Czy wiecie, że mydło jako środek myjący stało się popularne w Europie dopiero na przełomie XIX i XX wieku? Obecnie mydło w różnej formie odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. Producenci prześcigają się w różnych formach, zapachach i dodatkach składników odżywczysz. Jak więc znaleźć mydło, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania?
Mydła – skąd się wzięły?
Legenda mówi, że mydło zostało odkryte w starożytnym Rzymie. Na górze Sapo rzymianie składali w ofierze zwierzęta i palili je. Podczas deszczu wytopiony tłuszcz spływał do rzeki Tyber. Piorące tam kobiety zauważyły, że brud z odzieży zmywa się łatwiej. Ludzie po pewnym czasie uznali, że oleje połączone z popiołem, stworzyły podwaliny pod mydła, które znamy dzisiaj.
Mydło od lat jest najpopularniejszym środkiem myjącym i piorącym. Bez mydła nikt z nas nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. To właśnie w połączeniu z wodą, mydło zamienia się w emulsję, która pomaga usunąć m.in brud i tłuszcz.
Najpowszechniejszą formą mydła jest mydło w kostce. Delikatnie się ono pieni, pięknie pachnie i zostawia na skórze delikatny, zmysłowy zapach. Od lat producenci wprowadzają na rynek co raz to nowsze, bardziej egzotyczne zapachy. Nikogo już nie dziwi, że po wieczornej kąpieli nasza skóra może pachnieć wanilią, aloesem, granatem lub malinami.
Mydła, mydłom nie równe
Rozwój kosmetyków i metod codziennej pielęgnacji sprawił, że mydła potrafią się znacząco różnić od siebie. Mydło do skóry szarej, mydło do skóry podrażnionej, mydło dla alergików, mydła nawilżające, mydła do każdego rodzaju cery, mydło z węglem aktywnym. Bez względu na rodzaj skóry, problem z cerą lub oczekiwania kosmetyczne, bez problemu możesz zakupić w naszym sklepie mydło, którego potrzebujesz.
Mydła dla skóry wrażliwej – co wybrać?
Osoby ze skórą wrażliwą powinny siegnąć po naturalne mydła hipoalergiczne. Takie mydło zawiera łagodne ekstrakty z np. głogu, czarnego bzu, kasztanowca, słonecznika, nagietka lub bursztynu i charakteryzuje się właściwościami kojącymi i przeciwzapalnymi. Wybierając takie rozwiązanie zyskujesz pewność, że mydło nie zawiera barwników i sztucznych kompozycji zapachowych. Dodatkowo z takiego kosmetyku mogą korzystać osoby mające skłonności do alergii.
Oczekujesz od mydła czegoś ekstra? Mydła tzw. Ekskluzywne bazują na bazie takich minerałów jak np. Zielony opal, magnetyt, biały kwarc. Warto wiedzieć również, że mydła, które znamy obecnie zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia skóry i zawierają m.in olejki arganowe, z dzikiej róży, oliwy z oliwek. Dodatek tych olejków sprawia, że po umyciu rąk znika efekt suchej i napiętej skóry.
Szare Mydła – warto wrócić do przeszłości
Pierwsze skojarzenie na hasło mydło, to dla wielu z nas szare mydło. Obecnie możemy mówić o prawdziwym renesansie tego kosmetyku. Pomimo tego, że szare mydło nie wygląda zbyt dobrze, to jego właściwości uznaje się za lepsze niż w przypadku żeli pod prysznic, które zachwycają konsystencją i zapachem.
Co ciekawe, szare mydło jest niezastąpione, dla osób z cerą trądzikową i podatną na alergię. Dzięki właściwościom antybakteryjnym, można skutecznie wspomóc leczenie trądziku. Szczególnie przyda się osobom, które mają skórę skłonną do przetłuszczania. Alergicy dotąd obawiali się używać standardowych mydeł w kostkach. Jednak to już przeszłość, ponieważ pojawiły się również mydła przeznaczone dla osób ze skłonnością do alergii. Warto wypróbować, które w swoim składzie mają, np.: ichtiol, zieloną lub białą glinkę. Te składniki łagodzą podrażnienia, nie wysuszają skóry, a także zmniejszają nadmierne swędzenie.
Mydła – poznaj ich szerokie zastosowanie
Czy wiesz, że tradycyjne mydło sprawdzi się doskonale, nie tylko w pielęgnacji ciała, ale również w codziennych sytuacjach? Obcierają Cię, nowe, dopiero co zakupione skórzane buty? Wmasuj w skórę buta mydło i już po kilku dniach zapomnij o obtarciach. Okazuje się, że mydło skutecznie walczy z ukąszeniami owadów. Mydło łagodzi swędzenie i "dezynfekuje" miejsce ugryzienia.
Co łączy zaparowane okulary z mydłem? Każdy kto nosi okulary i np. Zimą wszedł z dworu do ciepłego pomieszczenia wie o co chodzi. Jak z tym sobie radzić? Przetrzyj szkła mydłem, a następnie je wypoleruj. Problem z parowaniem zniknie raz na zawsze.