Usunięcie makijażu to kluczowy etap przed pielęgnacją skóry. Płyny do demakijażu doskonale sprawdzają się do codziennego użytku,realizując również inne funkcje: odżywiające, nawilżające i ochronne. Dzięki temu cera jest przygotowana do aplikacji produktów takich jak krem czy serum do twarzy. Usunięte zostają zarówno zanieczyszczenia, jak i martwy naskórek. Efekt? Głębsze warstwy skóry zostają odsłonięte i skuteczniej wchłaniają składniki aktywne. Jakie produkty do demakijażu wybrać i czym się kierować? Sprawdź!
Chcesz wiedzieć więcej o kosmetycznych nowościach, poznać makijażowe triki i być na bieżąco z aktualnymi trendami? Śledź naszego bloga, polub media społecznościowe i subskrybuj nasz kanał na YouTube. Nie zapomnij zapisać się do newslettera, aby nie ominęła Cię żadna promocja!
Płyny do demakijażu — rodzaje
W ofercie kosmetyków do demakijażu znajdziesz tysiące produktów dostosowanych do potrzeb różnego rodzaju cery. Nawilżające do cery suchej, odżywiające do cery normalnej, regulujące wydzielanie sebum do cery mieszanej i tłustej oraz łagodzące i antyalergiczne dla cery wrażliwej.
Najlepsze płyny do demakijażu twarzy
Jednymi z najpopularniejszych kosmetyków do demakijażu są płyny dwufazowe. To połączenie fazy wodnej o właściwościach łagodzących i oleistej, która skutecznie usuwa makijaż — także wodoodporny. Tego typu produkty w większości bardzo dobrze sprawdzają się również do demakijażu oczu, czyli okolic bardzo wrażliwych i wymagających szczególnej pielęgnacji. Przykładem są kultowe już produkty dwufazowe marki Nivea, Ziaja i Bielenda, np. Nivea płyn dwufazowy do demakijażu oczu, Ziaja De Makijaż dwufazowy płyn do demakijażu oczu oraz Bielenda Bio Plantacja Bawełna płyn do demakijażu oczu 2-fazowy.
Kolejną propozycją są emulsje do demakijażu. Charakteryzują się lekką formułą, która szczególnie polecana jest do cery wrażliwej i podatnej na podrażnienia. W składzie tych produktów znajdziemy bogactwo składników nawilżających i odżywczych, dzięki czemu ich działanie jest bardzo delikatne. Emulsje oferują zarówno marki luksusowe, takie jak Chlorys, 3LAB i Clinique.
Wody oczyszczające do twarzy oparte są przeważnie na jednym, kluczowym składniku. Przykładem jest naturalna woda ryżowa marki Barwa, która wzbogacona została nawilżającą gliceryną, kompleksem witamin A, E, F i B6 oraz oczyszczającymi micelami. W składzie nie znajdziemy alkoholu, dlatego woda może być stosowana do pielęgnacji cery dojrzałej, normalnej i mieszanej. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie wody różanej, która może być stosowana jako wsparcie leczenia skóry suchej i podrażnionej.
Produktami przeznaczonymi do usuwania mocnego i wodoodpornego makijażu są olejki. Zawierają wiele składników łagodzących podrażnienia, dodatkowo tworzą na skórze warstwę ochronną oraz wspierają naturalne procesy regeneracji naskórka. Niektóre z nich, takie jak Bielenda Botanic Formula Olej z Czarnuszki + Czystek są również produktem pielęgnacyjnym. Zawiera aż 97% składników pochodzenia naturalnego i wspierają przeciwzmarszczkowe działanie kremu z tej samej serii.
Czy usuwanie makijażu jest konieczne?
Zastanawiasz się, czy usuwanie makijażu ma w ogóle sens i kiedy najlepiej wykonywać tę czynność? Po pierwsze, usuwając makijaż, pozwalasz skórze odpocząć i odetchnąć. Pory zostają odblokowane, dzięki czemu zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia zaskórników i niedoskonałości. Po drugie, odsłonięta czysta skóra dużo lepiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w produktach nawilżających. Po trzecie, usunięcie makijażu to komfort czystej skóry! Kiedy wykonać demakijaż? Najlepiej zaraz po powrocie do domu. Kilka godzin bez makijażu przed snem to odprężenie dla Twojej cery.
Jaki płyn do demakijażu oczu?
Wybierając odpowiedni produkt, kieruj się dokładnie określonym potrzebami Twojej skóry. Do cery normalnej możesz stosować większość produktów o różnych formułach. Cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji i dużej ostrożności. Naturalne składniki często przynoszą ukojenie i poprawiają ogólną kondycję skóry. Zwróć uwagę na to, aby wybrany produkt nie zawierał alkoholu. Cera mieszana lub tłusta to przede wszystkim konieczność znalezienia kosmetyku o właściwościach regulujących wydzielanie sebum. Warto również sprawdzić, czy kosmetyk wspiera leczenie zmian trądzikowych, które często towarzyszą cerze tłustej.
Jak używać płynu do demakijażu?
Używanie produktów tego typu jest bardzo proste. Wystarczy zaaplikować płyn na bawełniany wacik i delikatnie, okrężnymi ruchami zmyć makijaż ze skóry. W przypadku demakijażu oczu warto namoczony wacik przyłożyć na kilka sekund do powieki, aby wodoodporny tusz do rzęs dobrze się rozpuścił. Na koniec, możesz przemyć twarz letnią wodą, uważając, aby nie zmyć warstwy ochronnej.
Demakijaż, wbrew pozorom, nie jest tak prosty jak nam się wydaje. Płyny do demakijażu i inne preparaty to produkty, którym stawia się coraz większe wymagania. Muszą przede wszystkim skutecznie oczyszczać skórę i radzić sobie z każdego typu makijażem. Płyny mają w końcu służyć skórze, pielęgnując ją i przygotowując do dalszych zabiegów regenerujących. Znajdź swój ulubiony produkt i postaw na kompleksowe oczyszczenie.