i usuwają martwy naskórek. Do twarzy należy wybierać peeling drobnoziarnisty, a charakterystyczny gruboziarnisty scrub należy stosować na resztę ciała.
Naturalne peelingi do twarzy w swoim składzie posiadają drobinki ścierające naturalnego pochodzenia. Swój skład opierają na składnikach roślinnych i mineralnych. W naturalnych kosmetykach często wykorzystuje się kawę, cukier, otręby i łupiny orzechów. Najpopularniejsze są:
Peelingi cukrowe – bazują na jednym najprostszym i naturalnym składniku. Cukier to idealny składnik peelingów, który łatwo się spłukuje ze skóry.
Peelingi solne – w takim produkcie rolę drobinek złuszczających pełnią kryształki soli. Drobinki soli zawierają wiele składników mineralnych mających wpływ na poprawę konducji skóry. Naturalne peelingi do twarzy nie tylko oczyszczają, ale także odżywiają, tonizują i działają przeciwbakteryjnie.
Peeling z łupin orzechów – po zmieleniu łupin orzechów, peeling pełni nie tylko funkcję mechaniczną, ale także przekazuje skórze wiele składników odżywczych. Olej z orzechów doskonale natłuszcza i nawilża skórę. Kosmetyki na bazie orzechów są szczególnie polecane osobą z suchą skórą.
Warto wiedzieć, że naturalne peelingi do twarzy to nie tylko drobinki złuszczające. W składzie tych kosmetyków znaleźć można wiele składników odżywczych i pielęgnujących. Do dodatkowych składników zaliczamy m.in ekstrakty, oleje, woski roślinne i składniki mineralne. Najczęściej w peelingach można spotkać olej kokosowy, olej makadamia, oliwa z oliwek, olej rokitnikowy i cytrynowy. Cenione są także woski – np. z różnych gatunków drzew lub pszczeli.
Naturalne peelingi do twarzy enzymatyczne – postaw na delikatniejszą pielęgnację
Wiele osób ze względu na bardzo wrażliwą cerę musi zrezygnować z peelingów mechanicznych. Właśnie dla nich powstały peelingi gładkie bazujące na delikatnych składnikach. Popularnością cieszą się m.in mydła peelingujące, które swój skład opierają na oliwie z oliwek i miazdze z oliwek. Podobne działanie złuszczające zapewnia błoto z Morza Martwego, które oprócz właściwości złuszczających, dostarcza skórze szereg składników aktywnych. W delikatnych peelingach wykorzystuje się także glinki kosmetyczne, które przyjemnie ściągają skórę, tonizują i detoksykują.
Jak stosować naturalne peelingi do twarzy?
Naturalny peeling do twarzy z drobinkami należy nałożyć na dłoń i wmasować okrężnymi ruchami w oczyszczoną z makijażu twarz. Po kilku chwilach wystarczy dokładnie spłukać kosmetyk i osuszyć twarz ręcznikiem. Po zabiegu warto na cerę zastosować ulubiony krem.
Peeling enzymatyczny nakłada się wyłącznie na oczyszczoną twarz. Po określonym czasie wskazanym przez producenta należy zmyć kosmetyk. Podczas aplikacji należy omijać okolice oczy i nie wcierać zbyt intensywnie preparatu w skórę.
Warto pamiętać, że peelingu nie należy wykonywać bezpośrednio po zabiegu depilacji. Może to prowadzić do podrażnień, wysypki lub wystąpienia stanów zapalnych.
Naturalne peelingi do twarzy nie powinny być stosowane codziennie. Zbyt częste złuszczanie naskórka może prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień. Peeling warto stosować raz w tygodniu. Osoby, które posiadają cerę wrażliwą mogą taki zabieg wykonać raz na dwa tygodnie. Peeling twarzy może być także swego rodzaju "przygotowaniem" skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Sprawdzi się np. przed nałożeniem na twarz maseczki odżywiającej. Taka kolejność sprawi, że składniki odżywcze w maseczce głębiej wnikną w głąb skóry.