Płatki pod oczy to rozwiązanie, które pozwala szybko i sprawnie zredukować zmarszczki, obrzęki i cienie w okolicy oczu. Zmęczona skóra zwłaszcza w okolicy oczu nigdy nie wygląda dobrze. Takie kosmetyki to świetna alternatywa dla maseczek do twarzy. Płatki charakteryzują się bardzo skoncentrowanym składem i licznymi składnikami odżywczymi. Dzięki temu wystarczy kilka minut, by odżywić skórę i sprawić, by wyglądała ona na świeżą i wypoczętą. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dla różnych typów cery. W zależności od typu skóry skład płatków może się różnić. Wszystko po to, by dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych w zależności od sytuacji. Sprawdź dlaczego płatki pod oczy to skuteczna i doraźna pomoc dla zmęczonej skóry pod oczami.
Płatki pod oczami – skuteczne wsparcie dla cienkiej skóry
Skóra pod oczami jest bardzo cienka i ma tylko 0,5 mm grubości. To sprawia, że jest bardzo podatna na różnego rodzaju podrażnienia i działanie czynników zewnętrznych. Brak snu, długie godziny spędzane za komputerem, całonocna impreza, stres, zmiany temperatur oraz postępujące procesy starzenia mają ogromy wpływ na kondycję naszej cery. Wiele czynników ma wpływ na utratę jędrności i elastyczności. Właśnie o potrzebach delikatnej skóry powstały płatki, które zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny i codzienną pielęgnację kobiet na całym świecie. Duża skuteczność, moc składników odżywczych oraz niska cena sprawiają, że płatki pod oczy to odpowiednia broń w walce ze zmęczeniem skóry w okolicy oczu.
Ciekawostką jest to, że skórę pod oczami może szybko zregenerować i odżywić. Płatki pod oczy ze względu na łatwość aplikacji cieszą się większą popularnością niż znane i lubiane maski w płachcie. Wystarczy kilka minut, by zauważyć zadowalające efekty. Płatki pod oczy działają podobnie jak kremy pod oczu lub serum. Dzięki silnie skoncentrowanym składnikom wnikają w głąb naskórka i wspierają regenerację komórek skóry.
Nie wiesz jak wykorzystać płatki pod oczy podczas make-upu? Sprawdź ich zastosowanie w makijazu jakim jest makijaż wieczorowy.
Z czego zrobione są płatki pod oczy?
Płatki pod oczy najczęściej składają się z tzw. bio-celulozy lub hydrożelowej masy, które zawiera silnie skoncentrowane serum. Płatek pozwala szybciej się wchłonąć licznym składnikom aktywnym, które podczas aplikacji znajdują się pod płatkiem i nie odparowują ze skóry. Oznacza to, że efekt jest szybciej widoczny, a skóra np. po całonocnej imprezie wygląda na wypoczętą i świeżą.
Jakie płatki pod oczy warto wybrać?
Wybór płatków pod oczy zależy tak naprawdę od efektu, który chcemy uzyskać. Dużą popularnością cieszą m.in płatki hydrożelowe (działają liftingująco i napinająco). Płatki pod oczy swój skład opierają często na kwasie hialuronowym, który nie tylko nawilża skórę, ale także skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry i powstawanie zmarszczek. Hydrożelowe płatki łagodzą podrażnienia, cienie pod oczami i obrzęki. Produkty nawilżające w postaci płatków są bardzo łatwe w użyciu i zapewniają uczucie świeżości na resztę dnia. Na rynku dostępne są również klasyczne żelowe płatki pod oczy, których zadaniem jest redukcja zmarszczek wokół oczu. Kilkunastominutowa kuracja działa niczym "odświeżający zastrzyk". Na natychmiastowy efekt można liczyć przy użyciu kolagenowych płatków, które działają liftingująco. Regularne stosowanie pozwala skórze odzyskać witalność i jędrność. W skrócie rodzaje płatków pod oczy możemy podzielić na:
Hydrożelowe – działają przeciwzmarszczkowo, liftingująco lub napinająco. Są odpowiedzialne za zmniejszenie opuchlizny i cieni pod oczami. Gwarantują natychmiastowy efekt odświeżenia i poprawę wyglądu skóry w okolicy oczu. Duża zawartość składników aktywnych pomaga nawilżyć skórę i zredukować zmarszczki. Hydrożelowe płatki pod oczy dzięki zawartości kwasu hialuronowego doskonale nawilżają, poprawiają jędrność i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Płatki pod oczy hydrożelowe swój skład najczęściej opierają na kwasie hialuronowym, witaminach, ekstraktach roślinnych oraz dobroczynnych olejkach. Połączenie tych składników pozwala tkance łącznej uzyskać większą sprężystość i poprawić kondycję skóry wokół oczu. Regularne stosowanie sprawia, że zmarszczki zostają wygładzone, a skóra jest bardziej nawilżona.
Żelowe – zostały zaprojektowane po to, by skutecznie zredukować bruzdy i zmarszczki. Kuracja takimi płatkami polega na dostarczeniu skórze czynnych składników nawilżających. Płatki są najczęściej nasączone ekstraktami roślinnymi, które wygładzają, koją i skutecznie hamują procesy starzenia się skóry wokół oczu.
