Mogą Cię również zainteresować:
-
Żele do mycia
- jeden z rodzajów preparatów do higieny ciała. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli do mycia ciała i twarzy. Dzięki ich żelowej konsystencji, ich użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Niektóre żele do ciała służą jednocześnie do mycia włosów - receptura takich produktów jest wtedy dopasowana zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów.
-
Żele do stóp
- preparaty dedykowane skórze stóp. Ich funkcją jest pozbycie się zrogowaciałego, twardego naskórka. Wiele z nich ma działanie nawilżające i odżywiające. Żele do stóp dają uczucie odprężenia oraz poprawiają ukrwienie skóry.
-
Żele do włosów
- produkt służący do stylizacji włosów. Żele do włosów utrwalają i usztywniają nadany włosom kształt. Preparaty dobrej jakości nie powinny dawać efekty posklejanych włosów. Żele przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W zależności od rodzaju i długości włosów, należy wybrać odpowiedni rodzaj produktu w celu stylizacji.
-
Żele i pomady do brwi
- produkty służące do stylizacji i koloryzowania brwi. Żele umożliwiają nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, aby osiągnąć wyrazisty wygląd. Pomady dodatkowo wypełniają brwi i konturują je. Oba rodzaje kosmetyków pozwalają na osiągnięcie pożądanego kształtu brwi.
-
Żele oczyszczające
- produkty służące do utrzymania higieny ciała, o konsystencji żelowej. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli oczyszczających. Dzięki ich konsystencji, ich użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Niektóre żele do ciała służą jednocześnie do mycia włosów - receptura takich produktów jest wtedy dopasowana zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów.
-
Żele pod prysznic
- produkty służące do utrzymania higieny ciała, o konsystencji żelowej. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli pod prysznic. Dzięki ich konsystencji, użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Niektóre żele do ciała służą jednocześnie do mycia włosów - receptura takich produktów jest wtedy dopasowana zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów.
-
Żelki energetyczne
- łatwo przyswajalne przez organizm źródło energii. Polecane osobom, które zajmują się sportami wytrzymałościowymi. Żelki szybko zostają wchłonięte z przewodu pokarmowego. Stanowią dodatkowe źródło energii dla sportowców i wszystkich narażonych na dużą utratę energii. Dzięki niewielkim rozmiarom można je zabrać ze sobą do pracy czy w podróż jako przekąskę.
-
Żeń-szeń
- roślina należąca do rodziny araliowatych. Jest szeroko wykorzystywana w lecznictwie. Jej korzenie były cenione już 4 tys. lat temu w medycynie chińskiej. Preparaty z żeń-szeniem poprawiają samopoczucie i myślenie kognitywne. Niestety, przyjęcie zbyt dużej dawki skutkuje nerwowością, bezsennością, drażliwością i innymi skutkami ubocznymi. Roślina ma także zastosowanie w kosmetyce, gdzie dodaje się ją do preparatów jako składnik odmładzający wygląd skóry.
-
Żółcień żelazowa
- półprodukt kosmetyczny, często wykorzystywany jako sposób nadania pożądanego koloru podkładom i pudrom do twarzy. Żółcień żelazowa jest pigmentem mineralnym. Występuje w produktach przeznaczonych do oczu, ust, twarz, a nawet paznokci. W mydłach jej kolor jest stabilny. Jeżeli połączy się ją z innymi pigmentami na bazie np. tlenków, można otrzymać zupełnie nowe kolory.
-
Życie seksualne
- całokształt czynności związanych z odczuwaniem oraz zaspokajaniem popędu płciowego. Słowo "seks" odnosi się także do określenia atrakcyjności seksualnej danej osoby. Nauka zajmująca się badaniem kwestii związanych z całością seksualności człowieka nazywa się seksuologią. Pierwsze badania naukowe dotyczące seksualności ludzi oraz praktyk z niej wynikających datuje się na początek XX w.
-
Żywokost
- roślina wieloletnia, szeroko występująca w Polsce. Może osiągnąć maksymalnie 1 metr wysokości. Kwiaty żywokostu są fioletowe. Kwitnie on w okolicach maja i czerwca. Wykorzystywany jest on jako surowiec lekarski a także jako roślina ozdobna. W leczeniu stosuje się go jako sposób na ściągnięcie i powleczenie błon śluzowych żołądka, przy wypełnianiu ubytków kostnych, do płukania gardła itd. Obecnie nie stosuje się go wewnętrznie.