Nurodent to marka żelu na ząbkowanie dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Brand wchodzi w skład portfolio międzynarodowego producenta Reckitt Benckiser, który produkuje m.in. leki, preparaty do higieny osobistej, czy artykuły gospodarstwa domowego. Przedsiębiorstwo powstało w 1999 roku w wyniku połączenia angielskiej firmy Reckitt & Colman i holenderskiej Benckiser NV. W 2005 roku firma weszła w posiadanie trzech znanych i cenionych marek: Nurofen, Strepsils i Clearasil. Reckitt Benckiser angażuje się również w działalność charytatywną, sponsorując m.in. fundację „Save The Children” w Wielkiej Brytanii.
Nurodent na ząbkowanie – ulga w bólu
Nurodent żel na ząbkowanie w postaci żelu posiada różany zapach. Produkt cechuje bardzo szybkie działanie i skuteczność w uśmierzaniu bólu, jaki towarzyszy ząbkowaniu. Przynosi ulgę i niweluje dyskomfort, zapewniając łagodniejsze przejście przez niełatwy proces, jakim jest wyżynanie się pierwszych zębów.
W jaki sposób działa Nurodent żel na ząbkowanie? Przede wszystkim powleka dziąsła warstwą ochronną, która zabezpiecza je przed stanami zapalnymi i koi ból. Jak informuje producent produkt nie zawiera ibuprofenu, cukru, substancji znieczulających, sztucznych słodzików, parabenów, aromatów i alkoholu. W składzie preparatu znajdziemy nawilżający kwas hialuronowy i glicerynę, wyciąg z płatków róży damasceńskiej, wyciąg ze ślazu i kwiatów rumianku pospolitego. Obecność ekstraktu z liści aloesu zwyczajnego dodatkowo wspiera działanie łagodzące ból, chłodzące i nawilżające.
Należy go stosować u niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Nakładamy go czystym palcem na bolące miejsca i łagodnie masujemy dziąsła, aby dokładnie rozprowadzić preparat i przyspieszyć jego wchłanianie się. Warto stosować go przed i po jedzeniu, do 3-5 razy dziennie.
Żel na ząbkowanie Nurodent to wyrób medyczny, który po otwarciu należy zużyć w ciągu 30 dni.
Jakie są objawy ząbkowania?
Ząbkowanie u niemowląt przebiega indywidualnie – u jednych proces wyrzynania się pierwszych zębów może przebiegać względnie łagodnie i stopniowo, u innych może przybrać dynamiczny charakter, któremu najczęściej towarzyszą dolegliwości bólowe. U niektórych maluszków ząbkowanie rozpoczyna się już w 2. miesiącu życia, jednak przeważnie pierwszy ząb pojawia w około 6. miesiącu.
Większość rodziców obawia się ząbkowania swoich dzieci z uwagi na różnego rodzaju dolegliwości bólowe, które mogą się wtedy pojawić. Zanim jednak zaczniemy się martwić, jak pomóc swojemu maluszkowi przejść ten etap rozwoju, dowiedzmy się, jakie są objawy wyrzynania się pierwszych zębów, aby móc odpowiednio zareagować i uniknąć zaskoczenia.
Najłatwiejszym sposobem, aby rozpoznać moment rozpoczęcia całego procesu ząbkowania, jest obserwacja dziąseł niemowlaka, Stają się wtedy spuchnięte i trochę mocniej zaczerwienione. Często pojawia się również ból. Można również zauważyć nadmierne ślinienie się, zmniejszenie apetytu, wyciąganie języka, niepokój, nadpobudliwość lub wręcz odwrotnie – wzmożoną senność, czy wkładanie palców do buzi.
U każdego dziecka może wyglądać to inaczej, ale wymienione symptomy ząbkowania na pewno ułatwią przygotowanie się na ten proces i kupienie, na przykład żelu Nurodent przynoszącego ulgę podczas ząbkowania.