Kolagenowe – udowodnione działanie kolagenu sprawia, że składnik ten poprawia jędrność i elastyczność skóry. Płatki kolagenowe działają niemal natychmiast i zapewniają tzw. efekt liftingu. W składzie znaleźć można szereg substancji jak np. kofeinę, kwas hialuronowy, które zmniejszają obrzęki, rozjaśniają cenę i ekspresowo usuwają wszelkie oznaki zmęczenia.
Płatki pod oczy – jakie są zalety?
Płatki pod oczy to szybki i efektowny sposób na poprawę kondycji skóry o okolicy oczu. Kosmetyki te cieszą się dużą popularnością, ale nie zastępują one codziennej pielęgnacji. Wiele kobiet uważa płatki za produkt "do zadań specjalnych", gdy potrzebna jest potężna daka witamin i odświeżenia. Płatki cenione są przede wszystkim za:
łatwą i szybką aplikację,
mały rozmiar,
pozytywne działanie (przeciwstarzeniowe, przeciwzmarszczkowe),
szybkie efekty nawilżające i regeneracyjne,
możliwość doraźnego stosowania lub jako zaplanowane kuracje.
Mówiąc o płatkach pod oczy warto również wspomnieć o tym, że takie kosmetyki polecane są do każdego rodzaju cery. Sprawdzą się one zwłaszcza u osób z delikatną i wrażliwą skórą. Kuracja z pomocą płatków sprawia, że nie trzeba codziennie stosować licznych kosmetyków o działaniu przeciwstarzeniowym. Płatki stanowią również doskonały dodatek w codziennej pielęgnacji cery.
Jakie składniki można znaleźć w płatkach pod oczy?
Postanowiłaś skorzystać z płatków pod oczy, ale nie wiesz, które są odpowiednie? By dobrać odpowiedni produkt należy uwzględnić m.in typ cery oraz problem z jakim trzeba się uporać (np. worki pod oczami, podrażnienia, sińce, opuchliznę). Pielęgnacja twarzy zależy również od wieku. Pielęgnacja starszej cery powinna być wspierana np. retinolem, a młoda powinna korzystać ze składników opóźniających starzenie się skóry. Wiele zmiennych oznacza, że w płatkach pod oczy można znaleźć m.in:
Retinol – to pochodna witaminy A, która pomaga zredukować zmarszczki. Wykorzystując ten składnik należy być ostrożnym. Działanie retinolu opiera się na pobudzeniu i tworzeniu się nowych komórek skóry, które pomagają zregenerować się skórze dojrzałej i trądzikowej. Retinol uelastycznia, napina i spłyca zmarszczki.
Koenzym Q10 – składnik ten podobnie jak antyoksydanty zmniejsza liczbę wolnych rodników i chroni skórę przed zachodzącymi procesami starzenia się skóry. Koenzym Q10 pomaga usunąć toksyny z organizmu i wzmacnia barierę ochronną skóry.
Kofeina – poprawia ukrwienie skóry wokół oczu i pobudza mikrokrążenie. Kofeina działa obkurczająco, zmniejsza sińce i obrzęki.
Śluz ślimaka – wspomaga nawilżenie, poprawia jędrność skóry i rewitalizuje cerę w okolicy oczu. Dzięki temu składnikowi można skutecznie zredukować wszelkie oznaki zmęczenia.
Kwas hialuronowy – pomaga kompleksowo nawilżyć skórę i spłycić zmarszczki.
Witaminę C – odpowiada za rozjaśnienie cieni pod oczami i wykazuje liczne właściwości antyoksydacyjne. Szybkie wchłanianie witaminy C przynosi szybkie rezultaty.
Peptydy – kompleksy peptydowe pomagają napinać skórę i spłycać zmarszczki. Dodatkowo stymulują produkcję kolagenu i elastyny.
Jak stosować płatki pod oczy?
Płatki pod oczy dzięki zastosowaniu licznych składników nawilżających stanowi doraźną pomoc w przypadku zmęczenia skóry wokół oczu. Kosmetyk ten nie tylko wspomaga codzienną pielęgnację, ale może być stosowany także przed ważnymi wydarzeniami (np. wyjście na imprezę lub rano po nieprzespanej nocy).
Płatki ze względu na łatwość aplikacji skutecznie wypierają stosowane dotychczas maseczki na twarz. Płatek posiada zwykle kształt półokrągły i idealnie przylega do skóry. Zastosowanie składników odżywczych w połączeniu z ciepłem ciała pozwala na stopniowe uwalnianie wszystkich substancji aktywnych. Płatki nie powodują podrażnień i alergii. Produkty te są poddawane testom dermatologicznym i okulistycznym. By prawidłowo nałożyć płatek należy:
delikatnie umyć i osuszyć twarz,
nałożyć płatki tak, aby ściśle przylegały do powierzchni skóry,
płatki pozostawić na skórze tak długo jak zaleca to producent,
po usunięciu płatków pozostawiony żel delikatnie wmasować w skórę wokół oczu.
Płatki pod oczy to rozwiązanie pozwalające skórze szybko i sprawnie wrócić do "dobrej formy". Wygodna aplikacja i moc składników odżywczych sprawdzi się w walce ze zmęczoną skórą, zmarszczkami i cieniami wokół oczu. Płatki pod oczy pomimo swoich wielu zalet nigdy nie zastąpią regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które spełnią oczekiwania każdej kobiety. Wybór podobnie jak w przypadku innych preparatów zależy od indywidualnych preferencji.