perfumy z atomizerem

Jak przelać perfumy do atomizera? Na to pytanie poszukujemy odpowiedzi, gdy chcemy przelać nasz ulubiony zapach do innej buteleczki, aby móc go ze sobą zebrać. To szczególnie przydatna umiejętność, gdy oryginalny flakon perfum jest duży i ciężki, co uniemożliwia spakowania go w podróż lub noszenie go w torebce, aby cały czas mieć dostęp do swojej ulubionej kompozycji zapachowej.

Z naszego artykułu dowiesz się, jak przelać perfumy, aby nie stracić ani kropelki tego cennego płynu, który zapewne kosztował niemało, a nad jego stworzeniem pracowały najsłynniejsze nosy w branży perfumeryjnej.


Spis treści:

 1. Jak przelać perfumy do atomizera?
 2. Atomizer do perfum – co to jest?
 3. Jak przelać perfumy do innej butelki? 3 sposoby na odlanie perfum
  3.1. Metoda – igła i strzykawka
  3.2. Metoda pryskania
  3.3. Metoda – przelanie perfum do butelki wielokrotnego napełniania

Polecane produkty:


Jak przelać perfumy do atomizera?

puste buteleczki z atomizerem

Jak przelać perfumy do atomizera lub do innych butelek, aby nie uszkodzić oryginalnego flakonu? Jeżeli zastanawiasz się, jak to zrobić, poznaj 3 metody na napełnienie atomizera perfum. Zanim jednak przelejesz perfumy damskie lub perfumy męskie do atomizera, należy pamiętać o tym, że cały ten proces trzeba przeprowadzić z należytą starannością, aby nie zanieczyścić kompozycji zapachowej, ponieważ wszelkie pyłki czy kurz mogą przyczynić się do zepsucia zapachu lub jego diametralnej zmiany, co prowadzić będzie do utraty trwałości zapachu.

Jak otworzyć perfumy? To pierwszy krok do tego, aby je przelać. Nie wszystkie flakony posiadają odkręcane nakrętki, co niezwykle by ułatwiło całą operację przelewania perfum. W przypadku gdy buteleczka perfum jest szczelnie zamknięta atomizerem i przytwierdzoną do niego rurką, należy postępować w określony sposób.

Zanim jednak przejdziemy do sposobów na przelewanie perfum do innych opakowań, warto dowiedzieć się, czym jest atomizer i jaką pełni funkcję.


Dowiedz się, czy perfumy wietrzeją


Atomizer do perfum – co to jest?

aerozol perfum

Atomizer do perfum to jedna z najważniejszych części falkonu z perfumami. Czym jest ten niewielki element buteleczki? Jak działa atomizer? To specjalna część, której konstrukcja umożliwia rozpylenie odpowiedniej ilości perfum w zależności od siły nacisku na atomizer. Jego zadaniem jest zmiana cieczy w aerozol, abyśmy mogli się cieszyć rozpylonymi molekułami zapachowymi, które osiądą na naszej skórze lub włosach.

Atomizery służą nie tylko do rozpylania perfum, ale również innych substancji zapachowych, które zmieniają zapach w pomieszczeniu. Decydując się na buteleczkę z atomizerem, zwróćmy uwagę, czy mechanizm działa łatwo, nie zacina się, czy podczas spryskiwania nie wydobywa się płyn z flakonu. Pompka powinna nabierać odpowiednią ilość cieczy i łatwo ją zasysać, aby z atomizera powstał równomierny aerozol z cząsteczkami perfum.

Jak przelać perfumy do innej butelki? 3 sposoby na odlanie perfum

przelewanie perfum

Poznaj 3 metody przelewania perfum do mniejszych pojemników bez rozkręcania fabrycznie zabezpieczonego flakoniku perfum z atomizerem. Ta wiedza przyda ci się nie tylko wtedy, gdy będziesz potrzebować mniejszej pojemności perfum, ale również wtedy, gdy oryginalna butelka perfum zostanie uszkodzona. W tym ostatnim przypadku przetłoczenie perfum do innej buteleczki będzie jedynym słusznym rozwiązaniem, chroniącym całą kompozycję przed zepsuciem lub zwietrzeniem.

1. Metoda – igła i strzykawka

 1. Umyj ręce i przygotuj sobie pole pracy. Blat stołu powinien być zdezynfekowany, aby do rurki z atomizerem nie dostały się drobinki kurzu lub inne zanieczyszczenia.
 2. Połóż jałową gazę na stół, aby uniknąć przedostania się drobnoustrojów do perfum. Postaraj się zapewnić sterylne warunki. Jeżeli buteleczkę perfum można odkręcić, wówczas na gazie połóż odkręconą rurkę z atomizerem.
 3. Gdy nie można wyjąć atomizera, odkręć korek atomizera, który wystarczy lekko przekręcić i pociągnąć do góry. W taki sposób dotrzesz do rurki i będziesz mogła użyć igły i strzykawki, aby przelać płyn do przygotowanej buteleczki.
 4. Włóż igłę ze strzykawką do rurki i zassij odpowiednią ilość perfum do strzykawki.
 5. Przelej otrzymaną porcję do nowej buteleczki.
 6.  Najważniejsze: igła ze strzykawką muszą być nowe, prosto z opakowania, sterylne, aby uniemożliwić dostanie się do perfum bakterii.

2. Metoda pryskania

 1. Przygotuj nowy flakon i wyjmij z niego rurkę wraz z atomizerem.
 2. Przybliż do nowej buteleczki oryginalne perfumy i naciskając atomizer, wypsikaj odpowiednią ilość perfum.
 3. Ta metoda, choć prosta, jest najmniej dokładna i może spowodować sporą utratę oryginalnych perfum.

3. Metoda – przelanie perfum do butelki wielokrotnego napełniania

 1. Kup małą buteleczkę do wielokrotnego napełniania o pojemności 5 ml. Ich forma nawiązuje do wyglądu opakowania pomadki do ust.
 2. Na dole butelki znajduje się niewielki otwór, dzięki któremu przelejesz perfumy z oryginalnego flakonu do opakowania wielokrotnego użytku.
 3. Zdejmij z flakonu perfum atomizer i przyłóż w jego miejsce dolną część buteleczki z otworem.
 4. Następnie naciśnij buteleczką atomizer, tak jak to robisz, gdy chcesz rozpylić perfumy.
 5. Płyn zostanie wciągnięty do buteleczki i tym samym przelejesz perfumy do niewielkiej butelki, którą będziesz mogła wszędzie ze sobą zabrać.

Sprawdź, jak dobrać perfumy


Według nas trzecia metoda jest najbardziej skuteczna i bezpieczna, ponieważ maksymalnie ogranicza rozlanie perfum, a jednocześnie zapobiega uszkodzeniu atomizera z oryginalnych perfum. Niewielkie butelki wielokrotnego napełniania są doskonałym rozwiązaniem problemu zabierania płynów na pokład samolotu. Dzięki nim już nie będziesz musiała się rozstawać z ukochanym zapachem podczas wymarzonych wakacji. Butelki, które możesz wielokrotnie napełniać drogocennym płynem kompozycji zapachowych, zmniejszają również ciężar bagażu rejestrowanego, gdybyś zechciała zabrać ze sobą w podróż pełnowymiarowy flakon perfum.

Jak przelać perfumy do atomizera? Mamy nadzieję, że teraz nie będzie to stanowiło dla ciebie problemu. Znasz może jeszcze inne metody na tę precyzyjną operację? Chętnie je poznamy! Daj nam znać w komentarzu.


Polecane produkty: