Peeling skóry głowy to jedna z najłatwiejszych metod pozbycia się martwych komórek naskórka ze skóry pod włosami. Chociaż najczęściej z peelingiem spotykamy się w odniesieniu do ciała i twarzy, warto wiedzieć, że istnieją również peelingi, które uzupełniają pielęgnację głowy.
Tematyka pielęgnacji włosów jest bardzo szeroka, dlatego na naszym blogu co jakiś czas pojawiają się interesujące Was zagadnienia z tej dziedziny. Niebawem planujemy post na temat wcierek do włosów – to kolejny produkt, który wspomaga pielęgnację skóry głowy.
Peeling skóry głowy – dlaczego należy go wykonywać?
Peeling skóry głowy przynosi wiele korzyści i jest łatwy do przeprowadzenia w warunkach domowych. Można skorzystać z gotowych preparatów, które znajdziesz w naszej drogerii internetowej, ale można również stworzyć własne peelingi cukrowe lub kawowe, które będą równie dobrym rozwiązaniem, szczególnie na początku naszej przygody z peelingowaniem skalpu.
Zalet stosowania peelingów do skóry głowy jest wiele. Najważniejsze z nich to przede wszystkim pozbycie się martwych komórek naskórka, które mogą się nieprzyjemnie łuszczyć i odpadać, tworząc nieestetyczne łuski na włosach. Nagromadzenie się martwego naskórka może powodować świąd głowy, a także nadmierne wypadanie włosów.
Dodatkowo peelingowanie skóry głowy pobudza mikrokrążenie skóry – krew jest lepiej natleniona, dzięki czemu skóra zyskuje odpowiednie wsparcie. Usuwanie naskórka poprzez peelingujące drobinki odtyka ujścia gruczołów łojowych, a tym samym poprawia również wchłanianie substancji aktywnych zawartych w odżywkach, maskach do włosów czy serach. Oczyszczoną skórę łatwiej odżywić, a to sprawia, że drogocenne składniki aktywne pochodzące z olejków czy ekstraktów roślinnych docierają w głąb cebulek i wzmacniają wyrastające z ich kosmyki.
Dlaczego warto peelingować? Często właśnie zła kondycja skóry głowy przekłada się na problemy z włosami. Swędząca skóra pod włosami, łuszcząca się i wysuszona objawia się osłabionymi kosmykami, które wydają się bez życia, smętnie zwisają, szybciej się przetłuszczają, a nawet mocniej wypadają.
Jak wykonać peeling skóry głowy?
Jak wykonać peeling skóry głowy, aby przyniósł spodziewane efekty? Jeżeli sięgasz po gotowe kosmetyki do oczyszczania skóry głowy, postępuj zgodnie z instrukcją producenta. Podstawowe zalecenia mówią, aby przed wykonaniem peelingu, dokładnie umyć głowę. Jeżeli chcesz wzmocnić efekt oczyszczania, sięgnij po szampon złuszczający marki Rated Green Real Mary. To produkt, który delikatnie usunie suchą skórę. Ma łagodną formułę z organicznym sokiem z liści rozmarynu, nie zawiera silikonów, SLS, SLES, ALS i ALES, dzięki czemu można go stosować nawet codziennie.
Po umyciu szamponem, odciśnij nadmiar wody i nałóż peeling na skórę głowy. Wykonaj masaż, rozprowadzając preparat kolistymi ruchami. Masowanie powinno trwać ok. 5 minut. Po upływie tego czasu, zmyj obficie ciepłą wodą resztki produktu i umyj głowę delikatnym szamponem. Pojawiają się również informacje, że po peelingu nie ma potrzeby myć ponownie głowy szamponem. Warto dostosować te porady do własnych obserwacji i potrzeb.
Jak zrobić peeling skóry głowy glinką?
Naturalna glinka ma wiele cennych składników odżywczych, mikro i makroelementów. Zawiera m.in. wapń, magnez, potas, krzem, fosfor, żelazo, cynk, selen i miedź. Stosowanie jej na skalp i włosy wspomaga ich pielęgnację i oczyszczanie. Posiada silne właściwości detoksykujące, odkażające i normalizujące pracę gruczołów łojowych.
Ciekawostką jest to, że glinki pobudzają mikrokrążenie skórne, poprawiają ukrwienie, co przekłada się na szybszy wzrost zdrowych włosów.
