Hedrin to marka preparatów wspomagających leczenie wszawicy. Brand należy do wiodącego producenta wyrobów farmaceutycznych Thornton & Ross, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii i jest obecny na rynku od 1922 roku. W portfolio firmy znajdują się takie marki, jak Covonia, Hedrin, Cetraben.
Hedrin na wszy – roztwór, szampon, żel w sprayu – dobierz najlepszą formułę
Hedrin na wszy to cała gama produktów, które pozwalają wyleczyć wszawicę w szybki i bezpieczny sposób. Leczenie wszawicy w dzisiejszych czasach jest proste i szeroko dostępne.
Płyn Hedrin One zawiera 4% dimetikonu i cyklometikonu, które powodują obumarcie zarówno wszy, jak i ich jaj. Jak stosować Hedrin raz płyn? Należy go nanieść na włosy i pozostawić na nich przez minimum godzinę, a następnie umyć starannie włosy i skórę głowy szamponem. Cały proces należy powtórzyć po tygodniu. Dużym udogodnieniem tej kuracji jest to, że po użyciu szamponu nie ma konieczności wyczesywania obumarłych wszy i jaj. Producent zapewnia, że płyn jest bezpieczny dla dzieci od 6. miesiąca życia, dla kobiet w ciąży i karmiących.
Możesz również wprowadzić do pielęgnacji Hedrin szampon na wszy, który działa już w 5 minut. Specjalistyczna formuła produktu sprawia, że w kontakcie z szamponem wszy obumierają. Preparat skutecznie eliminuje również jaja. Bezpiecznie można go stosować u dzieci od 1. roku życia. W opakowaniu znajduje się również grzebień z gęsto ustawionymi ząbkami, który służy do wyczesywania obumarłych wszy. Szampon należy nałożyć na suche włosy i pozostawić na 5 minut. Po upływie tego czasu należy zwilżyć włosy i zacząć masować skórę głowy, tak aby powstała piana. Ostatnim krokiem jest dokładne spłukanie piany ciepłą wodą. Po użyciu szamponu na wszy nie ma konieczności mycia włosów tradycyjnym szamponem.
Czy Hedrin na wszy trzeba wyczesywać? Producent informuje, że nie trzeba wyczesywać obumarłych wszy i jaj przy stosowaniu roztworu. W przypadku zastosowania szamponu po jego spłukaniu, należy wyczesywać włosy od nasady aż po końce dołączonym do opakowania grzebieniem.
Czy Hedrin jest bezpieczny? Tak, to przebadane preparaty, które są bezpieczne do stosowania u dzieci młodszych i starszych. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z informacją od producenta, od jakiego wieku dziecka możesz go stosować.
Do leczenia farmakologicznego warto dołączyć systematyczne wyczesywanie gnid przy pomocy grzebieni o gęsto rozstawionych ząbkach. Można się również spotkać z opiniami, jakoby obcinanie włosów na krótko miało ułatwić wyleczenie wszawicy. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ wszy występują blisko skóry głowy i pobierają krew jako swoje pożywienie, więc przy krótkich włosach problem się nie rozwiąże.
Hedrin spray – ochrona przed wszawicą. Profilaktyka na pierwszym miejscu
Jeżeli mamy przypuszczenia, że wszawica pojawiała się w przedszkolu, do którego uczęszcza nasza pociecha, warto wprowadzić pewne środki zaradcze. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się Hedrin Ochrona, czyli odżywka do włosów przed wszawicą. To preparat w sprayu, który zabezpiecza przed zarażeniem się wszawicą. Formuła zawiera 4% dimetikonu, który jest sprawdzonym klinicznie środkiem chroniącym przed rozwojem wszawicy. Odżywka posiada przyjemny zapach mango i pomarańczy. Dodatkowo jej stosowanie sprawia, że włosy stają się mocniejsze i łatwiej się rozczesują. Może być bezpiecznie stosowana u dzieci już od 6. miesiąca.
Wszy u dziecka – fakty i mity
Problem wszawicy dotyczy nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale również dorosłych osób, bowiem jest to zakażenie pasożytnicze związane z dużymi skupiskami ludzkimi. Wszy głowowe żywią się ludzką krwią, bytują również na innych ssakach, a ich obecność na skórze głowy i włosach nie ma nic wspólnego z wiekiem ani brakiem higieny, a jedyna zależność to bezpośredni kontakt głowa do głowy może spowodować przeniesienie się wszy. Gdy pojawiają się u dzieci, rodzice zaczynają szukać informacji na temat wszawicy i sposobu na pozbycie się krwiopijnych pasożytów. Warto poznać również kilka faktów na temat tej choroby pasożytniczej i rozwiać kilka mitów, którymi obrosły zagadnienia związane ze wszami.
U ludzi można spotkać wesz ludzką (Pediculus humanus) lub wesz łonową (Phthirius pubis). To pasożyty, które żywią się krwią wyssaną ze skóry człowieka. Samice są większe od samców i składają jaja (gnidy), które przyklejają się do włosów. W czasie wzrostu włosów, gnidy przesuwają się dalej od powierzchni skóry głowy. Po około 7 dniach wykluwają się nimfy, czyli larwy, które po 16 – 17 dniach gotowe są już do rozmnażania. Wszy nie potrafią latać, ponieważ nie posiadają skrzydeł, a przenoszą się na żywiciela bezpośrednio po kontakcie głowa do głowy lub włosy do włosów.
Wszawica głowowa u dzieci może rozwijać się bezobjawowo. Pierwsze oznaki wszy u dzieci to świąd i zaczerwienienie w miejscu ukłucia, wynikające z reakcji alergicznej ludzkiego organizmu na obecność w ślinie i odchodach wszy toksyn. Wszy najczęściej pojawiają się w okolicy skroniowej i potylicznej lub w okolicach karku przy długich włosach.
Jeżeli zauważysz pierwsze objawy tego zakażenia, sięgnij po preparaty Hedrin. Pamiętaj również, że wszawica głowowa nie wiąże się z brakiem higieny, a przede wszystkim z dużym zagęszczeniem ludzi na metr kwadratowy. Wszy wprawdzie nie latają i nie skaczą, ale potrafią bardzo szybko pełzać, dlatego od kontaktu z głową lub włosami zaatakowanymi przez wszy już tylko jednej krok dzieli nas od złapania tej nielubianej dolegliwości.