loki na pasek od szlafroka

Loki na pasek od szlafroka to ostatnio bardzo chętnie wyszukiwana fraza, której popularności dodały liczne tutoriale, pokazujące, jak w szybki i bezpieczny sposób uzyskać naturalne fale na włosach. Bez użycia ciepła. Jeżeli jeszcze nie słyszałaś o tej metodzie, a kręcą cię kręcone włosy, dowiedz się, na czym polega ten trik.


Spis treści:

 1. Loki na pasek do szlafroka – jak zrobić?
 2. Czego unikać przed kręceniem włosów na pasek od szlafroka?
 3. Jak zrobić loki na pasek od szlafroka? 10 kroków do naturalnych fal
  3.1. Sposób na loki przez noc. Krok po kroku do fal lub loków szlafrokowych

Polecane produkty:

 

Loki na pasek do szlafroka – jak zrobić?

naturalnie kręcone włosy

Jak zrobić loki na pasek od szlafroka? To niesłychanie proste, wręcz banalne i aż dziw, że wcześniej nikt nie wpadł na to, aby w taki sposób kręcić loki. To jedna z tych domowych metod stylizacji włosów, która rzeczywiście działa, a jej efekty potrafią zaskoczyć niejedną miłośniczkę lokówek i papilotów.

Jeżeli do tej pory żadne akcesoria do loków nie przypadły ci do gustu, bo twoje włosy są ciężkie, więc loki bardzo szybko się rozprostowują, dowiedz się, jak zrobić szlafrokowe loki. Wszystko, co będzie ci potrzebne do tego rodzaju stylizacji, to pasek od szlafroka. Najlepiej długi i frotte. Oprócz tego przyda się kilka cienkich gumek do włosów i odrobina cierpliwości.

Zanim jednak dowiesz się, jak zrobić loki na pasek od szlafroka, sprawdź, czego przedtem… nie robić. Wprowadzenie kilku obostrzeń do twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej włosów sprawi, że metoda szlafrokowa przyniesie wspaniałe efekty.


Jak określić porowatość włosów? Poznaj domową metodę: porowatość włosów


Czego unikać przed kręceniem włosów na pasek od szlafroka?

 1. Na kilka dni przed nakręceniem włosów na pasek zrezygnuj ze stosowania odżywek i masek emolientowych, ponieważ emolienty mocno dociążają włosy, wygładzają je, utrudniając ich późniejsze kręcenie się.
 2. Wprowadź do pielęgnacji maseczki do włosów i odżywki do włosów proteinowe, które są wskazane przed stylizacją włosów, ponieważ znaczenie ją ułatwiają.
 3. Starannie wysusz włosy. Nie mogą być mokre, a nawet wilgotne, ponieważ to zaburzy proces kręcenia się i pasma po rozplątaniu ich z paska od szlafroka bardzo szybko się rozprostują.
 4. Opcjonalnie możesz zastosować przed kręceniem włosów na pasek odrobinę lakieru do włosów lub suchego szamponu, aby ułatwić ich stylizację i przedłużyć trwałość fal lub loków.

Sprawdź: Anwen – odżywka do włosów proteinowa Magnolia (200 ml) lub Trust My Sister Protein Hair Mask proteinowa maska do włosów niskoporowatych (150 g)

Sprawdź: Batiste – Suchy szampon Volume (200 ml) i Schwarzkopf Professional Osis+ Elastic elastyczny lakier do włosów 1 Light Control (300 ml)

Jak zrobić loki na pasek od szlafroka? 10 kroków do naturalnych fal

włosy kręcone na pasek od szlafroka przed i po

Metoda na loki szlafrokowe jest odpowiednia zarówno dla włosów długich, półdługich, jak i krótkich, do ramion. Jak wiadomo włosy są różne, dlatego rezultat stylizacji na pasek od szlafroka może być różny w zależności od rodzaju włosów. Jedną z ważniejszych cech włosów, jaką należy brać pod uwagę podczas wykonywania fal bez użycia ciepła, jest ich porowatość. Włosy niskoporowate są przeważnie gęste, mocne i ciężkie, dlatego mogą być najbardziej oporne na ten trik stylizacyjny. Jednak nie jest to przesądzone! Pamiętajmy również o tym, że niektóre włosy są bardziej podatne na kręcenie, a inne nie i wtedy należy wykazać trochę więcej cierpliwości i sprytu, aby wydobyć skręt włosów.