Dla wrażliwej skóry głowy poleca się białą i różową glinkę. Biała glinka, czyli kaolin, ma właściwości łagodzące podrażnienia skóry. Różowa z kolei sprawdzi się u osób z nadwrażliwą skórą, ale również z osłabionymi, cienkimi włosami, które szybko się przetłuszczają.
Glinka zielona Nacomi będzie najlepszym wyborem w przypadku skóry z nadmierną produkcją sebum. Ta glinka skutecznie oczyszcza skórę, reguluje pracę gruczołów łojowych, jednocześnie łagodząc podrażnienia i lecząc stany zapalne.
Jeżeli pragniesz zregenerować swoje włosy, poznaj się lepiej z czarną glinką, która zrewitalizuje je, wzmocni i ochroni przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.
Peeling glinką można przygotować samodzielnie. Wystarczy połączyć wybrany rodzaj naturalnej glinki z szamponem lub łagodną odżywką do włosów bez mocnych konserwantów i dodać do wszystkiego cukier. Po zrobieniu takiej mieszanki nanosimy ją na skalp i wykonujemy kilkuminutowy masaż skóry.
Czy wiesz...
Czym jest skalp? Definicję tego słowa w obecnym znaczeniu dobrze jest poznać, aby nie przeżyć zdziwienia, czytając porady na temat pielęgnacji głowy. To nic innego jak skóra głowy w potocznym słownictwie. Skojarzenia z trofeum wojennym, które było popularne wśród Indian, współcześnie odnosi się właśnie do skóry głowy.
Jak często wykonywać oczyszczanie skóry głowy?
Przyjmuje się, aby wykonywać peeling skalpu raz w tygodniu. Nie jest to stała zasada, od której nie ma odstępstw. Podobnie jak w całej pielęgnacji istotne jest uważne przyglądanie się swojemu ciału i obserwowanie, jak zmienia się stan skóry po wprowadzeniu innowacji do pielęgnacji.
Osobom, które mają skłonność do przetłuszczania się włosów, borykają się z łupieżem, zaleca się częstsze stosowanie peelingów skóry głowy, co 2-3 mycie. W przypadku wrażliwej skóry taki zabieg możemy wykonywać raz na dwa tygodnie. Jedyne co się nie zmienia, to dopasowanie peelingu do potrzeb skóry i regularność w pielęgnacji. Na początku łatwiej jest sięgnąć po scrub optymalny do każdego rodzaju skóry.
Z naszej strony polecamy produkt rosyjskiej marki Siberica, która słynie ze stosowania naturalnych składników, np. dziko rosnących ziół. Natura Siberica Professional Oblepikha Scalp Scrub bazuje na olejku z ałatajskiego rokitnika i olejku arganowym z Maroka, które stymulują tworzenie się keratyny, dzięki czemu włosy stają się mocne i pełne blasku. Scrub myjący zawiera również kompleks witamin i aminokwasów, które zapobiegają wypadaniu włosów. Peeling nie tylko oczyszcza skórę głowy, ale również nawilża ją i chroni przed przesuszeniem. Jednak najważniejszą jego właściwością jest poprawa mikrokrążenia skóry. Masaż peelingującymi drobinkami pobudza wzrost nowych włosów poprzez lepsze ukrwienie cebulek włosów.
Na jakie rezultaty możesz liczyć?
Wykonanie peelingu przynosi sporo korzyści. To metoda pielęgnacji, która nie jest kosztowna ani skomplikowana, więc warto ją przetestować, jeżeli borykamy się z problemami skóry głowy.
Peeling skóry głowy – efekty. Poznaj je
• dokładne oczyszczanie skóry głowy,
• wyregulowanie wydzielania sebum,
• szybszy wzrost włosów,
• przedłużona świeżość włosów,
• mniejsze przetłuszczanie,
• większa objętość fryzury,
• włosy są wzmocnione, mniej wypadają,
• skóra jest zregenerowana,
• złagodzenie swędzenia,
• podrażnienia i zaczerwienienia są wyciszone,
• eliminacja łupieżu.
Aby włosy były mocne i lśniące, należy poświęcić im trochę więcej uwagi i wzbogacić swoją pielęgnację. Oczyszczanie skóry głowy to pierwszy krok do sukcesu. Nie wiesz, kiedy wykonać peeling do skóry głowy? Zobacz, jak działa Derma roller i poznaj jakie korzyści dla włosów i skóry głowy przyniesie ten zabieg!