Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu

W dzisiejszym artykule przypatrzymy się bacznie skórze wokół oczu. Skóra pod oczami i na powiekach to wyjątkowy obszar naszej twarzy, który niejednokrotnie traktujemy po macoszemu. Skóra na szyi, dłoniach i właśnie pod oczami powie Ci prawdę o wieku kobiety. Niezależnie od metryki można jednak przez długi czas zachować młody wygląd, regularnie pielęgnując delikatną skórę wokół oczu. Pielęgnacja skóry wokół oczu – jak o nią dbać? Dowiedz się, jak robić to dobrze.

Polecane kosmetyki do pielęgnacji twarzy:

 

 

Kosmetyki Floslek – naturalnie dobra pielęgnacja

Jeżeli chcesz zadbać odpowiednio o skórę wokół oczu, poznaj prosty rytuał pielęgnacyjny z wykorzystaniem kosmetyków pod oczy marki Floslek. Dlaczego ta marka? Uważam, że to jeden z najlepszych na rynku polskim producentów kosmetyków o wieloletniej tradycji i doskonałych recepturach pielęgnacyjnych.

To marka kosmetyczna, która istnieje na polskim rynku od 1994 roku i w swoich laboratoriach, w zgodzie z naturą i z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, tworzy kosmetyki oraz dermokosmetyki, które są cenione w ponad 44 krajach całego świata. Wybrałam dla Was kilka kosmetyków Floslek do pielęgnacji skóry wokół oczu na różnych etapach.

Fokus na oczy – pielęgnacja skóry wokół oczu. Jak o nią dbać?

Floslek to marka, która od lat dba o skórę zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Skorzystaj z bogatej oferty kosmetyków marki Floslek do pielęgnacji skóry pod oczami i wybierz najlepsze dla siebie.

Oczy to jeden z naszych najważniejszych narządów. Codziennie wykonują tytaniczną pracę, mrugając, otwierając i zamykając się, powodują, że mięsień okrężny oka jest najbardziej zapracowanym pośród pozostałych mięśni twarzy.

Prawie nieustanny ruch gałek ocznych podczas pracy, szczególnie przed ekranem monitora, powoduje ich nadwyrężenie, dlatego po całym dniu czujemy ogromne zmęczenie w okolicach oczu. Dodatkowo na kondycję skóry wokół oczu wpływają zanieczyszczone powietrze, zła dieta, ale przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Jak zatem odpowiednio zadbać o skórę wokół oczu? Zanim sięgniemy po kosmetyki, warto poznać właściwości skóry w tych okolicach. Pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga regularności i preparatów ściśle dobranych do pielęgnacji skóry pod oczami.

Naskórek wokół oczu jest bardzo cienki i delikatny – jego grubość wynosi około 0,5 mm (dla porównania w innych partiach twarzy skóra jest kilkakrotnie grubsza). Istotne jest również to, że skóra wokół oczu prawie w ogóle nie posiada gruczołów łojowych, a więc również podściółki tłuszczowej. Natomiast wyjątkowo gęsto rozmieszczone są na skórze pod oczami komórki, które wywołują alergię. Dodatkowo w tych okolicach krążenie krwi jest znacznie słabsze, dlatego często tworzą się worki pod oczami, cienie i opuchlizna. Wszystkie te czynniki wpływają na szybsze starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek mimicznych.

Pielęgnacja skóry wokół oczu – po pierwsze demakijaż

Demakijaż oczu kosmetykami marki Floslek.
Dobrze wykonany demakijaż oczu to pierwszy etap pielęgnacji skóry wokół oczu. Warto wybierać kosmetyki, które są delikatne i oprócz zmywania makijażu, nawilżają i odżywiają skórę pod oczami i na powiekach.

Po zapoznaniu się ze specyfiką budowy skóry wokół oczu, wiemy jak wymagający jest to przeciwnik. Podstawową rolę w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych pełni oczyszczanie skóry. Takie samo postępowanie tyczy się również okolic oczu. Tylko staranny demakijaż oczu, powiek i brwi przed snem sprawi, że nasza skóra będzie mogła oddychać i wchłaniać wszelkie niezbędne składniki zawarte w kremach i żelach pod oczy. Kolorowe kosmetyki pozostawione na oczach przez całą noc wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry – staje się przesuszona, szara i podatna na powstawanie zmarszczek.

Do demakijażu wybrałam dla Was delikatny płyn micelarny 2w1, który nie tylko skutecznie zmywa makijaż, ale również nawilża i odświeża skórę. Formuła płynu zawiera świetlik lekarski, alantoinę i pantenol. Alantoina sprzyja szybszej regeneracji naskórka. Słynie również ze swoich właściwości łagodzących pieczenie i zaczerwienienie skóry. Pantenol, czyli prowitamina witaminy B5, łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka. Sprzyja szybszej odbudowie uszkodzonej skóry. Łagodzi podrażnienia i chroni skórę przed negatywnym wpływem promieni UV. Kosmetyk ma wygodną buteleczkę, której nakrętkę wystarczy przekręcić, aby zaaplikować płyn na wacik kosmetyczny. Warto pamiętać również o tym, że demakijaż oczu wykonujemy delikatnie – wystarczy przyłożył płatek do oczu i przytrzymać kilka sekund, aby makijaż łatwo się rozpuścił. Nadmierne pocieranie wrażliwej skóry wokół oczu może ją podrażnić.

Relaks w tubce – pielęgnacja zmęczonych oczu

Kosmetyki ze świetlikiem lekarskim
Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu, które zawierają świetlik lekarski są wybawieniem dla zmęczonych oczu. Łagodzą podrażnienia, przyjemnie chłodzą i w efekcie sprawiają, że oczy są wypoczęte, a skóra dobrze nawilżona.

Magnetyzujący wzrok po całym dniu pracy przed komputerem? Owszem, to trudne zadanie, ale przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji dobrze dobranymi kosmetykami możemy osiągnąć ten efekt. Pamiętacie, że nawet najbardziej precyzyjny makijaż oczu na suchej, matowej i szarej skórze nie będzie wyglądał dobrze, dlatego bezapelacyjnie najważniejsza jest pielęgnacja tej wrażliwej strefy. Kolejnym etapem po demakijażu jest pielęgnacja skóry wokół oczu.

Doskonałe do pielęgnacji skóry wokół oczu są żele ze świetlikiem lekarskim. Marka Floslek słynie ze swojej bogatej oferty kremów i żeli pod oczy i na powieki, które korzystają z dobroczynnych właściwości ekstraktu ze świetlika lekarskiego (znanego również pod nazwą łąkowego), również w połączeniu z innymi roślinami – bławatkiem, zieloną herbatą, rumiankiem, czy aloesem. To bardzo dobre, delikatne, ale skuteczne kosmetyki, które pokochały pokolenia kobiet. Ciekawostką jest, że słynna polska top modelka Anja Rubik stosuje chłodzący żel pod oczy z ekstraktem ze świetlika.

Ulgę dla zmęczonych oczu osób pracujących przy komputerze przyniesie żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i chabrem bławatkiem. To kosmetyk, który jest bezpieczny również dla osób noszących szkła kontaktowe. Preparat uzyskał znak jakości Fundacji Viva! – jest odpowiedni również dla wegan i wegetarian. Żel przynosi ukojenie dla ciężkich, opuchniętych oczu. Przyjemnie chłodzi i odpręża, a dodatkowo wzmacnia wiotką skórę. Idealny do stosowania pod makijaż. Niezbędny w mojej kosmetyczce.

Jeżeli Twoim problemem są łzawiący oczy i swędząca skóra w ich okolicy, dobrym rozwiązaniem będzie regularne stosowanie żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i herbatą, która ma właściwości regenerujące. Żel doprowadzi Waszą skórę do porządku po nieprzespanej nocy.

Świetlik lekarski – poznajmy się bliżej

Ziele świetlika stosowano już od średniowiecza jako substancję, która wzmacnia wzrok. Mimo nowoczesnych osiągnięć w kosmetologii nadal wykorzystuje się dobroczynną moc świetlika lekarskiego. Preparaty z tym zielem likwidują podrażnienia wokół oczu, usuwają zaczerwienienia i przynoszą ulgę zmęczonym oczom, dzięki swoim chłodzącym właściwościom.