Jeżeli chcesz zgłębić temat kręcenia się włosów i poznać tajniki naturalnego wydobywania skrętu włosów, przeczytaj nasz artykuł: jak wydobyć skręt włosów


Dla niecierpliwych mamy dobrą wiadomość – sposób na loki bez użycia ciepła jest błyskawiczny! Nawinięcie włosów na pasek od szlafroka zajmuje ok. 30 minut, a wszystko zależy od długości włosów i twoich manualnych zdolności, ale bez obaw – manualne umiejętności musisz mieć naprawdę niewielkie, w tym przypadku wpadka ci nie grozi, bo to naprawdę proste!

Wiedz również, że możesz osiągnąć skręt włosów różnej średnicy. To wszystko zależy od tego, jako mocno nakręcisz włosy na pasek i jak mocno go ściśniesz.

Jak długo trzymać włosy zawinięte na pasek od szlafroka? To zależy. Niektórym wystarczają 3 – 4 godziny, aby efekt utrzymał się przez cały dzień. Innym wystarcza 30 minut do godziny, a jeszcze inni wybierają nocną stylizację na pasek od szlafroka i śpią z paskiem na włosach. Jak będzie w Twoim przypadku? Sprawdź, testuj, próbuj. Sposób na loki bez lokówki jest całkowicie bezpieczny i nieobciążający dla włosów, dlatego możesz podchodzić do kręcenia włosów na pasek dowolną liczbę razy, aż rezultat będzie taki, jakiego oczekiwałaś. Wtedy poznasz odpowiednią ilość czasu, jaką potrzebujesz na idealny skręt na szlafrokowy pasek.

Sposób na loki przez noc. Krok po kroku do fal lub loków szlafrokowych

falowane włosy

 1. Starannie rozczesz włosy na całej długości.
 2. Zrób przedziałek na środku głowy lub w miejscu, gdzie zazwyczaj go nosisz, i rozdziel włosy.
 3. Pasek od szlafroka połóż na płasko na głowie, tak aby jego środek był na środku głowy, a zwisające części paska były takiej samej długości.
 4. Zacznij zawijać pasma włosów od samej góry lub od połowy twarzy. Owijaj pasma włosów na zewnątrz. Pamiętaj, że od miejsca, z którego zaczniesz zawijać włosy, pasma po zdjęciu paska będą się falować.
 5. Po owinięciu pierwszego pasma włosów, dobierz kolejny i zacznij go owijać wokół paska. Postępuj tak samo z kolejnymi pasmami włosów, aż dobierzesz wszystkie włosy z tyłu głowy. Na końcu zwiąż włosy zawinięte w pasek gumką.
 6. Powtórz czynność owijania włosów w pasek po drugiej stronie głowy.
 7. Zwijaj włosy dość ciasno.
 8. Z tak ułożonymi włosami pozostaw pasek na 3 – 4 godziny lub na całą noc.
 9. Po upływie określonego czasu zdejmij pasek i delikatnie rozczesz loki palcami.
 10. Utrwal fryzurę wybranym stylizatorem i ciesz się falowanymi włosami przez cały dzień.

*Jeżeli chcesz zrobić loki tuż po umyciu włosów, dokładnie je wysusz i spryskaj lakierem do włosów. To szczególnie ważne, jeżeli twoje włosy są długie i ciężkie. Metoda OMO podczas mycia włosów może odmienić twoją pielęgnację, dlatego warto się nią zainteresować.

Polecane produkty:

Efekt? Może naprawdę zaskoczyć! Fale utrzymują się przez cały dzień i wyglądają bardzo naturalnie. Pojawiają się nawet takie opinie, że włosy podkręcone lokówką nie wyglądają tak dobrze jak loki szlafrokowe, ponieważ nie są tak trwałe i mają tendencję do rozprostowywania się.

Interesują cię inne triki włosowe? Koniecznie zobacz nasz filmik, gdzie testujemy triki włosowe z Tik Toka.