nakładanie henny na brwi

Jak zmyć hennę, kiedy okazało się, że jej kolor jest za mocny albo całkowicie odbiega od tego, który był na opakowaniu? Jeżeli byłaś w sytuacji, kiedy natychmiast potrzebowałaś usunąć hennę z brwi, skóry czy włosów, ten artykuł jest dla ciebie. Przeczytaj go, a już nigdy więcej nie będziesz w sytuacji bez wyjścia. Wskażemy 12 produktów, które przyjdą ci na ratunek, jeżeli początki z henną okażą się zbyt trudne.


Spis treści:

  1. Jak zmyć hennę?
  2. Jak zmyć hennę z brwi, gdy kolor okazał się za ciemny, a efekt za mocny?
    2.1. Sześć ratunkowych produktów, które pomogą ci zmyć hennę z brwi
  3. Jak zmyć hennę ze skóry?
    3.1. Jak zmyć hennę z włosów?

Polecane produkty:

Jak zmyć hennę?

Jeżeli właśnie wpisałaś w wyszukiwarkę frazę, jak zmyć hennę, oznacza to zapewne, że jesteś w podbramkowej sytuacji i potrzebujesz uzyskać informacje, jak szybko, łatwo i bezpiecznie pozbyć się naturalnego barwnika, jakim jest henna.

Hennowa katastrofa na brwiach, ślady z barwnika na skórze czy paznokciach? Dobrze trafiłaś – ten artykuł powstał po to, aby uspokoić osoby takie jak ty – usuwanie henny w domu jest możliwe i można to wykonać przy pomocy popularnych kosmetyków, więc nie obawiaj się, że będziesz musiała zainwestować w specjalistyczne preparaty, które, owszem, istnieją i zawsze możesz po nie sięgnąć, ale jeżeli problem jest naglący i chcesz natychmiast usunąć hennę lub jej nadmiar i rozjaśnić zbyt czarne, nienaturalnie wyglądające brwi, poznaj 6 produktów na zmywanie henny z brwi.


Arcyważne!

Barwnik można próbować usunąć świeżo po nałożeniu, więc nie zwlekają ze zmywaniem henny, jeżeli pofarbowane brwi ci się nie podobają.


Zrobienie henny brwi w domu to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na podkreślenie brwi. Jest tani i szybki oraz bezpieczny. Ogromny wybór produktów na rynku sprawia, że bez problemu znajdziemy swój ulubiony preparat. Idealnie wyregulowane brwi, ujarzmione włoski, pomalowane henną potrafią wydobyć głębię spojrzenia i stanowią ramę dla całego makijażu. Poprzednie pokolenia chętnie korzystały z tej metody stylizacji brwi. Dzisiaj nadal jest popularna, choć mamy do wyboru o wiele więcej możliwości makijażowych, zarówno tych do wykonania samodzielnie w domu, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Jak zmyć hennę z brwi, gdy kolor okazał się za ciemny, a efekt za mocny?

hennowanie brwi

Nieudane hennowanie? Taka wpadka może się przytrafić każdej z nas, dlatego stworzyliśmy poradnik: jak zmyć hennę z brwi, aby łatwiej wybrnąć z sytuacji, szczególnie wtedy, gdy pierwszy raz mamy do czynienia z henną, a rezultat farbowania brwi nie jest dla nas satysfakcjonujący. Pamiętajmy jednak o tym, że im silniejszy i ciemniejszy jest pigment, tym trudniej będzie go usunąć. Jednak nie jest to niewykonalne, ale na pewno wymaga od nas sporej dozy cierpliwości i pomysłowości. Jak zmyć hennę z brwi? Przede wszystkim wystrzegajmy się kilku błędów przed nałożeniem henny na brwi.

  1. Nie wykonujemy henny tuż przed wielkim wyjściem. To zły pomysł, ponieważ świeża henna zawsze jest mocniejsza niż taka kilkudniowa. Dopiero po jakimś czasie odcień brwi lekko wyblaknie i stanie się taki, jakiego oczekiwaliśmy.
  2. Starannie dobierajmy kolor henny. Wybierajmy taki, który będzie pasował do naszej karnacji i koloru włosów. Odcień henny do brwi powinien być jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru włosków brwiowych. Dzięki temu unikniemy kontrastu, na przykład pomiędzy jasną cerą, rudymi włosami, a czarnymi brwiami.
  3. Precyzyjnie nakładajmy pastę z henny na brwi, aby nie pofarbować skóry wokół łuków brwiowych.
  4. Postępujmy zgodnie z instrukcją producenta, jeżeli chodzi o przygotowanie pasty z henny. Trzymajmy się proporcji i dodajmy tyle wody, ile jest podane na etykiecie.
  5. Liczmy czas! Nie trzymajmy pasty z henny zbyt długo na brwiach, bo to pierwszy krok do tego, aby efekt był za mocny. Zawsze lepiej mieć jaśniejsze brwi, niż zbyt ciemne.

Sześć ratunkowych produktów, które pomogą ci zmyć hennę z brwi

Jeżeli mimo wszystko chcesz zmyć hennę z brwi, wypróbuj poniższe sposoby, w których wykorzystujemy łatwo dostępne produkty.

  1. Tłusty krem, np. Nivea Krem Classic nawilżający do każdego rodzaju cery 150 ml. Należy nałożyć jego grubą warstwę na łuk brwiowy za pomocą patyczka lub wacika. Pozostaw krem na ok. 10 minut. Zetrzyj go. Henna zostanie rozjaśniona, może również zniknąć, ale to rzadkie przypadki. Dlatego najczęściej trzeba powtórzyć tę czynność kilkukrotnie, aby osiągnąć zadowalający efekt.
  2. Płyn do demakijażu, np. Ziaja De Makijaż dwufazowy płyn do demakijażu oczu 120ml. Zaaplikuj płyn do demakijażu na wacik kosmetyczny i przetrzyj pofarbowane brwi w kierunku pod włos. Włóż w tę czynność nieco siły, ponieważ zbyt słabe przemywanie nie przyniesie efektu. Z kolei zbyt mocne pocieranie może podrażnić skórę i przy okazji wyrwać parę włosków, a tego nie chcemy. Pamiętajmy również o tym, że zastosowanie płynu do demakijażu jest najłagodniejszą formą usuwania henny, więc jeżeli chcesz pozbyć się ciemnego barwnika, sięgnij po inne preparaty. Gdy zależy ci jedynie na lekkim stonowaniu koloru, ten sposób będzie odpowiedni.
  3. Pianka do golenia, np. Nivea Men Sensitive Cool Pianka do golenia 200 ml. To produkt, który zawiera tłuste emolienty i substancje renatłuszczające, które usuwają hennę. Piankę do golenia nałóż na brwi grubą warstwą. Pozostaw na ok. 20 minut. Następnie usuń ją chusteczkę, jednocześnie intensywnie pocierając włoski, aby wspomóc usuwanie barwnika.
  4. Spirytus kosmetyczny, np. Barwa Spirytus salicylowy kosmetyczny 70% 100ml. Nasącz wacik spirytusem kosmetycznym i przyłóż do brwi na ok. 2-3 minuty. Po upływie określonego czasu zdejmij wacik i delikatnie przetrzyj nim brwi. Pamiętaj, aby wykonywać ten zabieg ostrożnie i nie dopuścić do przedostania się spirytusu do oka.
  5. Oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek z cytryną, np. Bambino Oliwka dla dzieci i niemowląt 150 ml. To emolienty, które mają właściwości wiązania barwnika, dlatego kolor będzie będzie mniej nasycony. Nałóż oliwkę na patyczek do czyszczenia uszu i przemyj miejsce, z którego chcesz zdjąć barwnik. Możesz również dodać do łyżki oliwy z oliwek sok z połowy cytryny i tak przygotowaną mieszankę nałożyć na patyczek do uszu i postępować podobnie jak z oliwką dla dzieci.
  6. Profesjonalny płyn do zmywania henny. To preparat, który został specjalnie stworzony do tego typu zabiegów, dlatego jego działanie będzie najbardziej efektywne. To produkt stworzony przede wszystkim do usuwania śladów henny ze skóry,  ale może się również sprawdzić w przypadku usuwania pigmentu z brwi. W przypadku profesjonalnego płynu do zmywania henny postępuj zgodnie z instrukcją producenta.

Chcesz dowiedzieć się, jak zmienić kolor włosów za pomocą henny? Przeczytaj artykuł: hennowanie włosów


Jak zmyć hennę ze skóry?

