Lokomotiv to znany suplement diety, który zapobiega chorobie lokomocyjnej. Jest ceniony przez użytkowników i specjalistów. Dostępny jest w różnej formie – w syropie, w tabletkach do ssania i w lizakach.
Lokomotiv do ssania – skład i działanie produktu
Lokomotiv jest popularnym suplementem diety wydawanym bez recepty, który zawiera składniki wspomagające zniesienie złego samopoczucia podczas jazdy środkami transportu. Preparat będzie odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
W ulotce Lokomotivu znajdziemy szczegółowy skład tego produktu. Jakie składniki są zastosowane w tym suplemencie? To substancje, które zwalczają dyskomfort podczas jazdy samochodem, samolotem, pociągiem lub statkiem. Kluczową substancją czynną tabletek Lokomotiv jest wyciąg z kłącza imbiru, który znosi zawroty głowy, poprawia pracę błędnika, minimalizuje senność.
Sproszkowany wyciąg z kłącza imbiru posiada właściwości przeciwwymiotne, dzięki czemu poprawia jakość podróżowania autem, statkiem czy samolotem u osób, które cierpią z powodu choroby lokomocyjnej. Imbir skutecznie łagodzi jej objawy. Jest całkowicie bezpieczny i naturalny.
Lokomotiv – skutki uboczne
To preparat, który zawiera naturalne składniki aktywne oraz substancje pomocnicze. Dzięki temu jest w 100% bezpieczny i nieszkodliwy. Jedynym zastrzeżeniem do stosowania tego produktu jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.
Producent informuje również, że nie zaleca się przyjmowania tego preparatu osobom, które mają kamicę żółciową, ponieważ produkt ten działa żółciopędnie. Lokomotiv a alkohol? To zły pomysł. Nie należy łączyć tego leku z alkoholem, ponieważ można wtedy spodziewać się problemów żołądkowych i innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ponieważ Lokomotiv może przyspieszyć perystaltykę jelit.
Lokomotiv w ciąży
W trakcie ciąży jesteśmy szczególnie wyczuleni na wpływ leków i suplementów na rozwijający jest płód. To odpowiedzialne zachowanie, dlatego warto wcześniej zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie specyfiku, który zamierzamy przyjmować, będąc w ciąży.
W przypadku suplementu diety, jakim jest Lokomotiv, nie ma badań na temat jego wpływu na zdrowie kobiety w ciąży i jej dziecka, dlatego zachowując wszelką ostrożność nie zaleca się stosowania tego preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.
Czy Lokomotiv usypia?
To często zadawane pytanie przy tego typu suplementach diety. Nie stwierdzono zwiększenia senności podczas stosowania tego produktu. Nie powoduje również problemów z koncentracją i można po nim bezpiecznie prowadzić samochód.
Lokomotiv – dawkowanie
Należy przyjmować ten suplement diety zgodnie z zaleceniami producenta. Według nich dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia powinni zażywać maksymalnie 2 drażetki pół godziny przed podróżą lub w trakcie jazdy. Gdy okaże się, że dawka jest za mała, a złe samopoczucie podczas podróży nie mija, należy wziąć kolejne 2 tabletki podczas jazy. Nie należy przekraczać 4 drażetek na dzień.
Syrop Lokomotiv polecany jest szczególnie dla dzieci, ponieważ płynna i słodka forma preparatu jest przez nie najlepiej przyswajana. Produkt przeznaczony jest dla dzieci po 3. roku życia. Przyjmuje się go w dawce 1 – 2 łyżeczki przed podróżą lub już podczas jazdy. Producent informuje, aby nie przekraczać dobowej dawki syropu, czyli 8 łyżeczek, ponieważ stanowią one już 4 dawki suplementu. Przed użyciem syropu należy energicznie wstrząsnąć preparatem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, dziecko może popić syrop łykiem wody.
Lizak Lokomotiv to kolejna forma podania tego preparatu. Jest bardzo wygodna i przede wszystkim stworzona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jednak dorośli też chętnie po nią sięgają. Dzieciom nie należy podawać więcej niż 2 lizaki na dzień, natomiast dorośli mogą sięgać maksymalnie po 3 lizaki z kłączem imbiru na dobę.
Warto wiedzieć, że nie istnieją żadne dowody naukowe na temat przedawkowania tego preparatu. Dobrze jest jednak przed rozpoczęciem suplementacji tym środkiem zasięgnąć porady u swojego lekarza lub farmaceuty.
Lokomotiv dla psa
Psy i koty również cierpią z powodu choroby lokomocyjnej. Jednak w przypadku naszych pupilów najlepiej skonsultować się z weterynarzem, aby ustalić sposób zapobiegania nieprzyjemnym skutkom jazdy u naszych zwierzaków. Istnieją odpowiednie leki dla zwierząt, które działają przeciwwymiotnie i nie powodują senności. Ludzkie preparaty na chorobę lokomocyjną są zdecydowanie mniej skuteczne u zwierząt i mogą powodować u nich senność.
Jeżeli zmagasz się z chorobą lokomocyjną, sięgnij po Lokomotiv, który w mig zniesie wszelkie dolegliwości związane z jazdą samochodem, pociągiem, lotem samolotem, a nawet rejsem statkiem.