maseczka z drożdży

Maseczka z drożdży to domowy kosmetyk, które idealnie wpisuje się w trend naturalnej pielęgnacji. Składnik ten ze względu na swoje niesamowite właściwości stał się popularny nie tylko w kuchni, ale także cieszy się uznaniem w branży kosmetycznej. Wiele osób w trosce o swoją skórę zamienia sztuczne, chemiczne rozwiązania, naturalnymi substancjami. Drożdże to składnik, które pomaga odżywić i odświeżyć cerę. Maseczka jest bardzo prosta w przygotowaniu i pozwala w domowym zaciszu wykonać cały zabieg upiększający. Jak działają drożdże i jak przygotować maseczkę? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.


Spis treści:

  1. Czym są drożdże? 
  2. Maseczka z drożdży — dlaczego warto ją używać?
  3. Maseczka z drożdży — właściwości
  4. Jak zrobić maseczkę z drożdży — instrukcja krok po kroku
    4.1. Maseczka z drożdży na włosy
  5. Kosmetyki z drożdżami — postaw na naturalną pielęgnację

Popularne maseczki do twarzy:

 

Czym są drożdże?

Drożdże to jednokomórkowe mikroorganizmy należące do rodziny grzybów. Są szeroko wykorzystywane w produkcji żywności, wypiekach, a także podczas produkcji alkoholu. Drożdże wykazują zdolność przekształcania cukrów w dwutlenek węgla oraz alkohol za pomocą zjawiska fermentacji. Ma to wpływ m.in. na podniesienie ciasta, produkcję chleba, win i piwa. W branży kosmetycznej drożdże są wykorzystywane ze względu na swoje właściwości odżywcze i oczyszczające, skutecznie pomagając w pielęgnacji skóry i włosów.

Maseczka z drożdży — dlaczego warto ją używać?

Maseczka z drożdży wykazuje wiele dobroczynnych właściwości dla skóry. Po pierwsze, drożdże są bogate w naturalne składniki odżywcze — witaminy z grupy B, białka i minerały. Te składniki wspierają regenerację skóry, pomagają nawilżyć, odżywić i ujędrnić cerę. Po drugie, drożdże mają właściwości oczyszczające i antybakteryjne. Mogą być wykorzystywane w kuracjach mających na celu pomóc w redukcji wyprysków i trądziku. Dodatkowo maseczka z drożdży pomaga w wyrównaniu kolorytu skóry i redukcji widoczności przebarwień.


Zobacz również: Sodium biscarbonate (soda oczyszczona) – jak działa?


Maseczka z drożdży — właściwości

Maseczka z drożdży to prosty kosmetyk, który może przynieść wiele korzyści dla naszej skóry. Jest to naturalny nawilżacz, który utrzymuje skórę na odpowiednio nawilżonym poziomie, chroniąc ją przed utratą wilgoci. Drożdże bogate są w enzymy, które pomagają złuszczać martwe komórki skóry, co sprawia, że cera jest odświeżona i promienna. Maseczka z drożdży to alternatywa dla popularnych kosmetyków. Pomaga zredukować widoczność porów, poprawić elastyczność i skutecznie wygładzić teksturę skóry. Po kuracji drożdżami można zauważyć, że:

  • Włosy i paznokcie stają się mocniejsze i mniej łamliwe.
  • Wzrost włosów zostaje przyspieszony.
  • Włosy nie wypadają, stają się odżywione i wyglądają na zdrowsze.
  • Praca gruczołów łojowych zostaje wyregulowana.
  • Cera i skóra głowy się mniej przetłuszcza.
  • Rozwój trądziku i wyprysków zostaje zahamowany.

Jak zrobić maseczkę z drożdży — instrukcja krok po kroku

Drożdże

Tworzenie kosmetyków w domowych warunkach cieszy się coraz większą popularnością. Miłośnicy naturalnej pielęgnacji chętnie sięgają po drożdże, by kompleksowo wesprzeć swoją skórę. By przygotować maseczkę, należy zastosować się do następujących kroków.

Krok 1: Przygotuj składniki

  • 1 łyżeczka suchych drożdży.
  • 1 łyżka ciepłej wody.

W zależności od preferencji można dodać ulubione dodatki w postaci miodu, jogurtu, soku z cytryny i oleju kokosowego. Każdy z tych składników skutecznie wzmacnia działanie maseczki i pozwala dostarczyć skórze jeszcze więcej składników odżywczych.

Krok 2. Dokładnie wymieszaj

Suche drożdże należy wymieszać dokładnie w małej miseczce, aż do powstania jednolitej masy. Tak samo należy zrobić, dodając inne dodatkowe składniki.