Czym zmyć hennę ze skóry? To również jest wykonalne. Podczas farbowania brwi często zdarza się nam, że niechcący zabarwiamy fragment skóry. W tej sytuacji najlepiej będzie skorzystać ze sprawdzonych produktów, które łatwo znajdziesz w swojej kuchni lub łazience. Podane sposoby dotyczą sytuacji, gdy chcemy odbarwić niewielki fragment skóry, który uległ zabarwieniu po przypadkowym kontakcie z henną. Nie dotyczy to tatuażu z henny. Jeżeli chcemy takowy usunąć wcześniej, niż sam wyblaknie, udajmy się do kosmetyczki.

  1. Peeling gruboziarnisty do ciała, np. Ziaja – Baltic Home Spa Fit gruboziarnisty glicerynowy peeling do ciała Mango (300 ml). To sprawdzony sposób na wybarwienie skóry pobrudzonej henną. Peeling rozjaśni plamy ponieważ złuszczy martwe komórki naskórka. Peelingowanie pobrudzonej skóry można powtarzać wielokrotnie, aż osiągniemy zadowalający rezultat.
  2. Sok z cytryny. Przekrój cytrynę na pół i tak przygotowaną połówką zacznij smarować miejsce, gdzie skóra jest pobrudzona barwnikiem henny. Witamina C ma właściwości rozjaśniające. Ale wiedz, że efekty mogą być niewielkie i będziesz musiała powtórzyć zabieg.
  3. Pumeks, np. Donegal pumeks wulkaniczny owal (2512) 1 szt. To może dla jednych okazać się zbyt drastyczna i bolesna metoda, szczególnie gdy chcemy zmyć hennę z wrażliwego miejsca na naszym ciele. Jeżeli jesteśmy gruboskórni, spróbujmy metody pumeksowej. Przedtem należy posmarować oliwką wybrany obszar skóry, następnie delikatnie potrzeć pumeksem wskazane miejsce. Używajmy pumeksu ostrożnie cały czas obserwując skórę, czy zbyt mocno jej nie podrażniamy.

Jak zmyć hennę z włosów?

henna na włosach

Hennowanie włosów to jeden z lepszych sposób na farbowanie włosów, ponieważ jest naturalny i bezpieczny. Naturalna henna jest źródłem wielu cennych minerałów takich, jak: magnez, wapń, potas, cynk, żelazo, miedź, mangan, błonnik, witaminy A, B, D, kwas oleinowy i linolowy. Tak bogaty skład przekłada się na dobroczynne działanie henny na włosy. Po hennowaniu pasma są lepiej odżywione i wzmocnione.

Jeżeli chcemy zmyć hennę z włosów, bo jednak kolor nam nie za bardzo odpowiada albo zwyczajnie pragniemy odmiany, można się posłużyć kilkoma kosmetykami, które przyspieszą wymywanie barwnika.

  1. Szampon przeciwłupieżowy, np. BasicLab Capillus Shampoo szampon przeciwłupieżowy do włosów (300 ml). Szampony przeciwłupieżowe są często mocniejsze niż klasyczne, dlatego pomogą rozjaśnić hennowane włosy.
  2. Szampon i soda oczyszczona. To mieszanka, którą przygotujemy w domu. Zmieszaj ilość szamponu, którą zazwyczaj wykorzystujesz na jedno mycie z łyżką sody oczyszczonej. Tak przygotowaną miksturą umyj włosy. Następnie spłucz obficie wodą i zastosuj na końcu płukankę z octu jabłkowego i soku z cytryny.
  3. Miód i cytryna. Zmieszaj miód z wyciśniętym sokiem z cytryny i nałóż na włosy. Taka maska nie tylko rozjaśni pasma, ale również je dogłębnie odżywi i nawilży.

Usuwanie henny z brwi, włosów, ze skóry jest niełatwym procesem, któremu należy poświęcić trochę więcej czasu. Przy pomocy wskazanych kosmetyków rozjaśnimy włosy i usuniemy ewentualne plamy z henny na skórze. Pamiętajmy jednak o tym, że te domowe sposoby najlepiej działają na świeżej hennie, czyli od razu po zabiegu, jeżeli zauważymy, że efekt nas nie zadowala, zacznijmy proces zmywania henny. To zwiększa nasze szanse na pozbycie się tego naturalnego barwnika.

Polecane produkty: