Mogą Cię również zainteresować:
-
Romantic
-marka kosmetyczna założona w latach 90-tych XX wieku. W swoim asortymencie posiada produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów. Ze względu na swoją formułę oraz funkcjonalne opakowania, wszystkie kosmetyki marki Romantic Professional zostały rekomendowane do użycia w gabinetach fryzjerskich i szkołach fryzjerstwa. w ich ofercie znajdziemy doskonałej jakości szampony, balsamy i maski do włosów, jedwab oraz produkty gwarantujące długotrwałe i silne utrwalenie.
-
Roślinne komórki macierzyste z jabłoni / PhytoCellTec
- komórki pozyskiwane z rzadkiej odmiany szwajcarskiej jabłoni. Substancja ta stosowana jest do produkcji kosmetyków. Posiada właściwości odświeżające i wygładzające. Likwiduje drobne zmarszczki, sprawiając, że skóra wygląda dużo młodziej. Dodatkowo stymuluje odnowę komórek skóry. PhytoCellTec ™ uzyskał europejską nagrodę "European Cosmetic Innovation Prize 2008" dla najlepszego aktywnego składnika w przemyśle kosmetycznym.
-
ROUNDLEAF MINT BUSH
- roślina, o flotowych kwitach, kwitnących przez cały rok. Posiada silny, charakterystyczny zapach przypominający woń mięty. Wykazuje intensywne działanie antybakteryjne i znacznie poprawia ukrwienie skóry. Ze względu na swoje właściwości odnalazła zastosowanie w medycynie oraz kosmetyce. Stosowana jest do produkcji różnego rodzaju kremów, odżywek i maseczek do cery trądzikowej oraz do peelingów, balsamów i żeli do skóry z cellulitem bądź rozstępami.
-
ROVISOME Hair Growth Serum
- serum przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn. Produkt został oparty na unikalnej, opatentowanej formule ROVISOME®Hair Growth Serum, zawierającej kofeinę, biotynę, witaminę E i pantenol. Ponadto zostały wzbogacone o Zinc PCA, który stopujedziałanie androgenów i testosteronu będących bezpośrednią przyczyną utraty włosów. Produkt zaleca stosować się dwa razy w tygodniu. Pierwszymi efektami możemy cieszyć się już po kilku tygodniach.
-
ROVISOME Q10
- koenzym Q10 stosowany do produkcji kosmetyków do włosów i ciała. Testy in vitro pokazały, że składnik ten ma 50-krotnie większą moc antyoksydacyjną niż zwykły koenzym.Jako doskonały przeciwutleniacz wstrzymuje lub opóźniają procesy utleniania substancji, tym samym skutecznie zwalczając wolne rodniki. Składnik ten doskonale więc opóźnia procesy starzenia się w skórze i we włosach. Z tego względu często jest używany do produkcji kosmetyków przeciwzmarszczkowych.
-
Royaljelly
- suplement diety, mleczko pszczele, zawierające witaminy A, C, D, E oraz wszystkie witaminy z grupy B, wiele aminokwasów, minerałów i kwasy nukleinowe. Royaljelly pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu i wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego. W dodatku pozytywnie wpływa na wielu organów wewnętrznych (płuc, wątroby, gruczołu ślinowego, trzustki, nerek). Stosuje się go również w łagodzeniu objawów menopauzy.
-
Róża alpejska
- gatunek krzewu, należący do rodziny różowatych, rosnący w górzystych miejscach, głównie w Europie. Składniki aktywne, zawarte w tym krzewie hamują karbonylację protein skóry, związanej z nieodwracalnym starzeniem się skóry. Chroni białka skóry przed zniszczeniem wywoływanym stresem oksydacyjnym, a także wzmacnia ochronę przed patogenami. Dodatkowo róża alpejska wykazuje silne działanie przeciwwirusowe.
-
Róże
- rodzaj krzewów zaliczanych do rodziny różowatych (Rosaceae), która pojawiła się na Ziemi 40 milionów lat temu. Wyróżniamy około 150–200 gatunków występujących na półkuli północnej. Większość ozdobnych odmian róży rozmnaża się przez okulizację na podkładkach z dzikich róż. W zależności od gatunku róże dzielimy na ozdobne, jadalne, kserotyczne oraz lecznicze. Róże kosmetyczne stosowane są do produkcji olejków eterycznych, perfum, kremów, wody różanej.
-
Rozjaśnianie
- pozbawienie włosów ich naturalnego pigmentu w procesie utleniania przy użyciu środków chemicznych. Włosy można rozjaśnić zarówno samodzielnie jak i w salonie fryzjerskim. Dokonuje się tego za pomocą odpowiednich płukanej, zawierających utleniacze. Proces ten bywa szkodliwy dla struktury włosa, dlatego trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych. Wzmacniające odżywki i maseczki pomogą w regeneracji włosów.
-
Rozmaryn
- gatunek krzewu, należący do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae Lindl.) Rośnie w stanie dzikim w rejonie Morza Śródziemnego, w wielu krajach jest jednak uprawiany. Swoje zastosowanie odnalazł w lecznictwie, kulinariach, jako roślina ozdobna oraz w kosmetyce. Wykazuje właściwości odkażające, pobudzające, wzmacniające pamięć. Przynosi ulgę w w bólach mięśniowych, stanach reumatycznych oraz zaburzeniach układu obwodowego. Dodatkowo rozmaryn doskonale pobudza trawienie i apetyt.
-
Rozmaryn lekarski
- odmiana rozmarynu, zawiera olejki – cyneol, pinen, cymen, borneol oraz kwas rozmarynowy. Wykazuje działanie odkażające, pobudzające, wzmacnia pamięć. Doskonale łagodzi bóle mięśniowe, stany reumatyczne oraz zaburzenia układu obwodowego. Używa się go w leczeniu kamicy żółciowej, ogólnym osłabieniu, zwiększaniu sprawności fizycznej oraz psychicznej. Rozmaryn lekarski świetnie wzmacnia apetyt oraz wspomaga trawienie.
-
Rozstępy
- zmiany skórne, pojawiające się w momencie gwałtownego przybrania na wadze lub schudnięcia. Rozstępy to częsta zmora kobiet w ciąży oraz osób w okresie dorastania. Zmiany te likwiduje się za pomocą odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, polegających głównie na odpowiednim nawilżeniu i ukrwieniu skóry, a także dostarczeniu jej witamin i składników odżywczych. W walce z rozstępami pomaga odpowiednia dieta, bogata w cynk który uczestniczy w syntezie kolagenu i korzystnie wpływa na kondycję skóry, a także masaże i uprawianie sportu.
-
Rozstępy i cellulit
- zmiany skórne dotykające zwykle kobiety w ciąży oraz osoby z problemami wagi, które gwałtownie przytyły bądź też schudły oraz osoby, cierpiące na wahania hormonów. W leczeniu rozstępów i cellulitu stosuje się różne metody. Istotna jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Niekiedy konieczna jest terapia laserowa, przynosząca zadowalające efekty. Stosuje się także maści na rozstępy oraz kremy i balsamy na cellulit.
-
Rozświetlacze
- kosmetyki, służące do makijażu twarzy. Za ich pomocą można uzyskać efekt promiennej, pełnej blasku cery. Rozświetlacze biorą także udział w konturowaniu twarzy. Sprawdzają się szczególnie podczas wielkich wyjść. Na kosmetycznym rynku mamy wiele rodzajów rozświetlaczy, w kremie, w kamieniu a także w płynie. Różnią się one między sobą także kolorem, odcieniem, obecnością drobinek.
-
Rumian rzymski
- szlachetny gatunek rośliny z rodziny astrowatych, występujący na obszarach Azory, Algierii, Maroko, Portugalii, Francji, Hiszpani, Irlandii, Anglii i Polski. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odnalazł zastosowanie w lecznictwie. Wykazuje działanie przeciwskurczowe, moczopędne, przeciwzapalne, napotne, uspokajające. Niezwykle pomocny w stanach skurczowych narządów trawiennych, niestrawności, braku łaknienia, przy przeziębieniach, anginie, w chorobie wrzodowej żołądka.
-
Rumianek pospolity
- gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Dzięki szczególnym właściwościom odnalazł zastosowanie w medycynie i kosmetyce. . Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwskurczowe układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne.Stosowany jest jakoś środek do leczenia i łagodzenia stanów zapalnych zewnętrznych np. owrzodzenia skóry, hemoroidów, rumienia, oparzeń słonecznych i termicznych I i II stopnia.
-
Rutyna
- składnik aktywny kosmetyków, doskonale wzmacnia i przywraca odpowiednią elastyczność ścianom naczyń krwionośnych. Wspomaga syntezę kolagenu i hamuje jego ubytek. Rutyna stosowana jest przede wszystkim w kosmetykach do cery dojrzałej, w kremach przeciwzmarszczkowych, maseczkach i odżywkach o działaniu odmładzającym.
-
Ryboflawina
- związek chemiczny, pochodzenia organicznego.Pełni funkcję witaminy, której niedobór może skutkować zaburzeniami w funkcjonowaniu układu nerwowego oraz stanami zapalnymi błon śluzowych. Ryboflawina bierze udział w procesach utleniania i redukcji, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, współuczestniczy z witaminą A w prawidłowym funkcjonowaniu błon śluzowych, dróg oddechowych, śluzówki przewodu pokarmowego, nabłonka naczyń krwionośnych i skóry. Występuje w wątrobie, chudych serach, migdałach, grzybach, dziczyźnie, jajach, zielonych częściach warzyw, łososiu, pstrągu, makreli, pełnoziarnistym pieczywie, małżach, fasoli, grochu, soi, mleku, jogurcie, kefirze, maślance, drożdżach i orzechach włoskich, mięsach.