Krok 3. Nałóż maseczkę

Przed aplikacją maseczki należy dokładnie oczyścić twarz i szyję z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, zabrudzeń, resztek makijażu i innych kosmetyków. Maseczkę z drożdży można nakładać za pomocą pędzla lub palców. Pasta powinna zostać równomiernie nałożona na skórę twarzy i szyi. Omijać należy delikatny obszar wokół oczu. Maseczkę na twarzy należy zostawić na około 20 minut, by wszystkie składniki mogły dotrzeć w głąb skóry.

Krok 4. Dokładnie spłucz maseczkę

Maseczkę po upływie określonego czasu należy dokładnie spłukać ciepłą wodą. Można wykonać delikatny masaż twarzy, by usunąć resztki maseczki i zrelaksować skórę. W kolejnym kroku do spłukiwania skóry należy wykorzystać zimną wodę. W ten sposób zamkniemy pory.

Krok 5. Nawilż skórę

Po usunięciu maseczki należy osuszyć delikatnie twarz i nałożyć ulubiony krem nawilżający lub serum odpowiedzialne za nawodnienie i nawilżenie skóry.


Ważne informacje!
Przed pierwszym użyciem maseczki z drożdży należy wykonać test uczuleniowy na małym wybranym obszarze skóry. W ten sposób można upewnić się, że podczas zabiegu nie wystąpią niepożądane reakcje alergiczne. Drożdży nie należy nigdy stosować na skórę alergiczną, wrażliwą lub uszkodzoną. Jeśli podczas aplikacji odczujemy nieprzyjemne uczucie, niepożądaną reakcję skórną, to należy natychmiast usunąć maseczkę.


Maseczka z drożdży na włosy

Maseczka z drożdży sprawdza się w pielęgnacji nie tylko cery, ale także włosów. Do jej przygotowania należy użyć pół kostki suchych drożdży, ciepłą wodę, ciepłe mleko lub jogurt naturalny. Całość należy wymieszać do powstania gęstej masy. Maseczkę można stosować bezpośrednio na włosy lub skórę twarzy. By wesprzeć stymulację włosów do wzrostu, należy maseczkę zostawić na skórze głowy przez 30-60 minut, po czym należy ją dokładnie spłukać.

Maseczka z drożdży idealnie wpisuje się w trend naturalnej pielęgnacji. Wzbogacona innymi składnikami jak miód, jogurt i oleje roślinne wzmacnia działanie i pozwala na eksperymentowanie. Wszystko po to, by ostateczny skład maseczki dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Kosmetyki z drożdżami — postaw na naturalną pielęgnację

Drożdże chętnie wykorzystywane są w kosmetyce. Do popularnych produktów z tym składnikiem zaliczamy m.in.:

  • Barwa Naturalna wcierka drożdżowa stymulująca wzrost włosów — drożdże piwne (100 ml) – powstała z myślą o osobach, które walczą z problemem przetłuszczających i wypadających włosów. Wcierka stymuluje wzrost i pomaga wyregulować wydzielanie sebum. Wcierka stymulująca wzrost włosów pomaga w regulacji wydzielania sebum, pielęgnuje skórę głowy, nawilżając ją i dostarczając optymalną ilość składników odżywczych oraz wpływa na stymulowanie porostu włosów. Zawarte w niej składniki aktywne: ekstrakt z drożdży piwnych, ekstrakty ziołowe – z pokrzywy, brzozy, arginina, skrzyp polny oraz ekstrakt z aloesu, naturalnie wspomagają porost włosów, hamują ich wypadanie oraz odżywiają skórę głowy.
  • Joanna Tradycyjna Receptura szampon do włosów przetłuszczających się normalizujący chmiel i drożdże piwne (300 ml) – to sprawdzony produkt wykorzystywany w pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Szampon dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Delikatny subtelny zapach wprowadza pielęgnację na wyższy poziom.
  • Barwa Naturalna wzmacniająca drożdżowa odżywka do włosów (200 ml) – powstała z myślą o osobach, które borykają się z problemem osłabionych i wypadających włosów. Odżywki mają działanie wzmacniające, hamujące wypadanie włosów oraz stymulujące ich porost. Zawarta w odżywce arginina to naturalny aminokwas, który pobudza wzrost włosów poprzez zwiększenie dopływu krwi do naczyń krwionośnych, Dodatek skwalanu i estrów oleju arganowego zmniejsza łamliwość włosów, uszczelnia ich łuski i doskonale wzmacnia.

Sprawdź również: Mocznik w kosmetyce — jak działa? (wyjątkowe właściwości)


Maseczka z drożdży to świetne rozwiązanie, by kompleksowo zadbać o kondycję skórę w niezwykle naturalny sposób. Kuracja drożdżowa jest w 100% bezpieczna i przyjazna skórze. Zastosowana jako rytuał pielęgnacyjny sprawia, że włosy i skóra w krótkim czasie odzyskuje zdrowy wygląd.

Popularne kosmetyki z drożdżami: