Piękne i zadbane dłonie to wizytówka kobiety. Bez względu na to czy pracujesz w domu, sprzątasz, zajmujesz się dziećmi, a wieczorami dbasz o swoją formę dźwigając ciężary lub biegając, o dłonie musisz dbać zawsze. Twoje dłonie co jakiś czas mogą wysłać sygnał alarmowy domagając się odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Kompleksowa pielęgnacja rąk z możliwością wykorzystania najrozmaitszych kosmetyków do zastosowania w domu to dla zabieganych kobiet niesamowita wygoda. Po maski do rąk sięgamy tak samo często jak po kremy. Skóra dłoni jest bardzo wrażliwa i nieustannie wystawiona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, mróz, silne słońce, powietrze, czy osłabiające delikatny naskórek detergenty, z którymi stykamy się codziennie, wykonując obowiązki domowe i zawodowe. Odpowiednio dobrane kosmetyki do rąk sprawią, że domowe spa kompleksowo zadba o Twoje dłonie każdego dnia.
Kiedy warto stosować maski do rąk?
Maski do rąk to o wiele bardziej skoncentorowane kosmetyki w porównaniu z kremami i balsamami do rąk. Głęboka formuła takiego preparatu może zawierać m.in olejki, witaminy, panthenol i kolagen. Te składniki sprawiają, że skóra staje się odpowiednio nawilżona, odżywiona oraz zyskuje odpowiednią elastyczność.
Zadbane dłonie to nie tylko perfekcyjny manicure. Nawet najmodniejszy lakier i wzór nie będzie wyglądał dobrze, gdy Twoje dłonie będą przesuszone i spierzchnięte. Taką skórę bardzo łatwo podrażnić. Jeśli po myciu rąk czujesz dyskomfort to znak, że trzeba skorzystać z maski. Takie produkty fantastycznie nawilżają i zmiękczają skórę, ułatwiają proces gojenia się niewielkich uszkodzeń naskórka. Przed nałożeniem maski najkorzystniej jest wykonać cukrowy peeling rąk, który dzięki swoim ścierającym właściwościom, delikatnie złuszczy zrogowaciały naskórek, pozostawi skórę optymalnie nawilżoną i doskonale przygotowaną na przyjęcie aktywnych składników zawartych w maskach.
Jakie maski do rąk wybrać?
Okazuje się, że wybór maseczek do dłoni jest bardzo szeroki. Możemy znaleźć m.in maski z algami, z zieloną herbatą, z mineralami z morza martwego, z dodatkiem masła shea, owoców i olejków. Każdą maskę stosuje się praktycznie tak samo, ale efekty po zabiegu mogą być zupełnie inne. Wybierając więc maskę do rąk pomyśl czego oczekujesz od takiego preparatu. Najpopularniejszym zbiegiem cieszą się kuracje parafinowe, które charakteryzują się niesamowitym efektem odżywienia i wygładzenia. Maska parafinowa sprawia, że skóra dłoni odzyskuje miękkość i elastyczność. Chroni przed nadmiernym ich przesuszaniem. Formuła maseczek regeneracyjnych często opiera się na oleju parafinowym i oleju ze słodkich migdałów. Preparaty do rąk w zestawie często posiadają specjalne rękawiczki. Nałożone na dłonie i otulone maską odżywczo-kojącą przyspieszą wchłanianie cennych składników, które odnajdziemy w składzie masek do rąk, np.: masło cupuaçu, które odbudowuje warstwę hydrolipidową naskórka i działa natłuszczająco zarówno na skórę, jak i płytkę paznokci, masło kakaowe poprawia koloryt skóry i pozostawia ją jedwabiście gładką, olej arganowy z kolei gwarantuje doskonałe nawilżenie skóry i paznokci.
Jak stosować maski do rąk?
Najpopularniejszą formą maski jest krem. Aplikacja jest taka sama jak w przypadku innych kremów, jednak skóra szybciej wchłonie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, gdy po nałożeniu kremu założymy na dłonie bawełniane rękawiczki. Zabieg z maską do rąk zacznij od wykonania peelingu. Dzięki temu szybko i sprawnie usuniesz martwy, przesuszony naskórek. Pamiętaj, że peeling do dłoni musi być delikatniejszy niż ten do reszty ciała. Grube ziarna mogą podrażnić skórę i zamienią cały zabieg w bolesne przeżycie. Jeśli nie masz pod ręką peelingu możesz go zrobić sama w domu. Wystarczy do tego cukier i łyżka oliwy. Na umytą i osuszoną skórę nałóż preparat i delikatnie rozcieraj go kolistymi ruchami. Peeling usunie naskórek oraz nawilży i odżywi skórę.
Jak przygotować maski do rąk w domu?
Skuteczną maskę do rąk możesz bez problemów przygotować w domu. Prosta receptura i kilka minut na przygotowanie wystarczy, by skóra na dłoniach odzyskała blask i gładkość. Istnieje kilka sprawdzonych receptur na maski do rąk. My podpowiadamy jak je wykonać.
Do stworzenia odżywczej maseczki miodowo-cytrynowej będziesz potrzebować 3 łyżki miodu, 3-4 łyżki mleka oraz cytrynę. Podrzej mleko i dodaj do tego miód. Następnie przetnij cytrynę i wyciśnij jej połowę. Wymieszaj wszystkie składniki i poczekaj aż wszystko ostygnie. Nałóż preparat na dłonie i owiń je folią spożywczą. Po 30 minutach zmyj ciepłą wodą. Zabieg z taką maseczką kompleksowo odżywi i zregeneruje Twoją skórę.
Maseczka z oliwy z oliwek wspaniale ukoi podrażniony naskórek dłoni. Przywróci mu utraconą miękkość i elastyczność. Do przygotowania tej maseczki potrzebne będą 3 łyżki ciepłej oliwy z oliwek i żółtko. Składniki przełóż do miseczki i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowaną miksturą posmaruj swoje dłonie. Aby zabieg był jeszcze bardziej skuteczny, owiń dłonie folią i ręcznikiem. Po 20 minutach zmyj ręce letnią wodą. Efekt? Nie będziesz mogła wyjść z podziwu nad piękną i odmłodzoną skórą Twoich dłoni.
Czy serum do rąk jest lepsze od maski do rąk?
Twoje dłonie są na tyle zniszczone, że żadne kremy i maseczki nie spełniają Twoich oczekiwań? W takiej sytuacji warto sięgnąć po kompleksowe serum do rąk. Jest bardziej skoncentrowane niż krem i ma wyższe stężenie składników czynnych. Intensywnie wygładzi zniszczone i matowe dłonie. Algi morskie, mocznik, wosk pszczeli, kompleks witamin, gliceryna, lanolina przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia, przywracają skórze dłoni młody wygląd. Serum do rąk w sprayu? Taki preparat jest bardzo łatwy w aplikacji, ma lekką formułę i szybciej się wchłania niżserum w kremie. Walczysz z przebarwieniami na skórze dłoni? Sprawdź koncentrat do rąk przeciw przebarwieniom. To specjalna kuracja, która rozjaśnia skórę, wyrównuje koloryt, a dzięki zawartości witaminy C również silnie odmładza zmęczony naskórek.
Zadbaj o piękne dłonie każdego dnia. Skorzystaj z maski do rąk i przekonaj się dlaczego takie preparaty mają niesamowity wpływ na kondycję skóry dłoni.