Niepozorna z wyglądu roślina ma niezwykle bogaty skład. Zawiera między innymi: glikozydy, flawonoidy, irydoidy, kumaryny, saponiny i witaminę C, a także olejki eteryczne, mangan, cynk, żelazo, srebro, nikiel, chrom i cynk. Preparaty ze świetlikiem błyskawicznie znoszą zmęczenie z powiek. Nawilżają i usuwają opuchliznę pod oczami. Świetlik sprzyja również pielęgnacji skóry alergicznej, ponieważ posiada właściwości przeciwalergiczne, dzięki zawartości aukubiny, która hamuje wydzielanie histaminy.

Młoda skóra, bystry wzrok – pielęgnacja skóry wokół oczu w wieku dojrzałym

Kosmetyki Floesk do pielęgnacji dojrzałej skóry pod oczami i na powiekach.
Dojrzała skóra jest bardzo wymagająca i potrzebuje intensywnie działających kosmetyków. Skóra pod oczami w miarę upływu czasu staje się coraz bardziej wiotka i cienka, dlatego koniecznie włącz do swojej codziennej pielęgnacji delikatny masaż skóry pod oczami z użyciem odżywczych i regenerujących kremów pod oczy.

Skóra wokół oczu wymaga pielęgnacji odpowiednio dobranej do wieku i potrzeb skóry. Do 30. roku życia dbamy przede wszystkim o nawilżenie skóry, po 30. roku swoją uwagę kierujemy oprócz nawilżania również na odżywianie i działanie przeciwzmarszczkowe. Po 40. roku życia warto sięgać po bardziej odżywcze preparaty, o bogatym składzie, które dodatkowo będą wzmacniać skórę, działać liftingująco i wygładzająco.

Dojrzała skóra wokół oczu potrzebuje przede wszystkim głębokiego odżywienia i natłuszczenia. Krem odżywczy pod oczy z olejem arganowym na noc wygładza zmarszczki i przywraca skórze uczucie miękkości i elastyczności. Olej arganowy dostarcza wrażliwej skórze wielu cennych składników odżywczych, natomiast kwas hialuronowy dba o utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry.

Godnym polecenia jest również dermonaprawczy krem pod oczy z efektem liftingującym, który ujędrnia skórę. Skład jest obiecujący – zawiera wyciąg z żyta, który poprawia napięcie skóry, algi brunatne, które, poprawiając mikrokrążenie skórne, likwidują cienie i worki pod oczami; lipopeptydy, które działają przeciwzmarszczkowo.

Dojrzała skóra również chętnie współpracuje z kosmetykami o formule żelu. Moją propozycją jest w tej kategorii żel pod oczy anti-aging, który bazuje na świetliku lekarskim, tetrapeptydach i kwasie hialuronowym. Jest bezpieczny dla wegan i wegetarian. To właśnie tajemniczo brzmiące tetrapeptydy odpowiadają za lepszą syntezę kolagenu i elastyny, aby skóra odzyskała utraconą jędrność i sprężystość.

Znajdź swój sposób na pielęgnację skóry wokół oczu – domowe zabiegi

Jeśli lubisz naturalną pielęgnację i chcesz wspomóc działanie kosmetyków, wypróbuj sprawdzone, domowe sposoby na pielęgnację skóry wokół oczu. Jednym z prostszych pomysłów na zregenerowanie skóry pod oczami jest maseczka ze świeżego, zielonego ogórka lub schłodzony sok z aloesu. Maseczka nie tylko ukoi zmęczone oczy, ale również zapewni chwilę relaksu. Cudownie nawilża i działa rozjaśniająco. Pożegnaj się z cieniami i workami pod oczami!

Masaż to kolejny domowy sposób na poprawę kondycji skóry pod oczami. Delikatne, okrężne ruchy od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka na górnej, a później na dolnej powiece zdziałają cuda. Przede wszystkim niewielkim wysiłkiem rozluźnisz mięśnie okrężne oka, a dodatkowo pobudzisz przepływ krwi. Minimasaż najlepiej wykonać z dodatkiem ulubionego olejku – na przykłada arganowego, który dodatkowo nawilży i zregeneruje wiotką skórę.

Oczy wyrażają nasz charakter i emocje, a skóra pod oczami więcej mówi o naszym wieku niż PESEL. Zadbaj o nią!